כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ליטוש רצפות בדירה לעומת ריצוף הדירה מחדש

הרצפה בדירה היא בין הדברים שהכי משפיעים על איכות החיים בדירה. רצפה חדשה ונקייה תיתן לנו הרגשה טובה הרבה יותר מרצפה ישנה סדוקה ומלוכלכת.

12/11/2015
עם זאת, ברוב הדירות בישראל, לא מחליפים ריצוף כמעט אף פעם וישנן שכבות של לכלוך שנספגות ברצפה ונהיות חלק ממנה. הדבר משפיע מאוד על איכות החיים בדירה. ליטוש רצפות הינו תחום נפוץ ביותר כעת, זאת בעיקר עקב היתרונות הכלכליים והעיצוביים הרבים אשר הפרט יכול לקבלם כתוצאה משימוש בשירותי ליטוש ריצוף שונים.

מהו ליטוש רצפות ומהו הצורך בפעולה זו?

ליטוש רצפות הינו תחום אשר מקנה לאדם את היכולת לרענן את מראה הרצפה שלו ללא הצורך בהחלפה חלקית או מלאה של האריחים. הצורך העיקרי בתחום ליטוש הרצפות הינו היכולת אשר הוזכרה קודם – ביצוע ליטוש יכול בקלות להפוך את מראה הרצפה הישנה והבלויה, למראה חדש ואף להחזיר לה את הניצוץ והברק באמצעות ליטושים שונים.

מהם היתרונות הבולטים בליטוש רצפות ולמה זה כדאי?

מבחינה כלכלית – זוהי הבחינה העיקרית, ובמרבית הפעמים היתרון הבולט עבור רוב האנשים. ליטוש רצפות הינו תהליך אשר באופן כמעט גורף, יחסוך לפרט כסף רב וימנע ממנו טרחה כלכלית רבה הכלולה בחידוש מראה רצפת ביתו באמצעים אחרים.
חוסך טרחה – אין זה סוד כי החלפת אריחי הריצוף בביתנו דורשים מאיתנו פעולות רבות, כגון – יצירת קשר עם קבלן, יצירת קשר עם ספקים שונים, חיפוש המחירים הזולים ביותר, בחירת העיצוב הרצוי וכמובן, פינוי האזורים באופן מלא ואף השבתת החדרים השונים למהלך כמה ימים. פעולת הליטוש חוסכת שלבים רבים ואף חברות מקצועיות יכולות לבצע ליטוש לדירות שלמות בפחות מיום עבודה אחד.
חוסך זמן – כבר נרמז קודם כי יתרון זה הינו משהו הכלול בשימוש בשירותי ליטוש רצפות, ובכל זאת נציין כי ליטוש רצפה על ידי חברה מקצועית הינה פעולה אשר תגזול מהפרט זמן קצר יותר מאשר החלפת ריצוף בכללותו.

כיצד מתבצע ליטוש רצפות?

ליטוש רצפות מקצועי מתבצע באמצעות כלים מתקדמים וחומרים שונים. תחילה ישנם כמה סוגי ליטוש אשר מתאימים לסוגי ריצוף שונים ובעוצמות ליטוש שונות, לדוגמא – ליטוש לבטון הינו ליטוש אשר לא יתאים בעצמתו וסגננו לליטוש ריצוף אשר עשוי מעץ. תחילתה של פעולת הליטוש הינו הסרת שכבה של ככמה מילימטרים משכבת האבן מהאריחים, פעולה זו מתבצעת באמצעות מכונות ליטוש ביהלום וגורמת לחשיפת שכבה חדשה ונקיה של האריחים, בנוסף, כתלות בעוצמת ליטוש זו, ניתן להסיר כתמים ולכלוכים אשר לא ניתן להסיר באמצעות ניקיון רגיל כגון סימני חלודה שונים, אשר לא ניתן לנקותם גם בכלור וחומרים שונים. לאחר מכן מבוצעת פעולת גימור בשמן, לכה או חומרים שונים, אלו מקנים לריצוף בידוד מלכלוך חיצוני אשר עלול להיספג אל תוך האבן עצמה ובנוסף מעניקה לאבן את הניצוץ והברק אשר אפיינו אותה בהיותה חדשה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים