כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדריך לייבוא וייצוא

ייבוא משמעותו, תהליך שליחת סחורות ממדינה אחת לאחרת. לדוגמה, אם ניקח את מדינת ישראל, נוכל לראות שיש בה הרבה יבואנים של סחורות שונות מסין.

26/11/2015
סחורות אלו יכולים להיות, בגדים, מוצרי חשמל, ציוד למפעלים וארגונים שונים ועוד. בישראל פועלים המון יבואנים שנמצאים בקשר ישיר עם ספקים בסין. על ידי התהליך, ניתן להעביר את הסחורות באמצעות שילוח אווירי, ימי או לעיתים בשילוב של שניהם. תהליך הייבוא, עשוי לעיתים להיות מסורבל וקשה ומנגד, יכול להיות להתנהל בצורה קלה ופשוטה.
על מנת לייבא, יש צורך להסתמך ולהיות בקשר עם שני בעלי מקצוע עיקריים – משלח בינלאומי ועמיל מכיס. המשלח אחראי על איסוף הסחורה, סימונה והעברתה בשילוח אווירי או ימי וכמובן הוא זה שגם מספק את הניירת הנדרשת לביצוע כל התהליך. תפקידו של עמיל המכס הוא בשחרור הסחורה, כך שהתהליך יהיה כמה שיותר יעיל, מהיר ומקצועי.
כאשר מדובר על תהליך ייצוא, אנו מדברים על ייצוא של סחורות למדינות אחרות בעולם. לדוגמה, אם ניקח את ישראל, נראה שהיא יצואנית די גדולה בעיקר של פירות, מוצרי ים המלח, כלי נשק, פרחים ועוד. גם כאן, על מנת שהתהליך יבוצע בצורה יעילה, יש צורך להיעזר בבעלי מקצוע, שהינם המשלח הבינלאומי ועמיל המכס. במידה ולא תעזרו באנשי המקצוע הללו, אתם צפויים ל"כאב ראש" לא קטן ובעיקר לאי הבנת התהליך, שיכול גם לקחת מזמנכם וגם מכספכם.
לשם ביצוע תהליכי הייבוא והייצוא, מומלץ ורצוי לקחת את שירותיה של חברה המתמחה במתן שירותי שילוח בינלאומי. מרבית החברות הללו, מספקות גם סל שירותים נלווים בהם, עמילות מכס, יבוא, יצוא ושינוע מטענים. כל אלו משמעותיים לתהליכי היבוא והיצוא. מעבר לכך, החברות גם ידאגו לספק ייעוץ מקיף ויסודי לגבי אפשרויות המשלוח והאם מומלץ להעביר את הסחורות במשלוח ימי או אוויר, זאת כמובן בהתאם לדחיפות ורגישות המטענים.
יחד עם זאת, לפני שמחליטים לעבוד עם חברה כזו או אחרת, מומלץ לבדוק רמות מחירים של השירות, חוות דעת וכן ניסיון מקצועי. את הנתונים הללו, ניתן לבדוק דרך האינטרנט בפורומים וקבוצות רלוונטיות בפייסבוק.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים