כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שרציתם לדעת על רכישת רכב בטרייד אין

יותר ויותר אנשים רוכשים רכבים חדשים במסגרת עסקת טרייד-אין. האם זה משתלם? כל מה שכדאי לדעת על טרייד-אין.

02/05/2016

טרייד אין בשנים האחרונות

טרייד אין בשנים האחרונות
טרייד-אין פירושו המרת רכב ישן בתמורה לרכב חדש או משומש על-ידי הוספת כסף. שיטת הטרייד-אין כבר שולטת בשוק רכבי היוקרה בישראל שנים רבות. אולם מסתמן כי בשנים האחרונות גם בשוק המכוניות המשפחתיות, ובכלל המכוניות הזולות יותר, אופציית הטרייד-אין הולכת והופכת לדרך המועדפת על מוכרים ועל קונים להחליף את הרכב.

למי מתאימות עסקאות טרייד אין?

כאמור, בבסיסה שיטת הטרייד-אין מתאימה כמו כפפה ליד עבור אנשים עסוקים, שאינם יכולים להתפנות למציאת קונה לרכבם וכן אינם יכולים להרשות לעצמם להישאר ללא רכב. הם רוצים וצריכים לשדרג את הרכב הקיים או להחליפו באופן מידי, ללא התעסקויות מיותרות, ומעדיפים אמינות על-פני תחרות. יחד עם זאת, שיטת הטרייד-אין הפכה בשנים האחרונות לדרך היעילה והמהירה ביותר לאנשים המחזיקים רכב בעל פוטנציאל שכירות נמוכה. אלה אנשים שאינם רוצים או שאינם מצליחים למכור את רכבם בשיטות המוכרות – פרסום מודעה או תליית שלט נייר על חלון הרכב והפצת השמועה מפה לאוזן. כך עסקת הטרייד-אין פותרת את הבעיה עבורם, וכן מספקת תחושת ביטחון בעסקה בשל האמינות: עבודה מול חברה גדולה ומסודרת לעומת אדם פרטי שאינך באמת יודע עליו דבר.

איפה מתבצע הטרייד אין?

עסקאות טרייד אין מתבצעות בדרך כלל בחברות ליסינג או יבואני רכב, גופים שכמעט תמיד יהיו מעוניינים לקנות ממך את הרכב גם אם אינו נחשב לסחיר, שייך ליצרן של יבואן אחר או נמצא במצב בינוני. ניתן לבצע עסקאות טרייד-אין גם במגרשי רכב, אך שיטה זו מומלצת פחות. אם בכל זאת בחרתם בה, שימו לב שאתם זהירים במיוחד – התמקחו עם המוכרים, בדקו את הרכב על-ידי מוסך חיצוני ואל תאמינו לכל מה שאומרים לכם.

טרייד-אין לרכב חדש

מעוניינים ברכב חדש? טרייד-אין הוא ללא ספק הדרך הנוחה והמהירה ביותר לשדרג את הרכב. כיום מקובל לבצע עסקאות טרייד-אין גם ברכישת רכב חדש לגמרי, ולא רק רכבי יוקרה. במקרה בו אתם רוצים להתקדם לרכב חדש, מומלץ לפנות ישירות ליבואני הרכב. בשל הביקוש הרב, רובם מחזיקים מחלקות טרייד-אין ויעבירו אליהן את הטיפול בעסקה. במיוחד אם אתם מעוניינים לרכוש רכב חדש, היו זהירים ובצעו בו בדיקות איכות כדי לוודא את תקינותו. חברות רבות היום מטעות את הלקוחות על-ידי טריקים שיווקיים שונים כמו עיטוף רכבים לא חדשים לחלוטין בניילונים והוספת סממני רכב חדש נוספים. לפני סגירת העסקה והרכישה עצמה כדאי לקחת את הרכב למוסך שאתם סומכים עליו לבדיקה מקיפה, וכמובן – לבחון ולבדוק את המוניטין ואת ההמלצות של מגרש הרכב שאתם מעוניינים לפנות אליו.

לאיזה רכב זה מתאים?

אולם לא רק רכבי יוקרה ניתן להחליף בעסקת טרייד-אין. ישנן חברות טרייד-אין רבות שישמחו לקבל גם מכונית ישנה ופשוטה. עם זאת, אם אתם מעוניינים ברכב חדש בעסקת החליפין, יתכן שתידרשו לשלם סכום כסף גדול בתמורה לרכב החדש. אל תשכחו – כך או כך, תמיד אפשר וצריך להתמקח, ולא לקבל את ההצעה הראשונה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים