כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לעבודה עם ציוד מכני הנדסי

מדי יום עושים עבודות רבות בעזרת ציוד מכני הנדסי - עבודות בנייה, סלילת כבישים, עבודות עפר, עבודות הריסה, עבודות כרייה ועוד. מכיוון שהוא כבד ודורש ידע מדויק בתפעול – חשוב מאוד לדעת איך לעבוד איתו על מנת למנוע פציעות ופגיעות.

15/02/2016
לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם לייעל את העבודה עם ציוד מכני הנדסי מסוגים שונים ולמזער את הסיכונים לפגיעה שלכם ושל אחרים.

רכישת ציוד איכותי

עבודה בטוחה עם ציוד מסוג זה מתחילה ברכישת ציוד מכני הנדסי למכירה המוצע על ידי חברות מוכרות. חשוב לוודא שהציוד נמכר לכם על ידי חברה שפועלת ברישיון ואשר משווקת רק ציוד העומד בכל דרישות התקן, הן מבחינת איכות ובעיקר מבחינת בטיחות. חשוב לוודא גם, שאתם מקבלים אחריות על הציוד ושיש לכם אל מי לפנות בכל מקרה של תקלה, כמו גם במקרה של צורך בתחזוקה שוטפת של הציוד – תחזוקה חיונית לעבודתו התקינה.

העמסה ופריקה בטוחות

הרבה מאוד מהתאונות והפגיעות שקורות בגין ציוד מכני הנדסי מתרחשות בעת העמסה ופריקה של ציוד וסחורות על כלי הרכב. לכן, חשוב מאוד לבצע העמסה בטוחה של הציוד על הכלים, היינו – לעשות זאת כשהציוד ישר, תוך שימוש ברמפות המתאימות למשקל הציוד. חשוב מאוד לפרוק ולהעמיס סחורות רק כאשר השטח פנוי מאנשים וכשאדם אחר מכוון אתכם על מנת למנוע פגיעות.

נסיעה לאחור

הרבה תאונות קרו כאשר נהג שנסע בכלי רכב השייך לקטגוריית ציוד מכני הנדסי נסע לאחור ופגע באדם אחר. לכן, חשוב מאוד לא להתחיל את הנסיעה לפני שמוודאים בצורה הכי בטוחה שיכולה להיות שאין אף אחד מאחורי הרכב, ושצופר הרוורס פועל כאות אזהרה לנמצאים בשטח.

הכרה מדויקת של הכלי

חשוב מאוד שמפעיל הכלי יכיר אותו מלפני ולפנים. כך למשל, אם מדובר בציוד מכני הנדסי בעל כף הרמה, חשוב מאוד שהמפעיל יהיה מודע לגמרי לרדיוס הסיבוב של הכף בכלי המסוים הזה, על מנת שזו לא תפגע בכלים אחרים ו/או, חלילה, באנשים שנמצאים באזור.

עלייה וירידה מהרכב

תאונות רבות בהם מעורב ציוד מכני הנדסי מסוגים שונים מתרחשות בגלל עלייה וירידה לא נכונות של המפעיל מהרכב. חשוב מאוד לא לחפש קיצורי דרך, ולרדת ולעלות מהרכב רק באמצעות הסולם הייעודי.

לסיכום

בטיחות היא מילת המפתח בכל הנוגע לשימוש בציוד מכני הנדסי. רכישת ציוד כזה מחברה מוכרת ועם אחריות בלבד, בשילוב שימוש בציוד על פי כל הנחיות הבטיחות, יאפשרו לכם לעבוד בצורה כמה שיותר בטוחה ולמזער את סיכוני הפגיעה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים