כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודתו של מכונאי מלגזה

מלגזות הן סוג של כלי רכב תפעוליים נפוצים מאוד במגוון רחב של תחומים בתעשייה, הן משמשות למגוון פעולות שונות במחסנים, מפעלים, ובתעשיות שונות ומגוונות. כמות כה רבה שלהן מצריכה גם אנשי מקצוע אשר יטפלו בהן כאשר יש תקלות, ולכן ישנה דרישה גבוהה למכונאי מלגזות.

20/12/2016
מכונאי מלגזות הם למעשה מכונאי רכב אשר עברו הסמכה גם לתיקון, טיפול ותחזוקה של מלגזה. לרוב הם עובדים במוסכים ייעודיים לה, ואף לפעמים בחברות לוגיסטיקה או אזורים תפעוליים אשר מחזיקים ציי מלגזות גדולים. ברוב המקרים הם יהיו חלק מחברות לשיווק ומכירת מלגזות, מאחר וכך חברות אלו יכולות להעניק טיפול מקיף ומלא עבור לקוחותיהם. מכאן, לרוב יוכלו למצוא עבודה באחת מחברות השיווק וההשכרה או מכירה של מלגזות, בתנאי שהן אכן מחזיקות במוסך מתאים.

מה עושה מכונאי מלגזה?

שיפוץ כללי של מלגזות

מלגזה, כמו מכונית, נשחקת עם הזמן וזקוקה לטיפול ולשיפוץ. בשונה ממכוניות, יש לה מערכת הרמה אשר הטיפול בה חייב להיות מקצועי ומדויק. לכן, שיפוץ שלה כולל עבודה קפדנית ומדויקת אשר תשמור על כך שהמלגזה תעמוד בכל תקני הבטיחות הנדרשים.

תיקוני תרנים

ברוב המקרים אין צורך בתיקון כולל של כל המלגזה אלא בתיקונים נקודתיים כמו למשל תיקוני תרנים. תיקון התרנים שלה חייב להיעשות גם הוא במקצועיות ובהקפדה על עבודה מדויקת ומסודרת על מנת למנוע מפגעי בטיחות לאחר התיקון.

תיקוני בוכנות

מנגנון ההרמה של מלגזות כולל בתוכו בוכנות אשר עשויות לעיתים להיתקע או להתקלקל. המכונאי אחראי גם על תיקון הבוכנות והחזרתם למצבם התקין. כמובן שגם בתיקון זה יש לפעול במשנה זהירות ולוודא כי הבוכנות אינן רפויות מדי או שאינן מכוונות כראוי מאחר ומצב כזה יכול לגרום לתקלות בטיחות חמורות.

רישוי שנתי

בנוסף לשיפוצים ותיקונים מכונאי המלגזה אחראי גם על הכנת מלגזות למבחני רישוי שנתיים ואף על העברת מבחני רישוי שנתיים עבורן. תפקיד זה דורש מהמכונאי להיות בקיא ביותר בכל חלקי המלגזה השונים, באופן פעולתה, והבנה של מתי היא במצב תקין ובטיחותי ומתי לא.

מכונאי מלגזה – תפקיד עם אחריות רבה

למכונאי יש אחריות אדירה שיושבת על כתפיו. תקלות במנגנוני ההרמה של מלגזה יכולות להסב נזק רב לבני אדם או לציוד, ולכן על המכונאי לוודא כי מנגנון ההרמה שלה תקין בכל עת. כמו כן, עריכת מבחני רישוי עבור מלגזות היא אחריות לא פחות גדולה מאחר ותפקיד זה הופך את מכונאי המלגזה כסמכות המקצועית אשר המילה שלה הינה המילה הקובעת בכל הנוגע לתקינות המלגזה. אם כך, אדם המעוניין להיכנס לתחום מכונאות אלה חייב להיות אדם מדויק ומקצועי אשר בטוח במעשיו, ושאינו מפחד לקבל על עצמו אחריות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים