כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

המדריך המלא לזיהוי נורות אזהרה ברכב

נורת אזהרה מאירה את עיננו, ישנם אנשים שמעדיפים להתעלם מאזהרות ולמעשה פוגעים ברכב ואף מסכנים את חייהם. במאמר ריכזנו עבורכם כמה מהנורות המוכרות שחשוב מאוד להכיר.

31/07/2017
נורות אזהרה ברכב מופיעות כשיש בעיה. נכון שזה נשמע לכם כמו משפט מאוד הגיוני שידוע לכל ואין צורך לחזור עליו אך למעשה אנשים רבים יודעים אותו ופשוט לא מפנימים אותו. הישראלים אוהבים לדעת הכול גם בלי שהם יודעים, על סמך הנחות לא מבוססות שאינן אפילו בגדר שמועות, וכך הם מתעלמים מכל נורת אזהרה שמופיעה להם. ברגע שיש נורת אזהרה פעמים רבות יש צורך להגיע במוסך, לפעמים בדחיפות, והתעלמות מנורה זו, אפילו כשהיא נכבית, יכולה להיות גורלית בהמשך.

נורת אזהרה ליד מיכל הדלק

עובדת טריוויה חשובה מאוד שיכולה ללמד אתכם הרבה על עולם הרכב: יש רק 12 נורות אזהרה משותפות לכל הרכבים. הן רבות וכוללות למשל בלם יד שמורם למעלה או נורת הדלק המוכרת לכולם. חשוב להכיר את אותן כדי לדעת מתי הרכב שלנו זקוק לטיפול, כאשר טיפול לא חייב להיות טיפול במוסך אלא יכול להיות גם תדלוק בתחנת הדלק. נורת הדלק בדרך כלל גוררת עמה שאלה אחת עיקרית והיא כמה עוד אפשר לנסוע לאחר שהיא נדלקה. בחלק מהדגמים אפשר לנסוע 20 קילומטר ובחלק 50 וזה תלוי גם בסוג הנסיעה, במאמץ של הרכב ועוד.

ניהול מנוע

אחת הנורות הנפוצות שנדלקות כאשר אצל חלק מהרכבים היא פשוט מופיעה בקביעות כיוון שמתעלמים ממנה זמן רב היא נורת ניהול המנוע, בצורה של מנוע. היא מעידה על תקלה במחשב של ניהול המנוע. למחשב הזה יש חלק בניהול של מערכות רבות ומורכבות שחשובות מאוד לפעילות הרכב כמו למשל הזרקת הדלק או מנגנון החיבור החשמלי למצבר. במצב כזה אין ביכולתכם לדעת מה בדיוק הבעיה ועליכם להגיע למוסך באופן מיידי. היא מורכבת מידי כדי שיהיה אפשר לפרט אותה בספר ההדרכה שמצורף לרכב ולכן בעל מקצוע צריך לבצע בדיקה מקיפה כדי להבין מדוע היא נדלקה.

תקלה במצבר

נורת מצבר נראית כמו קופסה עם סימן פלוס ומינוס וקל להבין שמדובר על מצבר גם בלי להכיר אותה. היא מעידה על בעיה במצבר ובהולכה החשמלית שלו כך שיכול להיות שהוא לא טעון בכלל או שהוא עומד להיגמר. נורה זו צריכה לסמן לכם על מצב חירום שעומד להגיע כאשר בחלק מהפעמים היא אדומה ובחלק מהפעמים כתומה או צהובה. במצב כזה מה שעליכם לעשות הוא לצמצם את צריכת החשמל של הרכב עד כמה שניתן למשל כיבוי הרדיו, המזגן, האורות שדלוקים בתוך הרכב ואם אפשר ומותר לפי חוק גם את אורות הרכב ולהגיע לטיפול.

בלמים

נורת בלמים היא אחת מהחשובות שיכולות להעיד מצד אחד על בעיה שמצריכה מוסך ומצד שני על בעיה שיכולה להיפתר תוך שתי שניות. אם שכחתם את בלם היד מורם, מה שיכול לקרות גם לנהגים מנוסים ואף לוותיקים, פשוט הורידו אותו. אם בלם היד לא מורם, מדובר בסכנת חיים שמעידה על בעיה בבלמים ויש להגיע מהר למוסך.

בכל מקרה רצוי להגיע למוסך

גם אם נדלקה נורה ואתם מכירים אותה באופן ברור, יודעים מה צריך לבצע ברכב כדי שהיא תיעלם והבעיה תיפתר, וגם אם קראתם עליה בספר ופעם ראשונה שבכלל פגשתם אותה, חשוב להגיע למוסך ולבדוק מה בדיוק הבעיה. יש נורות שמופיעות באור אדום ומחייבות מכם להגיע בדחיפות למוסך לעומת נורות כתומות שמעידות על בעיה שכדאי שתבדקו במוסך, מה שבדרך כלל מופיע גם בספר שמצורף לרכב. לא כדאי להתעלם מהבעיות הללו כיוון שהן יכולות להחמיר בהמשך וההגעה למוסך חשובה מאוד כדי למנוע נזקים שיכולים לעלות לכם הרבה מאוד כסף בהמשך.

המאמר באדיבות מוסך בחולון גירים 2000
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים