כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם משתלם לרכוש חלקי חילוף לרכב מיד שנייה?

אם אתם צריכים לרכוש חלקי חילוף לרכב, אתם בוודאי רוצים לקבל את החלקים הטובים ביותר, במחיר הנמוך ביותר. אחת האפשרויות שעומדת בפניכם היא לרכוש חלקי חילוף מיד שנייה. האם זה משתלם? במאמר זה תקבלו את התשובה.

14/03/2016

חלקי חילוף לרכב – השקעה יקרה

כל רכב מורכב מהרבה מאוד חלקים, ולפעמים הם צריכים החלפה, בין אם בגלל בלאי ובין אם בגלל תקלה. חלק מחלקי החילוף, בעיקר אלה שקשורים למערכות ההנעה, הדלק והחשמל, עולים לא מעט, ואם צריך להחליף מספר חלקים – אפשר להגיע להוצאה מאוד גדולה. מחירי חלקי החילוף לרכב משתנים לא רק בהתאם לגודלם, אלא בהתאם לתפקידם ובהתאם לסוג הרכב, אולם באופן כללי אפשר בהחלט להגיד שהחלפה שלהם מצריכה הוצאה לא קטנה.

דרכים לחיסכון בכסף

דרכים לחיסכון בכסף
יש היום שתי דרכים עיקריות המאפשרות לכם לחסוך בהוצאות על חלקי חילוף לרכב, ואלה הן:

רכישת חלקי חילוף מיד שנייה

היום בחלק גדול של המוסכים ושל החנויות המשווקות חלקי חילוף לרכב, יוכלו להציע לכם חלקים מיד שנייה. מדובר בחלקים שפורקו ממכוניות ישנות ועברו שיפוץ, והם מוצעים למכירה במחיר הרבה יותר זול. אין ספק שמדובר באפשרות מאוד קוסמת, בעיקר כאשר מדובר בחלקים מקוריים של הרכב, אולם חשוב לקחת בחשבון, שאלה חלקים ישנים, ושיכול להיות שהם היו תקולים בעבר. אז אמנם הם עברו שיפוץ וכנראה שכרגע הם פועלים כמו שצריך ויאפשרו לכם ליהנות מנסיעה בטוחה, אולם אף פעם אי אפשר לדעת כמה זמן הם יחזיקו מעמד, ואם הנסיעה ברכב כשהם מותקנים בו תהיה בטוחה באמת. לכן, ההמלצה היא לרכוש חלקי חילוף מיד שנייה רק כשלא מדובר בחלקים הקשורים למערכת ההיגוי או הבלמים, וכאשר המחיר שלהם באמת הרבה יותר זול ממחירם של חלקי החילוף החדשים.

רכישה באינטרנט

היום, כשאנחנו חיים בעידן שכולו מחשבים, אפשר לרכוש חלקי חילוף לרכב גם באינטרנט, במחירים הרבה יותר זולים ממחיריהם במוסך. מדובר באפשרות טובה, אולם חשוב לדעת שאסור, על פי חוק, לרכוש חלקי חילוף הקשורים למערכת ההנעה באינטרנט, ושהעלויות שרואים באתרים אינן כוללות את עלות המשלוח. הרבה פעמים לאחר שמבררים את העלות הכוללת של החלק מגלים, שלא באמת יותר משתלם לרכוש אותו ברשת.

אז לקנות חלקי חילוף מיד שנייה או לא לקנות? זאת השאלה!

והתשובה היא – תלוי איזה חלק, ותלוי באיזה מחיר. אם מדובר בחלק שאינו חיוני לבטיחות הרכב, ומחירו זול הרבה יותר מחלק חדש – כדאי בהחלט לרכוש אותו מיד שנייה ולחסוך לא מעט. אם מדובר בחלק חיוני לבטיחות הרכב, ממש כמו שלא מומלץ לרכוש אותו ברשת – גם לא מומלץ לרכוש אותו מיד שנייה, כדי למזער סיכונים. אז רכשו מיד שנייה, אבל עשו זאת בחוכמה, ושתהיה לכם נסיעה בטוחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים