כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס גישור

גישור הוא מקצוע מאוד חשוב, אשר יכול לסייע בידיהם של אנשים פרטיים וארגונים להגיע להבנות לפני שמגיעים לבתי המשפט ומתחילים ב"מלחמות".

17/03/2016

מתי נדרש גישור?

מתי נדרש גישור?
גישור נדרש בדרך כלל כאשר ישנו חוסר הסכמה תהומי בין שני צדדים. זה יכול להיות בין בני זוג שמעוניינים להתגרש וכל אחד מעוניין לקבל כמה שיותר רכוש ולהשאיר בלי כלום את הצד האחר, זה יכול להיות בין שני מוסדות שהיה ביניהם הסכם של שיתוף פעולה ואחד הצדדים הפר את ההסכם – לפחות לדעתו של הצד השני וזה יכול להיות בעוד הרבה מאוד מקרים נוספים. במקום להגיש מיד תלונה ולהמתין בתור העצום שיש עד הדיון בבית המשפט, ובמקום לעשות את המצב הזה הרבה יותר מכוער, אפשר לפנות למגשר מוסמך ולנסות להגיע להבנה ולא להגיע אל בית המשפט.

מה לומדים בקורס גישור?

בקורס גישור לומדים הרבה מאוד טכניקות של משא ומתן, הנדרשות על מנת לחדור ללבם של שני הצדדים. אחרי הכול, מדובר בשני צדדים שיש ביניהם חוסר הסכמה מפורש, לא כזה שאפשר לפתור כהרף עין, אלא כזה הדורש דיון מעמיק ובדיקה זהירה היכן כל אחד מהצדדים מוכן להתגמש. לכן, קורס גישור מלמד לא כיצד להכריח אנשים לוותר על עמדתם, אלא כיצד להגיע אל ליבותיהם של הצדדים, לגרום להם להבין, ולו במקצת, את הצד האחר, ולהסכים, לפחות על משהו, לוותר.

מי יכול ללמוד קורס גישור?

אמנם מנסים כל הזמן להסדיר את מעמדו של המגשר וליצור תנאים מסוימים לקבלה לקורסי הגישור השונים (כמו תואר ראשון ותנאים נוספים), אולם בינתיים לא נדרשים ממגשר כל הסמכה או תואר, כך שלפחות בינתיים כל אחד יכול להירשם.
אז אם אתם שואפים להשכין שלום בין צדדים ולהיות אלה שזוקפים לזכותם פשרות יקרות ערך, אין בגלל ספק שאתם צריכים להצטרף לקורס גישור וללמוד את רזי המקצוע באופן ברור.

היכן לומדים קורס גישור?

יש היום הרבה מאוד מוסדות שבהם ניתן ללמוד קורס גישור, בגלל הביקוש הרב שיש למקצוע הכל כך מיוחד הזה. חשוב מאוד להצטרף לקורס שמתקיים במוסד מוסמך להעברת קורסים כאלה, ואשר מועבר על ידי מגשר מוסמך בעל ניסיון רב שנים. שני פרמטרים אלה יבטיחו לכם, ככל שרק אפשר, שתקבלו את כל הכלים הנדרשים לעיסוק במקצוע החשוב הזה, ושתוכלו לגשר בין צדדים בדרך הכי טובה שרק אפשר. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים