כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודה בחנות פרחים כשוזר פרחים מקצועי

כמה שונה אירוע המעוטר בצמחים ופרחים חיים למכביר מאירוע בו השולחנות מעוטרים רק בנרות ומפות צבעוניות. כמה כיף ונעים להיכנס לבית בו פרחים משתלבים בדקורציה שלו. פרחים גורמים לנו להרגיש טוב יותר וגם מכניסים יופי לכל פינה בה הם מצויים.

25/10/2016

שזירת פרחים - קוים לדמותה

שזירת פרחים - קוים לדמותה
שזירה היא אומנות הסידור, הקליעה או האריגה, של חומרים המגיעים בתפזורת או שבעלי היכולת לשנות את צורתם באופן נוח. ניתן לשזור פרטים רבים, כגון שיער או שזירה של פרחים וצמחים. שזירת פרחים היא תחום אומנות העוסקת בבחירת שילובי פרחים או צמחים, בסידורם ובמראה שלהם. אומנות שזירת הפרחים מקורה הקדום אצל נשות המעמד העליון ביפן שהעניקו חשיבות עליונה וייחודית לפרחים מסוגים שונים ולצורה בה הם מסודרים זה ביחס לזה.

פרחים בשזירה – לכל אירוע

פרחים בשזירה ניתן למצוא בסידורי שולחנות באירועים, בבתים פרטיים, בשיער, באירועים רשמיים ואירועי זיכרון. שזירת פרחים היא תחום אומנות פונקציונאלית, משום שמלבד החשיבות האומנותית שבתחום, קיימת גם חשיבות שימושית לו. פרחים בשזירה הם דקורציה הכרחית כמעט בכל מקום שמחפש לעטר את עצמו באמצעים טבעיים ורעננים.
על הלימודים והעבודה בתור שוזר פרחים:

לימודי השזירה

קורס שזירה מתקיים במגוון מקומות בארץ ומשתנה במשכו, מבחינת כמות המפגשים, ובתכנים המועברים בו ממוסד למוסד. במהלך הקורס, נחשפים התלמידים לעולם העצום של צמחי הנוי והפרחים, לומדים על שיטות אומנותיות שונות, מתנסים בעבודה אומנותית מתוכננת וזוכים לפתח תכונות רבות כמו חשיבה יצירתית ויכולת העברת מסר בצורה לא שגרתית. לימודי שזירה מתאימים עבור מי שמחפש להביע את עצמו בדרך מקורית וייחודית, בין אם כמקצוע לחיים, ובין אם כתחביב לשעות הפנאי. .

שזירת וסידורי פרחים לאירועים

סידור ושזירת פרחים באירועים מתבצעת בשני סוגי האירועים; פורמאליים, כמו טקסי ואירועים רשמיים, או לאירועים שאינם רשמיים, כמו חתונות ואירועים עסקיים. שזירה לאירועים מעניקה לאירוע נופך נוסף ומקנה למקום את האישיות של האירוע שעומד להיערך בו. השוזר בדרך כלל מגיע למקום האירוע ומתחשב באופיו, כאשר הוא מתכנן את סוג השזירה, הצבעים וההתאמה בין השניים. השוזר באירועים כאלה צריך להיות בעל גישה למגוון רחב של צמחים ופרחים, משום שבמסגרת עבודה בסביבות משתנות, גדל גם הצורך במגוון חומרי הגלם שניתן להשתמש בהם.

עבודה בשזירה בחנויות פרחים

שזירה פרחים בחנויות פרחים היא בדרך כלל שזירה של זרים או סטרוקטורות צמחיות באירועים מיוחדים. לדוגמא, שזירת זר זיכרון או שזירת זר למשרד כאשר מגיע אורח חשוב. השוזרים המקצועיים העובדים בחנויות פרחים.

תנאי העבודה

כאמור תנאי העבודה כשוזר פרחים מקצועי משתנים בהתאם לאופי העבודה. שוזר פרחים לאירועים ככל הנראה יעבוד בסביבות משתנות, והוא אפילו לא חייב להחזיק במשרד או מחסן לעבודתו. שוזר פרחים בחנות לעומתו, לא מתרוצץ ממקום למקום אמנם, אך מחויב יותר להחזקת החנות, להתנהלותה השוטפת ולמתן שירותים נוספים מלבד סידורי פרחים בחנותו. בנוסף, בתור שוזר מקצועי יש בפניך הבחירה אם להיות עצמאי, ככזה תוכל לעשות זאת בעיקר בשזירה באירועים או באחזקת חנות פרחים משלך, או להיות שכיר, כעובד בחברות להפקת אירועים שמחזיקות עובדים בסידור ושזירת פרחים או לעבוד בחנות פרחים שאינה שלך.

שזירת פרחים היא מקצוע לחיים ולנשמה, והיא מתאימה למי שזקוק לשניהם כדרך קבע

שזירה וסידורי פרחים הם מעיין תרפיה לאוהבים זאת. הם מספקים מרגוע ושלווה לשוזר אך גם ללקוחותיו, או לאורחים באירוע. ההנאה שמפיגים הסובבים באירוע בו נעשו סידורי פרחים איכותיים ומושקעים מהווה סיפוק מדהים עבור השוזר. בעבור מי שרוצה לשלב פיתוח יצירתיות, הנאה בעבודה ומדיטציה לנפש, עבודה בשזירת פרחים היא עבודת החלומות.

המאמר באדיבות הפרח – חנות פרחים בפתח תקווה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים