כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 טיפים חשובים לבחירת חברת השכרת רכבים

בשנים האחרונות, דומה כי הפופולאריות של השכרת רכב נמצאת בכיוון אחד - כלפי מעלה. יותר ויותר ישראלים מבינים כי במצב הכלכלי הנוכחי, רכישת רכב ואחזקה שלו נמצאים מחוץ להישג ידם.

04/01/2016
הם מעדיפים להסתדר בלי רכב פרטי, ובמידת הצורך להשכיר רכב רק כשהם זקוקים לו באמת. מה שחשוב להדגיש הוא שעצם הבחירה בחברה הנכונה להשכרת רכב אינו מובן מאליו, כאשר יש מספר פרמטרים שחשוב מאוד לקחת בחשבון:

1. המחיר

הפרמטר הראשון עליו מתמקדים רבים, ויש שיגידו בצדק גמור, הוא מחיר ההשכרה. ברור שככל שהמחיר אטרקטיבי יותר, כך ההצעה נראית יותר קוסמת. אבל, וזה אבל גדול מאד, המחיר לא צריך להיות חזות הכל, שעה שלעיתים, מאחורי הצעה זולה מסתתרת עסקה שאינה מומלצת. כך, לדוגמא, מצב בו המחיר הזול נובע מהיעדר ביטוחים הולמים עבור הרכב, או לחילופין מתנאים ספציפיים בהסכם שקשה לעמוד בהם.

2. התאמה למטרת ההשכרה

יש לא מעט חברות השכרת רכב אשר מציעות מראש השכרה למטרה מסוימת, עובדה המשפיעה הן על מאפייני הרכב המושכר והן על תנאי העסקה. אם בוחרים בהשכרת רכב לחתונה, למשל, הדגש יהיה על כלי רכב מפוארים, המאובזרים היטב במטרה לספק לבני הזוג את הפינוק לו הם בוודאי מצפים.

3. קנסות

כשבוחרים חברה להשכרת רכב, חשוב לעבור על כל אחד מסעיפי ההסכם באמצעות זכוכית מגדלת. הסיבה לכך היא שבלא מעט מקרים, כולל ההסכם "מלכודות" בהן ניתן להיתקל. קנסות עלולים להידרש עבור נזק הנגרם לרכב, החזרתו לחברה כשמיכל הדלק שלו אינו מלא או בעקבות חריגה מכללי ההסכם האחרים, אם כי חשוב לוודא שהקנסות האלה אכן הגיוניים. בכל מקרה, מומלץ שלא לקחת סיכון ולקיים את כל אחד מסעיפי ההסכם.

4. שירות

השירותים של חברות להשכרת רכב עשויים להידרש לכל אורכה, ולא רק במועד הקבלה או ההחזרה שלו. ייתכן כי יש צורך ליצור קשר עם החברה בעת בעיה תפעולית של הרכב, למשל, או כשזקוקים לשירות חיוני המוצע בהסכם (נניח, שירותי חילוץ או גרירה). במצב הדברים הזה, ברור מדוע ההמלצה לסקור את אופן מתן השירות של החברה חייבת להיות מועילה. יש לברר למי בדיוק פונים בעת הצורך, ובאילו שעות ניתן הסיוע שלו. כמובן שהשאיפה היא למענה סביב השעון, 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע, כפי שמספקות חברות השכרה רבות.

5. משך ההשכרה

חברות שונות מאפשרות להשכיר רכב לפרקי זמן שונים, כשהמחיר ותנאי העסקה משתנים בהתאם. כלל האצבע כאן הוא שככל שפרק זמן ההשכרה ארוך יותר, כך החברה אמורה ללכת לקראת הלקוח ולספק הצעת מחיר משתלמת יותר. כשבוחרים בהשכרת רכב לחודש, למשל, אמורים לשלם פחות (בחישוב יומי) מאשר השכרת רכב לפרק זמן של שבוע או מספר ימים. בכל מקרה, מומלץ לברר את כל פרקי הזמן שמהם מאפשרת החברה לבחור, ולהחליט על העסקה המתאימה ביותר לצרכים ולדרישות הנקודתיות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים