כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ציוד לאופנועים

כל אופנוען, חובב או מקצועי, יודע שעלויות אחזקת אופנוע לא נגמרות עם רכישתו. הן גם לא נגמרות עם מסירתו של האופנוע לתיקונים או בטסט השנתי.

25/11/2015
בשביל לתחזק אופנוע ובשביל ליהנות מרכיבה בטוחה יש צורך לרכוש ציוד לאופנועים, בלעדיו אף אופנוען לא יכול לרכוב על הכביש.
כשמדברים על ציוד לאופנועים, יש לחלק את התחום לשני חלקים. בחלק אחד יש את הציוד לאופנוע עצמו, ובחלק השני יש את הציוד שהרוכב צריך להשתמש בו בזמן הרכיבה. שני החלקים של הציוד הם חשובים מן הסתם, אך יש הפרדה ביניהם שכן בעוד הראשון מותאם לסוג האופנוע, השני מותאם לצרכים ולנוחות של הרוכב באופן פרטני, על פי מידותיו, מינו, גילו וטעמו האישי.
כשאנחנו מדברים על ציוד לאופנועים עצמם, אנחנו מתכוונים לדברים כמו, שמנים, מנעולים, כיסויים, מיגונים לאופנוע, צמיגים, ידיות, מצברים וחלקים אחרים אשר ניתן להחליף במידת הצורך ולהתאים אותם לסוג האופנוע. את הציוד הנ"ל ניתן לרכוש ישירות מהיבואן או דרך משווקים מורשים. חשוב להבהיר שניתן לרכוש ציוד לאופנועים דרך מוסכים או חנויות למכירת ציוד אופנועים.
כשאנחנו רוכשים ציוד לאופנועים, חשוב שנבחן איזו אחריות אנחנו מקבלים על ציוד זה, האם מדובר בציוד חדש מקורי או ציוד ממוחזר. כמו כן יש לבחון היכן ומתי אנחנו יכולים לתקן את החלקים השונים.
החלק השני של ציוד לאופנועים, זה ציוד שמותאם לנו באופן אישי. הכוונה לקסדות, מעילים, מכנסי רכיבה, נעלי רכיבה, דיבורית לקסדה, כפפות, משקפיים, חליפות גשם, תיקים ואלמנטים נוספים בהם ניתן להשתמש כשאנחנו רוצים לרכוב בצורה בטוחה ונוחה.
ציוד זה נרכוש על פי מדדים שונים, למשל, מידת התאמתם למידות שלנו, הצבעים של חלקים אלו, כמו כן אנחנו נבחן את מידת יעילותם של החלקים הנ"ל ועד כמה הם שמישים. בחלק גדול מהמקרים יהיה מדובר בדברים שישתנו מעת לעת, נניח חליפות גשם או מכנסי רכיבה, הרי שאחת לכמה זמן נגלה שיצאו לשוק דגמים חדשים עם חידושים שונים, אשר הופכים את הרכיבה להרבה יותר בטוחה, נוחה ונעימה.
כשאנחנו רוכשים ציוד לאופנועים בשבילנו, הרי שעלינו לבחון גם האם אנחנו מקבלים אחריות על החפצים השונים וכן היכן, אם בכלל, ניתן לתקן אותם במידת הצורך. צריך לזכור שכל פריט שאנחנו רוכשים יכול לעלות מאות שקלים ולכן חשוב שנקפיד שיהיה מקום שנוכל לטפל בו בדברים האלה, אחרת אנחנו עלולים להשקיע כסף רב בציוד לא שימושי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים