כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קופה רושמת לבתי עסק

כל עסק באשר הוא צריך שתהיה לו קופה. אולי עדיין במקומות קצת פחות מפותחים בעולם עדיין אין קופות ולכן העסקאות עצמם גם נרשמות על פתק, אך ברוב המקומות בעולם וכמעט בכל ישראל כל עסק קטן ככל שיהיה צריך להחזיק קופה רושמת שתתעד את כל מה שהולך בעסק.

24/07/2017

החשיבות של קופה רושמת בעסקים

החשיבות של קופה רושמת בעסקים
קופה כזו היא חובה בכל מקום שרוצה להיות רציני ולאפשר לעצמו לעקוב אחרי כל ההזמנות שהוא ביצע, לראות כמה הוא הרוויח וכמה עסקאות התבצעו. ללא קופה התפקוד בעסק יהיה קשה מאוד ובחלק מהמקומות עסק לא יכול לתפקד כלל בלי אחת כזו. לכן, מדוע יש צורך בקופה זו בכל בית עסק?

קופה ממוחשבת

עצם העובדה שלא מדובר בתיעוד עסקאות ידני, הכול הופך לקל הרבה יותר. כתיבת הקבלה יכולה לקחת זמן רב והלקוחות שלכם יצטרכו להמתין וכך למעשה זמן רב מבוזבז לשני הצדדים. אי אפשר לעקוב בצורה פשוטה אחרי קבלות ידניות מה גם שניתן לזייף אותם ביתר קלות. למען הביטחון של הלקוחות שלכם והביטחון של העסק, יחד עם נוחות לשני הצדדים וחיסכון בזמן. הקופה הרושמת היא פריט הכרחי.

הגנה גבוהה על הקופה

הקופה מוגנת הרבה יותר לא רק מבחינה המידע שיש בה אלא בגלל הכסף שמאוחסן בה באופן שמרני ביותר. אמנם פתיחת הקופה מתאפשרת בקלות על ידי הקשה של קוד אך זהו מנגנון הגנה חשוב מאוד שיש לקופות בימינו כדי שאנשים זרים לא יצליחו לפתוח אותה ברגע שהמוכר לא רואה. בחלק מהמקומות הקופה יכולה להיפתח רק כשיש בכך צורך ולא סתם כך, למשל בביצוע מכירה שמתועדת במחשב.

מידע סטטיסטי שמסייע לצמיחת העסק

ניתן לקבל בקלות את סיכום המשמרת או סיכום יום העבודה. במצב כזה הבעלים של החנות או של העסק, בעיקר עסקים כמו חנויות בהם יש רכישות קטנות ומרובות במהלך היום, ניתן לראות מה הם הימים עמוסים, מה המוצרים שנקנים הכי הרבה, מהם צירופי המוצרים שנקנים הכי הרבה ביחד ועוד סטטיסטיקות רבות שיכולות לסייע לעסק לצמוח ולגדול עוד ועוד.
בנוסף, בעזרתה ניתן להפיק דו"חות הרבה יותר בקלות. כך בעל העסק יודע בדיוק כמה כסף היה צריך להיות בקופה בסוף המשמרת, כמה כסף הוא הרוויח בחודש, כמה הוא הכניס ויותר קל לחשב את המשך עתידו של העסק כשיודעים איפה אפשר לצמצם ביחס להוצאות.

עולם כרטיסי האשראי מחייב קופה רושמת

אם בעבר היינו יכולים להחזיק קופה רגילה בעסק, היום קשה מאוד להיות עסק מצליח שמושך אליו אנשים רבים בלי קופה רושמת אלקטרונית בעיקר בגלל השתלטות כרטיסי האשראי על העולם. לאף אחד כבר אין צורך ללכת עם שטרות וכסף מזומן כאשר אפילו לתחבורה ציבורית ולמוניות ניתן לשלם באשראי. כיום רוב האנשים משלמים באשראי בעיקר בגלל שהוא בטוח יותר, הרי כסף מזומן יכול פשוט להיגנב ולהיאבד, והעסקים צריכים ליישר קו ולאפשר לאנשים לשלם באשראי לא משנה איזה סוג עסק זה ומה עלות הקנייה.

קופות עם ברקוד ומשקלים

בימינו הקופות הרושמות כבר נהיו הרבה יותר משוכללות. הקופה יכולה להיות גם בעלת משקל כך שאפשר לשקול פירות וירקות שעד לפני כמה עשורים היה קשה מאוד לתמחר אותם אם הם באים בתפזורת ולא בשקיות ארוזות עם מחיר קבוע. קופות רושמות מחוברות לברקוד שמאפשר שליטה יותר רחבה על המוצרים בלי צורך לחפש את המחיר שלהם במחירון ידני ועוד שלל המצאות ששיפרו את צריכה לשיא הנוחות. עסקים שאין להם קופה כזו יכולים למצוא את עצמם בבלגן שלם שיכול להוביל אפילו לאובדן כספי ולכן כדאי לרכוש קופה רושמת איכותית עם כל האפשרויות הללו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים