כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

על חשיבותה של בקרת איכות בעבודה

מהי בקרת איכות בעבודה ומדוע היא כה חשובה לתהליכי העבודה השוטפים?

26/11/2015
אחד מהנושאים החשובים ביותר כיום בכל מקום עבודה ובכל ארגון, הוא הנושא של בקרת איכות העבודה. מדוע הבקרה הזו היא כה חשובה? יש להבין שבעידן שבו אנו חיים כיום, לא משנה על איזו תעשייה מדובר - תמיד יש לשמור על סטנדרטים גבוהים מאד. לכן, נוצרו תקינות עולמיות ויבשתיות, הקובעות מתי מוצר מסוים הוא תקין וטוב לשימוש. זה יכול להיות תקן בתחום המזון, האלקטרוניקה, הרכב, המתכת, החקלאות, או כל תחום אחר - אבל חשוב לשמור על התקן הנ"ל. התקנים הללו מבטיחים כי איכות המוצרים והתוצרים הסופיים תהיה מתקבלת על הדעת, וזאת בעזרת אכיפת תקנים על תהליכי העבודה בארגון שלכם. הדרך להשיג זאת - היא בעזרת שימוש בתוכנות מיוחדות, אשר עזרות לבצע את הבקרה.

מהן יכולות הבקרה של התוכנות ומה חשיבותן?

● ניהול לוגיסטי - אחת היכולות החשובות ביותר של התוכנות לבקרת איכות, היא היכולת לבצע ניהול לוגיסטי מדויק לכל עסק. חשוב לציין שכמעט בכל עסק ובכל ארגון, שינו מערך לוגיסטי שיש לנהל באופן מדויק - הן מבחינת ההזמנות של מוצרים שאתם מקבלים מהספקים, הן מבחינת האחסון של תוצרים בשלבי ביניים או שלבים סופיים - והן כמובן מבחינת הייצוא של התוצרים שלכם לגורמים שונים. תכנון חשוב של המערך הלוגיסטי מתבצע היטב באמצעות תוכנות מתקדמות - כל פריט מקבל ערך משלו, וניתן לבצע מעקב קבוע אחרי כל אחד מהפריטים לבחון האם ישנו חוסר במלאי, לנהל רישום מדויק של מסירת חומרים לוגיסטיים וקבלתם, ועוד. הדבר מאפשר לאחראי הלוגיסטיקה ולעובדיו לעמוד בתקנים הנדרשים בתחום, ולמנוע אבדות ותקלות.

● ריכוז לקוחות - מערכות מתקדמות לשמירה על בקרת איכות בעבודה, מנהלות אף רישום מדוקדק על הלקוחות. לקוח לעניין זה יכול להיות בכל דרג - בין אם מדובר על אנשים פרטיים, עסקים שונים, ארגונים ציבוריים, גורמים ציבוריים כמו הממשלה, וכיו"ב. ישנו רישום מדוקדק על פרטי כל לקוח, היסטוריית המכירות מולו, והחשוב מכל - ריכוז תלונות של לקוחות, והפקת מידע מהן. אין טעם רק ברשימת התלונות בתוכנה. התוכנות דורשות גם רישום תהליך הפקת לקחים מקיף במיוחד מכל תלונה של לקוח, וכן יש להזין האם התלונה טופלה, האם הלקוח נותר לקוח של החברה, ועוד.

● ניהול תקציב - למותר לציין כי תוכנות ששומרות על בקרת איכות בעבודה, דורשות גם שמירה על תקציב מסוים, והזנתו בתוך התוכנה. התוכנה יכולה לקלוט דו"חות קבועים על הכנסות ועל הוצאות – כולל עבודה מול ספקים, תשלום משכורות לעובדים, חלוקת תשלום לבעלי מניות, ועוד. הרישום מאפשר לכם לשמור על התקן הנדרש בתחום (שכן בכדי לקבל תקנים עולמיים עליכם להראות שתאם מתנהלים בצורה תקינה מבחינה פיננסית).

אלו הם רק ראשי הפרקים

מובן שהתוכנות השונות יכולות לספק לכם עוד שורה ארוכה מד של תכונות ופעולות שונות עם זאת, סקרנו עבורכם את ראשי הפרקים, על מנת שתבינו מהן התרומות המרכזיות שלהן גם לחברה שלכם.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים