כרגע באתר
0
8
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודה מהבית לאמהות

"את עובדת מהבית? איזה יופי! זה נהדר שאת יכולה לשלב בין שני הדברים שכל אמא רוצה: גם גידול ילדים וגם קריירה" – אם את עובדת מהבית, את בוודאי רגילה לשמוע משפטים מהסוג הזה, ובמקום להיכנס לנושא המורכב הזה, את מהנהנת ומחייכת בחיוך שרק את יודעת את משמעותו האמיתית. כן, את עובדת מהבית, אבל לכי תסבירי לכולם שזה לא פיקניק כמו שזה נשמע...

17/01/2013

כל מה שאמא צריכה

עבודה מהבית מצריכה ממך הרבה מאוד דברים, שמי שלא עבד מהבית מעולם לא תמיד מודע להם:

משמעת עצמית
נכון, יש כביסה שמחכה כבר שבוע שמישהו יכניס אותה למכונה. נכון, יש בכיור כלים בכמות כזאת, שאפשר לחשוב שאת מארחת כל יום את המלכה על כל פמלייתה. נכון, הילדים שוב השאירו את כל הצעצועים על הרצפה אפילו שאיימת עליהם שאם הם לא יסדרו הם לא ילכו היום לחוג. אל תקומי. את חייבת ללמוד להתעלם. לפחות עד שתסיימי לעבוד. אחרי הכול – אם היית עובדת מחוץ לבית אף אחד לא היה עושה את הכלים, נכון? זהו. אז את בעבודה. תפנימי.

הכרזת "ברוגז" עם המקרר
שתית כבר את הקפה של הבוקר, ואכלת כבר את הטוסט עם הממרח שאת כל כך אוהבת. אחרי שעה חתכת לך גזר כי חשוב שייכנסו גם קצת ויטמינים לגוף, וכוס הקפה השנייה כבר מוכנה על השיש. שנייה לפני שאת ניגשת למקרר כדי להוציא את שארית העוגה מיום ההולדת של הילדה כדאי שתעצרי ותחשבי אם את באמת צריכה את זה. נכון שהמוח שלך עובד יותר טוב כשהשיניים לועסות, אבל גם מסטיק עושה את העבודה – בהרבה פחות קלוריות. מעבר לזה, הקימה כל רגע למקרר קוטעת לך את חוט המחשבה, והופכת את העבודה שלך להרבה פחות יעילה. לא חבל? גם טלוויזיה, אגב, היא גוזלת זמן ידועה, וכדאי מאוד שהיא תישאר סגורה כל זמן שאת עובדת.
עבודה עם רואה חשבון
אם את עובדת מהבית כשכירה, הסעיף הזה לא רלוונטי אלייך, אבל אם את עצמאית, את בוודאי מהנהנת עכשיו במרץ ומזכירה לעצמך להעביר לרואה החשבון שלך את כל הקבלות כי כבר התחילה שנת מס חדשה. לא תמיד פשוט למצוא רואה חשבון שיעשה עבורך את העבודה בצורה היעילה ביותר ובמחירים הנוחים ביותר, אבל כדאי מאוד להשקיע בזה זמן, כי מדובר, איך לומר, בהשקעה לעתיד. תשקיעי זמן עכשיו – ותקצרי את הפירות אחר כך. אם יש לך חברות שגם הן עצמאיות, נסי לקבל מהן המלצות על איש מקצוע אמין שאפשר לסמוך עליו, כזה שלא רק גובה כסף אלא גם מזכיר לך בזמן לעשות את כל מה שצריך, כדי לצאת בסדר עם רשויות המס. זכרי: רואה חשבון שמספק לך שירות בחינם או בחצי חינם, יכול גם לגרום לכך שתקבלי מהביטוח הלאומי או ממס הכנסה קנס של אלפי שקלים.

הגדרת מרחב עבודה
כשאת עובדת מהבית, לא תמיד יש לך משרד של ממש. אחרי הכול, לא כולנו גרים בבית של חמישה או שישה חדרים, שמאפשר הקצאה של חדר אחד לטובת משרד או קליניקה. למרות זאת, חשוב מאוד להגדיר את מרחב העבודה שלך גם כלפי הבעל וגם כלפי הילדים. במרחב הזה רק את נמצאת, לפחות בשעות מסוימות, ואף אחד (בעיקר לא הילדים) חוץ ממך לא נוגע בכלום. להגדרת המרחב הזה יש חשיבות רבה גם כדי ששום דבר ששייך לעבודה שלך לא ילך לאיבוד, וגם כדי להבהיר לעצמך ולכולם, שזה שאת בבית לא אומר שאת לא עובדת.

בכל זאת יש גם יתרונות. והרבה.

אז נכון, עבודה מהבית מצריכה ממך להשקיע בהרבה דברים, והיא לא כזאת נוחה כמו שרבים מדמיינים, אבל יש בה, בכל זאת, גם לא מעט יתרונות:

את תמיד בבית כדי לקבל את הילדים – כמה כיף לילד לחזור הביתה אל אמא ולא להישאר בצהרון או, בגילאים המאוחרים יותר, להיות "ילד מפתח" שצריך לחמם לעצמו את ארוחת הצהריים. החיבוק שלך, העובדה שאת מגישה את הארוחה ויושבת איתם לאכול והאפשרות שיש לך לבלות איתם את הזמן הזה שלא יחזור – היא מתנה שלא כל אחת יכולה לקבל.

את הכי יפה כשנוח לך – כשאת עובדת מהבית את יכולה לעבוד בבגדי בית (ואפילו בפיג'מה, רחמנא ליצלן!) ולא צריכה להתגנדר, להתאפר ולעלות על העקבים החדשים-אך-הלא-נוחים שקנית רק כדי להרגיש בנוח במשרד ליד כולם.

את "גברת לעצמך" – כשאת עצמאית, את מחליטה מתי את עובדת ומתי לא. אז נכון, צריך לחשוב גם על הפנסיה (רואה החשבון דואג להזכיר לך את זה מדי פעם), אבל את לא צריכה להיות כפופה להחלטות של מישהו אחר (מי אמר בוס ולא קיבל?). כשאת רוצה – את עובדת, כשאת לא רוצה את מודיעה ללקוחות שלך שאת בחופש, ואת היחידה שמנהלת לעצמך את היומן.

את לא מבזבזת זמן בכבישים – פקקים. מילה אחת שאומרת הכול. כמי שעובדת מהבית – אין לך את זה, וזאת ברכה אחת גדולה.

עבודה מהבית – סיכום ומסקנות

אין ספק, שכדי לעבוד מהבית את צריכה להיות אישה חזקה. אז בפעם הבאה שמישהו אומר לך כמה זה נהדר וכמה הוא מקנא, תוכלי להראות לו את המאמר הזה ולשאול אותו לדעתו בסיום הקריאה. סביר מאוד להניח שהוא יגיד תודה רבה ויחזור לעבודתו במשרד. ואת? המשיכי להיות אמא לתפארת וקרייריסטית למופת, רק עשי לנו טובה – אל תשכחי לחזור אל רואה החשבון שלך. כבר שעות שהוא מנסה לתפוס אותך...

נכתב באדיבות רואה חשבון שמעון הושייה http://www.s-h.co.il/
חפשו אותי גם בגוגל+
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים