כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תמנעו שריפה ברכב – חשוב לקרוא

מדי שנה אנו עדים למקרים רבים של שריפה ברכבים פרטיים ומסחריים כאחד. במקרים מסוימים, מדובר בשריפה הגורמת להרס מוחלט של הרכב, אך במקרים חמורים יותר מדובר בשריפה הגורמת לנזקי גוף ואף למוות. לא אחת, בעקבות השריפה של הרכב, מתלקחת שריפה באזור הסמוך לרכב, בעיקר כשמדובר בשדה קוצים לידו החנה בעל הרכב את מכוניתו.

23/06/2015

מדוע מתלקחות שריפות ברכבים?

מדוע מתלקחות שריפות ברכבים?
רוב השריפות שמתלקחות ברכבים פרטיים ומסחריים קשורות למערכת החשמל של הרכב. בין היתר, מדובר במקרים בהם קצר חשמלי הבעיר את המערכת, מקרים בהם התחממות יתר גרמה לשריפה במערכת הנתיכים, שהתפשטה לשאר חלקי הרכב ועוד. עם זאת, במקרים מסוימים מדובר במקרי הצתה של רכבים, כתוצאה ממשחק של ילדים עם גפרורים או מצת, שריפה של עלים יבשים מתחת לרכבי שטח שעומדים עם מנוע עובד בטבע וכו'.

רכבים מסחריים כבדים, דוגמת אוטובוסים, נוטים לעלות באש בעיקר בעקבות התחממות יתר של המנוע. למעשה, במהלך השנתיים האחרונות למעלה ממאתיים שריפות התרחשו באוטובוסים בישראל.

כיצד ניתן למנוע שריפה ברכב?

על מנת למנוע שריפה ברכב, יש בראש ובראשונה לטפל בו במוסך מורשה באופן קבוע, בהתאם להוראות היצרן. בדיקה מקיפה של הרכב, בדגש על מערכת החשמל ומערכת בקרת הטמפרטורה, שמבוצעת באופן תדיר, יכולה למזער את הסיכוי להתפרצות שריפה. מעבר לבדיקות השגרתיות, יש להיות ערים במהלך כל נסיעה ונסיעה לריחות חשודים או עשן, שעולים מכיוון מכסה המנוע ומערכת המיזוג, ולשינויים או תנודות חריגות במד הטמפרטורה בלוח המחוונים.

בכל מקרה של רעשים חשודים או ריחות לא שגרתיים יש להגיע למוסך מורשה מוקדם ככל האפשר, ללא עיכובים מיותרים. מומלץ לוודא מעת לעת כי יש במנוע די שמן ומים. ככל שתדאגו לתקינות הרכב שלכם באופן הדוק ומוצלח יותר כדבר שבשגרה - או בזמן תקלה - כך תמזערו את הסיכוי לשריפה.

מה יש לעשות בזמן שפורצת שריפה ברכב?

ברגע שבו פורצת שריפה ברכב, יש לעצור את הרכב בצד הכביש תוך מינימום הפרעה לתנועה. לאחר מכן יש לפנות בזהירות ובמהירות את כל הנוסעים מהרכב ולהתרחק במידת האפשר ממנו, תוך שאתם מזעיקים את כוחות כיבוי האש. במידה ויש ברשותכם מטף כיבוי, יש להפעילו במרחק סביר מהרכב. במידה והשריפה פרצה בתא הנוסעים או בתא הנהג, יש לכבות אותה דרך חלונות הרכב.

המאמר באדיבות: מ.פינק בע"מ – כיבוי וגילוי אש
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים