כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סדנאות גיבוש לעובדים - כיצד לשלב העשרה עם כיף

מחקרים רבים מראים כי שביעות רצונם של העובדים היא המפתח להצלחתו של העסק. עובדי החברה הם המשאב החשוב ביותר שיש לה. לכן, אם בעל עסק רוצה להשיג שיתוף פעולה, יוזמה והשקעה מצד העובדים, עליו להשקיע בכך. ימי גיבוש, הכוללים פעילויות מהנות או סדנאות תורמים לגיבוש הצוות ולחיזוק הקשר בין עובדים ומנהלים. בנוסף הן מהוות כלי להעברת מסרים, הקניית ערכים או חיזוק נקודות אצל העובדים.

20/07/2015

שפע של הצעות לימי גיבוש

שפע של הצעות לימי גיבוש
ישנו היצע גדול בשוק הסדנאות גיבוש לעובדים, אולם כל אחת מהסדנאות המוצעות מעניקה ערך מוסף שונה. ישנן למשל סדנאות בטבע, הנערכות בסביבה שונה לחלוטין מסביבת מקום העבודה. סדנאות אלה כוללות משימות המוציאות את העובדים מאזור הנוחות שלהם ומחייבות אותם לאלתר, ליזום ובעיקר לשתף פעולה ולעבוד כצוות. סדנאות גרפולוגיה לעומת זאת משלבות העשרה והכרת תחום מסקרן, הכרה מעמיקה יותר של העובדים והמנהלים ונערכת באופן קליל ומלא בהומור, ואילו סדנאות בישול או אפיה נותנות לעובדים הזדמנות להעשרה בתחום שאינו קשור כלל לעבודה ומהווה שבירת שגרה מוחלטת. במה כדאי לבחור? כדאי לקחת בחשבון מספר שיקולים.

כל עובד והסדנה המתאימה לו

סדנאות גיבוש צריכות להיות קודם כל מהנות ולגרום סיפוק לעובדים. לכן, יש לקחת בחשבון את האנשים מהם מורכב צוות העובדים ולחשוב מה ישמח אותם במיוחד. על מנת לדעת זאת יש לבחון נתונים אודות העובדים כמו גיל, מין, תחומי עניין וגם איזו סדנה או פעילות תמלא אותם באנרגיות. לדוגמה, אם מדובר על צוות בחברת הייטק היושב כל היום במקום סגור מול המחשב, סביר כי סדנה שתתקיים בחוץ ותכלול פעילות פיזית קלה תיצור אצלם שחרור והנאה. לעומת זאת, אם עבודתם של העובדים היא פיזית ולחוצה, יתכן כי דווקא סדנאות הטומנות בחובן רגיעה כמו סדנאות יוגה או גרפולוגיה יהיו עדיפות מבחינתם. לאחר בחירת סוג הסדנה, ניתן לבנות את התוכן שלה בהתאם למטרות, לערכים ולערך המוסף שמעוניינים להנחיל לעובדים.

בניית תוכן על פי ערכים ומטרות

סדנה המשלבת בין כיף אמיתי לעובדים לבין תוכן המעניק ערך מוסף מבחינת תפקוד בעבודה תענה על הציפיות של כל הצדדים - עובדים ומנהלים כאחד. לכן, לאחר בחירת סוג הסדנה והמקום בו תתקיים, ניתן להתמקד במטרות. תוכן הסדנה יכול להתמקד ביצירת שיתוף פעולה וגיבוש בקרב העובדים, למידה כיצד לעבוד בצוות, חיזוק יכולת האלתור, התמודדות עם מצבים בלתי צפויים, חיזוק כושר המנהיגות ועוד. סדנת הישרדות בטבע תחזק מאוד מנהיגות, שיתוף פעולה ועבודת צוות. סדנת יוגה תתן לעובדים כלים להתמודד עם לחץ, כולל תרגילים לשחרור הניתנים לביצוע באמצע יום עבודה. בכל מקרה, על הסדנה להיות חווייתית ולהגיש את הערכים כך שיופנמו תוך כדי חוויה והנאה.

סדנת גיבוש בהתאם לתקציב

סדנת גיבוש איכותית דורשת השקעה כספית מצד החברה. לכן, כאשר בונים את התקציב השנתי כדאי להקציב סכום המיועד לה. כאמור, זהו יום חשוב אשר העובדים מחכים לו כל השנה והוא משפיע על תחושתם בעבודה. על מנת לעמוד בתקציב שהקצבתם לטובת העניין מבלי להתפשר על תוכן הסדנה, תוכלו להתגמש בכל הקשור להוצאות המלוות לאותו יום. אם לדוגמה תכננתם לקנח את הסדנה בארוחה במסעדה, ניתן לבחור מסעדה עממית שתארח אתכם במחיר זול או להמיר את הארוחה במסעדה לפיקניק בטבע. העיקר לתת לעובדים תחושה כיפית ולאפשר להם להיטען באנרגיות מחודשות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים