כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

החלפת דירה בדיור ציבורי מסיבות בריאותיות

מקדמת דנא, ניסו בני האדם למצוא מקומות קבועים להתיישבותם. לאנשים מבוגרים או לכאלו שסבלו מבעיות רפואיות היה צורך במציאת פתרונות יצירתיים לבעיות נקודתיות - ואלה הובילו לפיתוחו של הדיור הציבורי.

26/03/2017

תהליך המעבר לדיור ציבורי

תהליך המעבר לדיור ציבורי
מובן כי מציאת דיור ציבורי כוללת מספר תהליכים אותם יש להשלים. ראשית, יש צורך בקבלת חוות דעת רפואית משפטית, אשר תהווה אסמכתא להגשת מועמדות. שנית, יש צורך לחשוב על המעבר, תוך מתן דגש לכמות האנשים בסביבת המגורים ולאופיו של האדם המבקש לעבור (חשוב לזכור כי במקרים רבים צעד זה נעשה מסיבות רפואיות, ומתרחש למעשה ניתוק של החולה מכל סביבת מגורים שהכיר עד כה). בנוסף, לאחר המעבר לדיור ציבורי, קיימת מחויבות מצד בני המשפחה לעקוב אחר הסתגלותו של יקירם.

חברות דיור מגדירות את אופי השוק אליו הן מכוונות וכן את קהלי היעד

החברות מבצעות מחקרים מעמיקים אודות שביעות רצונו של הלקוח ומנתבות את הדיירים הפוטנציאליים לסביבות מגורים מתאימות. לצרכי התייעלות ושיפור של החברה, תהליך המעבר לדיור הציבורי כולל שיתוף מלא של בני המשפחה בבחירת הדירה המתאימה. בנוסף, עובדי החברות העוסקות בתחום עוברים הכשרה ארוכה אשר מעניקה להם כלים להענקת מענה תמידי עבור כל שאלה.

הדרך של חברות הדיור להגעה לדייר

כאשר לחברות יש מוניטין חזק בשוק, הן אין צריכות להתחרות על כל נתח שוק שקיים הקשור למוצרם. החברות מתמקדות בקטגוריות ספציפיות שבהן הן מתמחות ובטוחות בהצלחתן. חברות מצליחות שואפות תמיד להתקדם ולהגיע למגזרים שונים, ואין זה שונה גם בתחום הדיור הציבורי. בעקבות הסיבות הלא קונבנציונאליות למעבר הדירה מסוג כזה, מבינות החברות שעליהן לנהוג ברגישות יתרה בכלל התהליך. החל משלב הקבלה של חוות דעת רפואית משפטית ועד למעברו הסופי של הדייר – על החברות לנהוג בצורה מקצועית וישרה.

השפעה על בני המשפחה

לבני המשפחה המעבר של יקירם לדיור ציבורי אינו קל, אולם מקל עליהם מבחינות רבות. הדיור הציבורי מבטיח סביבה תומכת לדייר ויצירת מעטפת חמה, שעשויה לעתים אף להביא לשיפור במצבו. כמו כן, נחסכות עלויות פיננסיות רבות ועיסוק מורכב בלוגיסטיקה (שכן בדיור הציבורי ניתן למצוא את כלל הדברים החיוניים).

השפעה על הדייר עצמו

מובן כי למעבר לדיור ציבורי עשויות להיות השלכות חיוביות ושליליות על הדייר. במקרים בהם המעבר נעשה עקב בעיות רפואיות שמהן סובל הדייר, ניכר כי הדייר מבין כי מצבו הרפואי אינו מאפשר לו להתנהל ברמת החיים אליה הורגל. החל משלב קבלת חוות דעת רפואית משפטית ועד לשלב המעבר – וגם בתקופת ההסתגלות הראשונית – הדייר עשוי לסבול מחרדה ומדיכאון (ועל כן רצוי לערב בתהליך המעבר גורמים מקצועיים שמתעסקים בתחום).

יחס חברות הדיור לדיירים הפוטנציאליים ויצירת גישה מתאימה אל מול העבודה מולם

התמודדות עם כמות גדולה של פניות לעתים באה על חשבון המגע האישי מול הלקוח. לקוחות אשר פונים לחברה אינם מצפים כי הנציגים יזכרו אותם, ולכן חברות יכולות לבלוט בשיפור נושאים אלה. במקרים בהם הלקוח או בני משפחתו מבקשים מידע מצד החברה אודות דירה מסוימת, הם מצפים לקבל ניתוח מפורט. בהכשרות של עובדי חברות אלה, מנסים המדריכים להביא את העובדים למצב שבו לא יידרשו להתנהל בגישות אלתור שעשויות לערער את אמון הלקוח. כך, עובד החברה מסוגל לקבל ניתוח מדויק של איכות הדירה ורמת הפרטים בה שחשובים ללקוח ולמשפחתו. ניתוחים אלה מסייעים לעובדי החברות, שמתעסקות בחום הדיור הציבורי, ליצור פרופיל מסוים של הלקוח ולהגיע מוכנים יותר להתמודדות עם פנייתו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים