כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שימוש בסולר בכלי רכב

אם אתם שוקלים לקנות רכב חדש, יש לקחת בחשבון את סוג הדלק בו ייעשה שימוש. לשימוש בסולר בכלי רכב יש יתרונות וחסרונות, ויש לבצע בדיקה מעמיקה לפני ההחלטה בדבר סוג המנוע אותו מבקשים לרכוש.

21/03/2017

מנועים שניזונים מסולר תורמים לקילומטראז' גבוה יותר לרכב

מנועים שניזונים מסולר תורמים לקילומטראז' גבוה יותר לרכב
בדרך כלל, מנועים אלה חסכוניים בצריכת הדלק בצורה משמעותית, לעתים אף ברמה של עשרות אחוזים, מאשר סוגים אחרים של כלי רכב. בנוסף, השימוש בסולר עשוי להוזיל עלויות גם בהשוואה לרכישת כלי רכב היברידיים (מובן כי במקרים אלה קיימת תלות בסוג הרכב ובטכנולוגיות המותקנות בו).באשר למחירו, למרות שסולר היה בעבר זול יותר מדלק רגיל, כיום המחירים השתוו. היות והשימוש בחומר דלק זה נעשה נפוץ במיוחד, לא רק בכלי רכב אלא גם בבתים פרטיים ובתעשיות המסחריות, וכתוצאה מכך המחיר שלו עלה בהתאם.

השפעה של הסולר על הסביבה

סולר נחשב לאחד ממוצרי התדלוק היעילים ביותר והידידותיים ביותר לסביבה. הסיבה ליעילות זו, היא כיוון שקיימת העברה של חום למקור אנרגיה זמין ולא שחרור ישיר לסביבה (כפי שנעשה במנועי דלק רגילים). מנועים שעושים שימוש במקור דלק זה בנויים בצורה מעט שונה, על מנת לעמוד בדחיסות גבוהה יותר. מסיבה זו, עמידותם לרוב גבוהה יותר (למעשה, חברת מרצדס מחזיקה במספר כלי רכב אשר עברו מרחק של מאות אלפי מיילים עם המנועים המקוריים).

מבחינת השקעה כספית

ראוי לציין כי במקרה של תקלה במנוע רכב שמותאם לשימוש בסולר בלבד, יהיה צורך להשקיע סכומי כסף גדולים יותר בתיקון מערכות מנוע זו. היות ומנועים אלה יותר מתקדמים מבחינה טכנולוגית, כך גם חלקיהם יקרים יותר ואופי התיקון שלהם מצריך בעלי מקצוע מנוסים שמכירים את תחום המכונאות לעומקו. דבר נוסף אותו ראוי לציין הוא כי הטכנולוגיה בתחום משתפרת בצורה מתמדת וניכר כי קיימת התערבות עיקשת מצד ממשלות שונות, על מנת לוודא הכנסת אלמנטים חדשניים שיבטיחו נזק מינימלי לסביבה בה אנו חיים.

בירור לגבי חיי המדף של המנוע

לא כל חברות הרכב בשוק מחזיקות עובדים מקצועיים בתחום זה, ולצערנו ניכר כי במקרים מסוימים ינסה איש המכירות לנסות למכור רכב באופן מהיר ביותר. יש להבין כי בסוכנויות מסוימות, ככל שהרכב נמצא בתחום הסוכנות זמן רב יותר, כך גם לאיש המכירות עולה כסף רב יותר להחזיק את הרכב ולשמרו במצב תקין. עם זאת, יש לברר בצורה מעמיקה אודות תחזוקת הרכב לפני שפונים לרכושו (דבר אשר עשוי לחסוך עלויות בעתיד).

בזמן חיפוש רכב, יש יתרון בלהגיע עם עוד בן אדם

ראשית, עבור אנשים שלא מבינים בכלי רכב, קל יותר להבין את התחום אם נמצא לידם אדם אשר מבין בפרטים הטכניים של המנוע, השלדה ושאר מרכיבי הרכב וכן מכיר את מחירי השוק. שנית, לאיש המכירות יהיה קשה יותר להפעיל אסטרטגיית מכירה אגרסיבית כאשר הוא ניצב מול מספר אנשים רב יותר. אין ספק כי תחום הדלק והמנועים אינו מוכר לרבים, ולכן ראוי להיוועץ במכרים שמבינים בתחום ואף לבצע בדיקה מעמיקה באינטרנט.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים