כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לעיצוב מרפסת עם נוי

מרפסת יכולה לשדרג את הבית וכדאי להשקיע בעיצוב שלה כדי ליצור מתחם בילוי נעים לימי הקיץ. במאמר הבא נביא כמה טיפים שיבטיחו הרמוניה בין מרפסת יפה ועיצוב פנים מחמיא

04/01/2017

הצורך להשקיע במראה המרפסת

הצורך להשקיע במראה המרפסת
האקלים הים תיכוני בישראל הוא סיבה מצוינת להשקיע בבית עם מרפסת. בעזרת המרפסת ניתן להעלות את ערך הנכס, להוסיף עוד חדר וליצור מתחם בילוי נעים למשפחה וחברים. המרפסת משמשת בעלי בתים בישראל לכל אורך השנה והיתרון שלה בא לידי ביטוי בעיקר בימי הקיץ. בנוסף, מרפסת עם כמה צמחי נוי ופרחים יפים מתאימה לבנייני מגורים צפופים במרכזי ערים וגם למושבים בפריפריה.
אנשי מקצוע בתחום של עיצוב פנים יודעים להמליץ על כמה טיפים שיסייעו לדקורציה במרפסת:

השקיעו בפתרונות ריצוף

הרצפה במרפסת תשפיע באופן ישיר על כמות הזמן שתשתמשו בה. כדאי להשקיע בריצוף עמיד מפני פגעי מזג האוויר, איכותי ונעים. בדקו האם קל לנקות את הריצוף מאבק ולכלוך ותנו עדיפות לריצוף דק. אם אתם מעצבים את המרפסת בתקציב מוגבל, אפשרות לא פחות אטרקטיבית יכולה להיות שטיח חוץ עשוי פוליפרופילן שניתן לשטיפה מהירה.

השתמשו בצורה נכונה בפתרונות אחסון

עיצוב פנים כולל התייחסות לצרכים פונקציונאליים של מקום פנוי. בתוך המרפסת תוכלו להשתמש נכון בפתרונות אחסון וכך למנוע צפיפות. אפשר למשל לרכוש שרפרפים שיכולים לשמש גם לישיבה וגם כשולחן הגשה קטנה, או להשתמש בספסל שנפתח לכדי תיבה ואחסון צעצועים.

רכזו יחד את הצמחייה

עיצוב גינה במרפסת עם נוי דורשת השקעה דקורטיבית בצמחים ובפרחים. כאן הטיפ הוא לרכז יחד את הצמחיה, או להעמיד את העציצים קרובים אחד לשני. במידה ואין במרפסת מספיק מקום להצבת העציצים על הרצפה, אפשר להקצות קיר ולהפוך אותו לגינת קיר ירוק מודרני. הצעות נוספות הן להשתמש ברשת לצמחים, בפאנל קיר מעץ ובמעמד אנכי לעציצים. גם אדניות שיפנו לתוך המרפסת על גבי המעקה יכולות לשפר את המראה הכללי.

איך משלבים בין עיצוב פנים והשקיית צמחים במרפסת?

הקושי העיקרי הוא ביצירת מצב של הרמוניה בין חלל הפנים והחוץ. את זה עושים על ידי שימוש נכון בגופי תאורה. במרפסות נוי עם צמחים ופרחים כדאי גם לדאוג להשקיה נכונה, שלא תגרום לעודף מים ומצד שני גם לא תייבש את הצמחים. יש היום מגוון רחב של טכנולוגיות שמאפשרות את ניצול השמש לטובת צרכי תאורה גם בלי תשתית, קידוחים וכבלי חשמל. טכנולוגיה כזו תחסוך הרבה מקום במרפסת והיא לא תפגע בעיצוב הכללי של חלל הפנים והחוץ.

חשיבות התאורה במרפסת

כיוון האור ישפיע על קצב הצמיחה של העציצים ועל שעות הצל. יש לדאוג לצל מתאים וכדאי לברר על גזיבו וסוככים, שמשיות, מגני רוח או אפילו שמשיות. אלו פרטים קטנים שיעשו הבדל גדול בעיצוב המרפסת ובתחושה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים