כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תכפילו את ערך הדירה בצורה נכונה

הוספת מעלית לבניין תעלה את הערך שלו באופן מיידי ולעיתים גם תביא להכפלתו.

14/12/2015
במאמר הבא נסביר מדוע מומלץ לבצע את הפעולה הזו, כיצד משכנעים את הדיירים ואיך כל זה קשור לאיכות החיים של קשישים ובני גיל הזהב
בעלי דירות צריכים לחשוב כל הזמן כיצד ניתן להעלות את ערך הנכס. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הכפלת ערך היא לא פריבילגיה של בעלי בתים צמודי-קרקע בלבד. היום ניתן ליהנות מהדינאמיות בשוק הנדל"ן גם בעת אחזקת דירות בבניינים משותפים. הסוד הוא להתעניין בנושא של הוספת מעלית לבניין ולקבל הצעת מחיר מסודרת מחברות שעוסקות בתחום.
יש כמה סיבות בגללן מומלץ להוסיף מעלית לבניין:

א. חידוש הלובי וחדר המדרגות

הוספת מעלית לבניין היא חלק מתהליך שיפוץ שכולל חידוש ללובי ולחדר המדרגות. בצורה כזו המעלית לא רק מעלה את הערך של הבניין בטווח המיידי, אלא גם מייצרת לו ערך מוסף בהשוואה לבניינים זהים באותה שכונה.

ב. הגדלת הפוטנציאל של הדירה

הוספת מעלית לבניין מעלה את ערך הדירה בגלל שהיא מאפשרת פנייה לקהל חדש. המעלית מגדילה את הפוטנציאל של הדירה והיא הופכת אותה לאטרקטיבית עבור זוגות צעירים, מבוגרים ומשקיעים. דירה בבניין עם מעלית תמיד תזכה לעדיפות בהשוואה לדירה בבניין ללא מעלית.

ג. נגישות לקומות העליונות

מעלית הופכת את כל הדירות בבניין לנגישות באותה מידה. מי שגר בקומה העליונה יכול ליהנות מהמעלית על בסיס יום יומי, בעוד מי שגר בקומות התחתונות מרוויח מעליית הערך. המעלית מספקת יתרונות שמשותפים לכל בעלי הדירות בבניין ולכן ההוצאה עליה משתלמת בטווח הקצר והארוך.

איך משכנעים את הדיירים לבצע הוספת מעלית לבניין?

יש כמה דרכים לשכנע את הדיירים להוסיף מעלית. מלבד ההיבט הכלכלי, אפשר לתאם פגישה עם הדיירים ולנסות להבין מאיפה נובעת ההתנגדות שלה. יש להתמודד ישירות עם כל התנגדות ולהציע אלטרנטיבה. כדאי לקיים פגישות עם קבלנים וחברות שיפוץ ולבקש מהם תכנית עבודה מסודרת. התכנית אמורה לגלם את לוח הזמנים עבור הפרויקט, את המשמעויות מבחינת הדיירים עצמם וגם את הצפי לעלייה בערך הנכסים.
מלבד האמור לעיל, ניתן לשכנע את הדיירים לבצע הוספת מעלית לבניין באמצעות הפניית הזרקור לצרכים של קשישים, בני גיל הזהב ובעלי מוגבלויות. בבניינים שבהם חיים מבוגרים אין ברירה אלא לסייע להם עם מעלית. קשישים ונכים זקוקים למעלית על בסיס יום יומי והדיירים לא יכולים למנוע זאת מהם.
בסופו של דבר, עלייה בערך הנכס היא פונקציה של השקעה בבניין המשותף. אחת ההשקעות המומלצות באה לידי ביטוי בהוספת מעלית ויש לה יתרונות רבים. השקעה כזו מתאימה למי שרוצה לחדש את הלובי ואת חדר המדרגות, להגדיל את הפוטנציאל של הדירה ולהבטיח נגישות לקומות העליונות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים