כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חשיבות הריצוף לדירה חדשה

אם אתם מתכננים לשפץ את הבית או לעבור דירה, אתם בוודאי רוצים שהדירה החדשה תיראה לא פחות ממדהים, ותיתן לכם את התחושה הכי טובה בעולם – התחושה הביתית. בשביל שזה יקרה, חשוב לבחור ריצוף שמתאים לסגנון העיצובי הכולל ושמספק לדירה שלכם את האווירה הרצויה לכם.

14/02/2016

למה דווקא הריצוף?

כי אמנם הוא נמצא על הרצפה, אבל זה לא אומר שלא רואים אותו. למעשה, ההפך הוא הנכון: כל מי שנכנס הביתה מסתכל באופן טבעי קודם כל על הרצפה, ורואה לנגד עיניו את האריחים שבחרתם, או אולי את הבטון המוחלק. שנית, הריצוף הוא זה שמכתיב הרבה פעמים את התחושות: כך למשל, ריצוף בהיר ואריחים גדולים יספקו אשליה של חלל גדול ומואר יותר, ואילו ריצוף בעל אריחים קטנים יוכל להפוך מקום גדול מאוד לכזה שנראה קטן ואינטימי יותר. בדיוק בגלל זה, עבודות הריצוף מהוות חלק מרכזי בכל הליך שיפוץ, בין אם אתם נכנסים לדירה חדשה ובין אם אתם משפצים את הקיימת. אז איזה סוגי ריצופים קיימים?

פרקט

פרקט
אחד הריצופים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות הוא ריצוף פרקט, בין אם אמיתי ובין אם סינתטי. רצפת פרקט מכניסה לבית תחושה של חמימות וכפריות, והופכת כל חלל למעוצב ויחיד במינו. יש היום פרקטים במגוון רחב של צבעים ודוגמאות, כך שכל אחד יכול לבחור את הדוגמה המתאימה ביותר לביתו.

בטון מוחלק

הרבה מאוד אנשים בוחרים היום לרצף את ביתם באמצעות בטון מוחלק, בעיקר בזכות העובדה שהוא מאפשר ליצור רצפה חלקה, ללא מרווחים בין האריחים, וגם כי הוא יוצר אשליה של גודל, גם בחללים קטנים.

אריחים

הריצוף הסטנדרטי שקיים ברוב הבתים, אבל מה שעושה אותו מיוחד הוא הסגנון העיצובי שאתם בוחרים. אפשר לבחור אריחים טבעיים העשויים מחומרים כגון גרניט, שיש צפחה ובזלת, ואפשר לבחור אריחים מלאכותיים העשויים מסוגי קרמיקה שונים, כאשר גרניט פורצלן הוא הריצוף הפופולרי והמוביל.

לסיכום

כשאתם חושבים על עיצוב הדירה החדשה שלכם, או כשאתם משפצים את הדירה הקיימת, הקדישו מחשבה נוספת לסוג הריצוף שאתם מתכונים לבחור. בחירה על פי פרמטרים של התאמה לסגנן העיצובי הכולל, יופי, תחזוקה וגודל המקום, תאפשר לכם ליהנות מהתוצאה הסופית, בין אם בחרתם בקרמיקה ובין אם בחרתם בבטון. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים