כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הדרישות לעבודה כחוקר פרטי

אנשים וגופים שונים מחפשים, מדי פעם, מידע נסתר על אחרים, הוא נדרש לצורך קבלת החלטות ונקיטת פעולות שונות. מידע רב זורם בערוצי מידע שונים וחופשיים אבל כל מי ששוכר שירותי משרד חקירות מחפש דווקא את המידע הנסתר שאינו חשוף לציבור.

10/09/2017
מידע שהוסתר בכוונה תחילה, ששומר מאחריו איזה סוד פרטי או מסחרי, מידע שבעליו אינו רוצה שיגיע לאוזני הקרובים אליו או שותפיו, נושיו או לאנשים אחרים שהוא בקשר עמם. חוקר פרטי אמור לגלות מידע כזה ולהביאו ללקוח, והוא עושה זאת בדרכים שונות. עבודתו של חוקר פרטי הינה מורכבת ומתבצעת במקומות שונים. מרביתה נעשית בשטח אבל הוא מקדיש גם לא מעט שעות למטלות במשרד.

תכונות בסיסיות

חוקר פרטי חייב להיות בעל תכונות מתאימות למקצוע. הוא חייב לאהוב את המלאכה הזאת שכרוכה בסבלנות הנדרשת לשעות רבות משעממות עקב מעקב ותצפיות, ביצירתיות שנדרשת לצורך איתור אובייקט ומעקב אחריו, לערמומיות, לביטחון עצמי, לנחישות, ליכולת לספוג כישלונות ולהתגבר עליהם, לכושר תכנון מבצעים ויכולת לבצעם ועוד.

בנוסף לתכונות אלו, רצוי שיהיה מצויד בכלי לימוד והשתלמות מתאימים שנרכשו בקורסים המכשירים חוקרים פרטיים. ניתן ללמוד בהם מקצועות שונים שמספקים ידע רחב בנושאים שקשורים בעולמו של החוקר הפרטי. כולל: קרימינולוגיה, חוקים בתחום ועוד. למעשה, את מרבית הידע המעשי רוכש החוקר הפרטי במהלך הסטאז'.

תהליך קבלת רישיון

כל חוקר פרטי חייב להיות בעל רישיון אותו קיבל לאחר עמידה בתנאים שונים של משרד המשפטים. התנאי הבסיסי הוא חוסר עבר פלילי ו 12 שנות לימוד. יש לעבור סטאז' אותו מחויבים לעשות במשך 3 שנים במשרד חקירות פרטיות. לאחר מכן, יש לעבור בחינות בנושאי דיני ישראל ואתיקה מקצועית. הן מתקיימות בוועדה פנימית של משרד המשפטים אחת לחצי שנה.

במידה והמועמד עבר אותן בהצלחה שמו יפורסם בעיתונות כמועמד לחקירות פרטיות על מנת שאנשים יוכלו להגיש התנגדויות. קבלת הרישיון מותנית בתשלום אגרה ראשונה שמתחדשת כל שנה. במידה והיא אינה משולמת אזי הרישיון לא יחודש על כל ההיבטים הקשורים בכך.

שכיר ובעל משרד

בשלב זה ניתן להיות חוקר פרטי כשכיר במשרד חקירות או כפרי לנסר שלו. רק לאחר 5 שנות עבודה בתחום ניתן יהיה להקים משרד חקירות פעיל ועצמאי. את שנות ההתמחות העבודה ניתן לנצל לרכישת מיומנויות בתחום החקירות. כלומר: ללמוד שיטות עיקוב ומעקב, שימוש באביזרי מעקב דוגמת משקפות, מכשירי הקלטה, מצלמות מיוחדות, תחפושות שונות ועוד. ניתן ללמוד להשתמש במאגרי מידע שמהם ניתן לדלות פרטים חשובים על אובייקטים.

בנוסף, לומדים לנהל תכניות חקירות, לכתוב דו"חות ולהגישם באופן מפורט. יש צורך להתנהל על פי חוקי המדינה כדי לא להיות מואשמים בפלילים וכדי לוודא שהחומר המוגש אכן יהיה קביל בבתי משפט. עבודת חוקר הפרטי מלאת אתגרים ורק ידע, כישורים וניסיון יוכלו לסייע לו להוציאה היטב אל הפועל.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים