כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מראות לרכב מפירוק

חלקי חילוף מפירוק יכולים להיות לא פחות איכותיים מחלקים חדשים או חליפיים. למרות שיש חלקים קריטיים בהם רצוי לתת עדיפות לחלפים מקוריים, מראה היא דוגמא מצוינת לאטרקטיביות של חלקים מפירוק.

08/06/2016
מראת הרכב עצמה אינה משפיעה על המכניזם של הרכב או על התפעול שלו. למראה יש תפקיד פונקציונאלי פשוט יחסית והיא יכולה להגיע במצב מצוין מפירוק. עם זאת, מראה מפירוק עדיין תאפשר לבעל הרכב לראות את הסביבה הקרובה והרחוקה ולנהוג בזהירות.

מהם ההבדלים בין סוגי מראות?

ישנן שלוש קבוצות עיקריות של מראות לרכב מפירוק: מראות צד ימין, מראות צד שמאל ומראה פנימית. ברוב הרכבים שעוברים תאונת דרכים קלה ניתן לפרק את כל המראות ללא בעיה ולאחר מכן למכור אותם ללקוחות פרטיים. לעומת זאת, במקרים של תאונת דרכים קשה חשוב לבדוק את תקינות המראה. יש לוודא שהמראה מתאימה לרכב הייעודי מבחינת מידות ותשתית החשמל. כמו כן, קיימים הבדלים בין שנתוני ייצור של רכבים באותם דגמים.

מראות פנים ממוחשבות

בשנים האחרונות נעשה שימוש נרחב במראות פנים ממוחשבות. אלו מראות שלא מחזירות אור בעוצמה חזקה והן גם מספקות שדה ראייה רחב יותר. בנוסף, המראות מגיעות עם אביזרים נלווים כמו מד זווית לרכב, חיישני טמפרטורה וכן הלאה. הבעיה היא שנכון להיום אין הרבה מראות כאלה מפירוק, פשוט בגלל שההיצע שלהן בשוק יחסית נמוך.

מראות פנורמיות

מראות פנורמיות מאפשרות גם הן שדה ראייה רחב וזאת על ידי עיוות של התמונה. מטרת העיוות היא להציג את שדה הראייה באופן הנוח ביותר עבור הנהג, מבלי לדרוש ממנו לסובב את הראש תוך כדי הנהיגה. אפשר להשיג מראות פנורמיות מפירוק במחירים נוחים והן מתאימות לרוב סוגי הרכבים והדגמים הנפוצים.

איפה מוצאים מראות לרכב מפירוק?

חלקי חילוף מפירוק נמכרים על ידי מוסכים מורשים, מוסכים לא מורשים וחנויות פרטיות שמתמחות בכך. רצוי לתת עדיפות לרכישת המראה דרך חנות פרטית ולנצל את ההזדמנות על מנת להשוות מחירים.

בדקו בעצמכם את מצב המראה טרם הקנייה

בניגוד לחלקי חילוף אחרים שמשפיעים ישירות על הרכב, הלקוח יכול לבדוק בעצמו את מצב המראה. זהו יתרון משמעותי של מראות מפירוק והוא לא קיימים בחלקי חילוף רגילים. כל מה שצריך לעשות הוא להגיע למוסך או לחנות שמוכרים מראות מפירוק, לבקש לראות דגמים שונים ולוודא שהמצב של המראה תקין. אפשר גם לסיים את העסקה רק אחרי שהמראה מורכבת על הרכב ופועלת כשורה עם כל שאר המערכות הממוחשבות.

בחרו את המראה המתאימה ביותר עבור הרכב שלכם

מלאי גדול של מראות לרכב מפירוק מאפשר לחברות השונות להעניק ללקוח שירות מקצועי ולהתאים עבורו חלקים יעילים. לאחר הרכבת המראה כדאי לנקות אותה באופן ברור כדי לקבל את התצוגה הברורה ביותר, לשפר את תחושת הביטחון ולמנוע חסימות בשדה הראייה. מומלץ להשתמש במטלית כדי למנוע שריטות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים