כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה כולל ביטוח השכרת רכב

כאשר מחליטים לרכוש ביטוח לרכב מושכר, מומלץ לעשות סקר שוק על מנת שנוכל להגיע לחברה האמינה והמקצועית ביותר. במאמר שכאן תוכלו לקבל את כל המידע לכך

26/04/2017
ישראלים רבים בוחרים לבחור במסלול של השכרת רכב בארץ על פני מסלול של רכישת רכב משלהם או להבדיל, שימוש בתחבורה ציבורית. מסלול השכרת רכב מאפשר להם לשכור רכב רק כשהם צריכים ובכך הם חוסכים בעלויות שלהם, הן עלויות שוטפות של אחזקת הרכב או ביטוח והן עלויות מזדמנות, כמו במקרים של תקלות או טיפולים שונים.

מדוע צריך לעשות ביטוח השכרת רכב

חברות השכרת רכב בארץ, מחייבת את השוכרים לעשות ביטוח השכרת רכב. לא משנה אם מדובר ברכב אשר השימוש בו הוא בישראל או בחו"ל, כמו כן אין זה משנה אם השימוש הוא לתקופה של ימים ספורים או לתקופות ארוכות יותר.

באופן טבעי, כמו שכל נהג רכב פרטי צריך להחזיק בידיו ביטוח (חובה, צד ג' ומקיף), כך גם כל מי ששוכר רכב צריך להחזיק ביטוח השכרת רכב. להבדיל, ממצב רגיל הרי שבמקרה של השכרת רכב בארץ, חברות הביטוח הן המבטחות וחברות ההשכרה הן המובטחות, למשל במקרה של גניבה, מי שיקבל את הפיצוי הכספי זו החברה ולא השוכר, אך הוא זה שצריך לחתום על הפוליסה ובמקרה ומדובר באירוע בו הוא מעורב, הרי שהוא יישא באחריות.

מה כולל ביטוח השכרת רכב

ביטוח זה, כולל את שלושת האלמנטים אשר קיימים בכל ביטוח רכב, קרי, ביטוח חובה שמיועד להגן מפני נזקים שנגרמים לנוסעים ברכב או להולכי רגל, ביטוח מקיף, מפני נזק שעלול להיגרם לרכב עצמו. כחלק מביטוח זה אפשר למצוא שירותי דרך, גרירה וחילוץ, אשר הנהג ייהנה מהם במידה יידרש לשירות שכזה, וכן ביטוח צד ג' למקרה של תאונה או נזק שנגרם לנהג אחר.

מסלולים מיוחדים של ביטוח השכרת רכב

לצד הביטוחים הנ"ל, ישנן פוליסות מיוחדות של ביטוח השכרת רכב, למשל:

ביטוח CDW- ביטוח שמגן על השוכר מפני השתתפות מלאה בנזק לרכב או לנזק של צד ג'. ביטוח זה למעשה מוריד מהשוכר את החלק של ההשתתפות המלאה. צריך לומר, שכל חברת ביטוח מבצעת ביטוח CDW אחר, על פי תנאים שונים ובתאם לעברו של הנהג.

LIS- ביטוח שמעלה את אחוז ההשתתפות של חברות הביטוח בעלויות על נזקים לרכב או לאחד הנוסעים.

PEC- ביטוח זה מגן מפני גניבת הרכב או עבור גניבת חפצים של אחד הנוסעים מתוך הרכב.

SII - ביטוח אשר נעשה רק בארצות הברית, לצורך הגנה מפני צד ג'.

כיצד עושים ביטוח השכרת רכב בארץ

כל נהג אשר שוכר רכב מחברת השכרת רכב בארץ, חייב להחזיק בידיו ביטוח, הוא יכול לעשות אותו דרך חברת ביטוח שעובדת עם חברת השכרת רכב או עם חברה אחרת (בכל מקרה המבוטח תהיה החברה אלא במקרה שמדובר בנזק אישי לנהג, ואז הוא יהיה המבוטח). חברות השכרת רכב מציעות מסלולים שונים של ביטוחים, בהתאם לצרכיו של הנהג וכן בהתאם לעבר שלו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים