כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

היכן כדאי לרכוש חלקי חילוף לרכב?

כל בעל רכב מצא את עצמו במצב שבו הוא צריך לרכוש חלקי חילוף עבור הרכב – כתוצאה משחיקה ובלאי, או כתוצאה מפגיעה ברכב בעקבות תאונה. תהליך הרכישה מעורר חשש, ובצדק, מכיוון שהשוק מוצף בחלקים באיכות ירודה.

14/01/2016

חדש או משומש?

בבואכם לרכוש חלקי חילוף, קיימות כמה אפשרויות: הדרך הפשוטה ביותר להבטיח את איכות חלקי החילוף היא רכישת חלק מקורי וחדש שנופק מיצרן הרכב שלכם – וזוהי, כמובן, האפשרות היקרה ביותר. אפשרות נוספת שאפשר לקחת בחשבון היא, שימוש בחלק חדש שאינו מקורי או מיועד לרכב שלכם, אך המוסך ממליץ על התקנתו והתאמתו. כאשר רוכשים חלק משומש, מדובר בחלק שעבר חידוש ושיפוץ לאחר שהתקלקל. האפשרות הזולה ביותר היא חלקים משומשים שפורקו מרכבים שירדו מהכביש.

למה כדאי לבדוק?

למה כדאי לבדוק?
החשש שהחלק שנמסר ללקוח אינו ברמת האיכות הגבוהה ביותר הוא, כאמור, מוצדק. חלקי חילוף לרכב שאינם איכותיים, עשויים לפגוע בבטיחות הרכב. ובכל זאת, בהחלט קורה שהמוסך יציע חלק שאינו מתאים באופן מיטבי וזאת כדי להרוויח יותר עבור חלק שנרכש במחיר נמוך ונמכר במחיר גבוה. מהסיבה הזו כדאי לברר היטב את מקור החלק, ולוודא שהוא עבר בדיקות מחמירות ועומד בכל התקנים המחמירים ביותר.

האם החלקים מפירוק פגומים?

התשובה היא שהחלקים אינם אמורים להיות פגומים. הרכב המפורק אולי עבר תאונה או שחלק מהותי בו נפגם ללא תקנה, אבל החלקים שאינם קשורים לפגם, עשויים להיות במצב שמיש ותקין לחלוטין. ולמרות זאת, כדאי לבדוק בדיקה מקיפה ככל האפשר אודות תקינות החלק לצד אמינותו של המוכר. כדאי לבדוק גם את מחירו של החלק המקורי – אולי תופתעו לגלות שהמחיר דומה.

כיצד רוכשים את חלקי החילוף לרכב?

באפשרותכם לרכוש חלקי חילוף לרכב ישירות מספק החלקים - מקומות רבים מוכרים את החלפים ישירות ללקוחות הקצה. במצב כזה אתם יכולים לדעת יותר על מצב, איכות, ובעיקר מחיר החלקים שרכשתם. את החלקים תוכלו להעביר למוסך כדי שיתקין אותם. אפשרות אחרת היא להסתמך על מוסך אמין אשר ישיג ויתקין את חלקי החילוף במכוניתכם.

על מה אסור להתפשר?

על בטיחות, איכות ותקינות. בניגוד לתחומים אחרים בחיים, בהם החיסכון עשוי להסתיים בעוגמת נפש בלבד, רכישה של חלקים פגומים עשויה לגרום לפגיעה של ממש. מעבר לשיקול הכלכלי, חשוב לתת את הדעת על שיקולי הבטיחות ולעבוד אך ורק מול חברות אמינות. כאשר המחיר אינו סביר ביחס לחלופות אחרות שהוצעו לכם, זה הרגע לבדוק את ההצעה בחשדנות.

ממה כדאי להיזהר?

ממוכרים שמנסים להיפטר מחלקי חילוף תוך הצעת מחירי רצפה. כדאי לא להתפתות לרכישה מהסוג הזה. היזהרו ממוסכים שאינם מורשים אשר מכונים 'מוסכי מדרכה' וקיומם אסור על פי חוק. בכל מצב של ספק, הפתרון הוא לפנות לבעל מקצוע אמין ולבקש את עצתו, כדי שיסייע לכם ברכישת חלקי חילוף לרכב באיכות הטובה ביותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים