כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דלתות פנים לדירה חדשה

חלל הפנים בדירה קובע במידה רבה את איכות החיים ומשפיע גם על ערך הנכס. חשוב לתכנן בצורה נכונה את חלל הפנים, בעיקר בדירות חדשות שנרכשות מהקבלן.

02/03/2017
קל יותר לעשות זאת בדירות חדשות מאשר בדירות קיימות ויש כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם:

א. חלוקת החלל – האופן שבו מחולק החלל אמור לנצל בצורה הטובה ביותר את גודל הדירה במ"ר. במידה והתכניות שמופיעות במפרט האדריכלי לא עולות בקנה אחד עם הצרכים שלכם, רצוי לבצע חלוקה מחדש של החלל.

ב. דלתות פנים – לא כדאי להקל ראש בחשיבות של דלתות פנים בדירה החדשה. הדלתות הן האמצעי היחיד לשמור על השקט, להבטיח פרטיות וליצור אחידות דקורטיבית באזורים שונים של הבית.

ג. אבזור ומפרט – יש לבדוק באופן יסודי את המפרט הטכני המפורסם על ידי הקבלן בדירות החדשות. במקרה של התלבטות או דילמה ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע חיצוניים ואובייקטיביים, כמו למשל מהנדסים ומעצבי פנים.

איך בוחרים דלתות פנים?

אחרי שמבינים את החשיבות של דלתות פנים בדירה החדשה ניתן להיכנס לעובי הקורה ולבחור אותן בהתאם למסגרת התקציב, לטעם האישי ולעיצוב הקיים. רצוי להגיע לאולמות התצוגה ולהתרשם מסוגים שונים של דלתות. אפשר להשוות בין דלתות לפי איכות חומרי הגלם וסוג הנעילה. גם גודל המפתח בס"מ אמור להשפיע על הרלוונטיות של דגמי דלתות מסוימים לעומת דגמים אחרים.

בסופו של דבר, המטרה של דלתות פנים היא להפוך את החלל בבית לנוח ונגיש יותר. מכאן שיש להתחשב בגיל הממוצע של הדיירים בבית ובדרישות שלהם. דלתות לחדרי ילדים יהיו שונות מדלתות לחדרי הורים, דלתות למטבח ודלתות לחדרי שירותים או אמבטיה.

בחדרי השירותים והאמבטיה ניתן להשתמש בדלתות עם הגנה מפני לחות. ההגנה חשובה כי היא מונעת הצטברות של עובש ופטריות בחלקים השונים של הדלת. בנוסף, אפשר להתייעץ עם הקבלן לגבי הרכבה של הדלתות החדשות ולבדוק כמה זה יעלה. המחיר לא אמור להיות גבוה, בעיקר אם הקבלן מעודכן בשלב מוקדם על השינוי במפרט של הדירה ובתכניות שקיבלו את הסכמת הדיירים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים