כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת מעלון לנכים בדירה

מעלוני מדרגות הם פתרון איכותי ביותר שמתאים לבתים של אנשים שסובלים מנכות כזו או אחרת. במצבים כאלה, המדרגות מהוות אתגר לא קטן – והמעלונים פותרים את האתגר הזה ומעניקים מקסימום נוחות בסביבה הביתית.

27/11/2016

דירה של אדם נכה צריכה להתאים לצרכיו בצורה מלאה

דירה של אדם נכה צריכה להתאים לצרכיו בצורה מלאה
אדם שסובל מנכות פיזית כזו או אחרת, הוא אדם שחייו צריכים להיות כמה שיותר נוחים לאור אותה נכות. הכוונה היא פשוטה – אין אדם שרוצה להיות לא עצמאי, ובכדי להעניק לנכה את העצמאות המרבית ואת תנאי החיים האיכותיים ביותר, בראש ובראשונה יש להתאים את הסביבה הביתית שלו לכך. ואכן, הסביבה הביתית היא המרכיב המשמעותי ביותר באיכות חייו של הנכה – כאשר מתכננים אותה בצורה נכונה ומתאימים אותה לצרכים הייחודיים של הנכה, אפשר להבטיח את איכות החיים שלו, וחלק מהותי מכך הוא כל מה שנוגע למדרגות.

אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בבתי נכים הוא כל מה שקשור למדרגות

אם תחשבו על זה לרגע, כולנו משתמשים במדרגות על בסיס יום יומי קבוע. אנחנו מקבלים זאת כמובן מאליו, ולא מבינים כי מדובר באלמנט שפוגע בנגישות של נכים – עד שמגיעים למצב שבו גם אנחנו מתקשים בשל נוכחות המדרגות. במצבים כאלה, ובמיוחד כאשר מדובר במדרגות הנמצאות בתוך הדירה או הבית של אדם שסובל מנכות – חשוב מאוד לעשות כל שניתן בכדי לאפשר את ההתמודדות הטובה עם המדרגות האלה. הפתרון האיכותי ביותר הוא מעלון מדרגות.

מהו מעלון לנכים?

אם אתם לא יודעים בדיוק במה מדובר, נסביר כי מעלון מדרגות הוא למעשה מתקן המורכב על מדרגות הדירה או הבית (מיועד למדרגות פנימיות בלבד, לא לחדרי מדרגות גדולים של ממש), שנועד לספק מענה נוח לעלייה ולירידה במדרגות בצורה נוחה. במרבית המקרים, יהיה מדובר במסילה שתותקן על הקיר שמלווה את המדרגות, ועל המסילה הזאת יותקן כיסא מיועד שעליו ניתן לשבת, או שמשטח שעליו ניתן לעלות עם כיסא גלגלים ממש. כך, המתקן יוכל לנוח במעלה ובמורד המדרגות בצורה נוחה, ותובטח לנכה נגישות מלאה ברחבי הבית שלו.

יתרונות ודרכי ביצוע של התקנת מעלונים

הדבר מתאים ונוח במיוחד בבתים של אנשים שלא תוכננו בהתאם למצב של נכות פיזית כזו או אחרת, ומהווה התמודדות איכותית ביותר עם המצב הקיים, שמתאימה את תנאי הבית ואיכות החיים לתנאים הפיזיים בהם אנו נמצאים. מבחינת התקנה וביצוע, יש להקפיד על פנייה לאנשי מקצוע המומחים בתחום הנגישות והמוצרים לנכים, שידעו להתאים את המעלון האיכותי ביותר לצרכים של הבית שלכם, ולהתקין בצורה מקצועית ובטיחותית.

שירות ברמה הגבוהה ביותר יעניק לנכה איכות חיים

ישנם שירותים המתמחים באופן מיוחד בכל מה שנוגע למוצרי נגישות לנכים, וכשאתם זקוקים למעלון מדרגות – אין ספק שאלה הם השירותים הנכונים עבורכם. דרך שירות שכזה תוכלו למצוא אפשרויות שונות של מעלונים, לבחור מה הכי מתאים לבית שלכם, ולהבטיח לעצמכם או לאנשים הקרובים שלכם את הנגישות המלאה והנוחות המקסימלית שניתן לקבל בבית – גם במצבים של נכות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים