כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה עושים במקרה של נזילת מים מדירת השכן?

גיליתם נזילת מים בתקרה ואתם לא מתגוררים בקומה האחרונה? סביר מאוד להניח שהדשא של השכן לא ירוק יותר, ולאו דווקא כי אין לו דשא, אלא פשוט כי יש לו נזילה מהצנרת שמתחת לרצפה. מה עושים? הנה כל מה שצריך לדעת.

20/07/2015

איתור מדויק של מקום הנזילה

איתור מדויק של מקום הנזילה
אם יש לכם כתמי רטיבות, עובש או בועות על התקרה, ואתם לא גרים בקומה האחרונה, כנראה שה"אשמה" טמונה בנזילה שיש אצל השכן שלכם, מתחת לריצוף. נזילה מהצנרת שממוקמת שם, תגרום בדרך כלל לרטיבות במקום שנמצא ממש מתחתיה, היינו – הדירה שבה אתם גרים.

איך לפנות לשכן?

במקרה כזה של גילוי נזילות מים מדירת השכן צריך לפנות אל השכן, להסביר לו את המצב, אולי אפילו להראות לו את הנזק שגורמת הנזילה מהצנרת שמתחת לרצפה שלו לדירה שלכם, ולבקש ממנו בנימוס לתקן.
אם השכן מבין את חומרת העניין ורוצה לבצע את התיקון כמו שצריך, חשוב מאוד לפנות אל אנשי מקצוע המתמחים בתחום של איתור נזילות, אשר יאתרו באופן מדויק את מוקד הנזילה ויספקו פתרון מושלם לבעיה.

פנו לגורם מקצועי

זכרו: גילוי נזילות מים הוא עבודה למומחים בלבד, כך שאם השכן אומר שהוא מכיר מישהו שיכול לעשות את העבודה, חשוב לבדוק שהוא אכן מומחה בתחום ולא מישהו שרק יספק פתרון שטחי ולא יעיל. איתור נזילות מקצועי יתבצע בדרך כלל באמצעות מצלמה תרמית שמאפשרת זיהוי מדויק של מוקד הנזילה, וייפתר בדרך כלל בהחלפת צנרת – גם זו שסמוכה למקום שבו היתה הבעיה.

מה עושים כשהשכן לא מסכים?

אמנם רוב האנשים יבינו שהן צריכים לשאת בהוצאות, ויבצעו את התיקון, השאלה היא רק מתי זה יקרה. אחרי הכול – נזילה שכזאת לא פוגעת בשכן אלא בכם, ויכול להיות שייקח לו זמן לפנות אל איש מקצוע על מנת שיתקן.
אם אתם רואים שהשכן מתמהמה, לא רואים את התיקון באופק, וממשיכים לסבול מנזקי הרטיבות או הטפטוף – או לחלופין, אם השכן כן עשה צעד קטן ופנה לחברת הביטוח, שכמו שקורה בדרך כלל – תיקנה רק חלק קטן מהצנרת, ונזקי הנזילה ממשיכים לתת את אותותיהם בדירתכם – רצוי ומומלץ לפנות לשמאי שיבצע הערכת נזקים שנגרמו בשל הנזילה, ולהגיש נגד השכן תביעה.

עמדו על שלכם

מה שחשוב לזכור הוא, שחשוב מאוד לטפל בבעיה כמה שיותר מהר, ולוודא שאת העבודה מבצעים מומחים בגילוי נזילות מים. אם השכן מערים קשיים – הערימו קשיים בחזרה, כי לחיות בדירה ללא נזקי רטיבות זו זכותכם המלאה. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים