כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חשיבות התקנת מדחסי אוויר במפעלים

אם נדמה לכם שאתם לא משתמשים במדחס אוויר לשימושים הפרטיים שלכם, זכרו כיצד אתם מנפחים את כדור הכדורגל שלכם בדרך למשחק או את מזרון הים. היום אנשים לא משתמשים בנשימה כדי לנפח מוצרים ולפעמים זה אפילו לא אפשרי כמו במקרה של כדורגל או כדורסל.

05/11/2017

מדחסי אוויר לשימושים תעשייתיים

מדחסי אוויר לשימושים תעשייתיים
כשיש צורך לבצע מגוון רחב של פעולות שקשורות בשינוע מוצרים או קירור מוצרים יש צורך במדחסי אוויר. מדחסי האוויר יכולים לשמש למגוון רחב של פעולות שבמפעל יהיו קריטיות ומשמעותיות כאשר כל מפעל רוצה להיות יותר ויותר יעיל. ברגע שאוויר דחוס נכנס לתמונה במתאר התעשייתי השימושים שלו יכולים להיות רבים מאוד ובעיקר מסתכמים בהפעלתן של בוכנות שאמורות לשנע פס ייצור מסוים או לבצע כל תהליך אחר. בעזרת מדחס אוויר ניתן להפעיל גלגלי שיניים רבים ולהניע כך משטחים שלמים שיכולים להפוך את העבודה להרבה יותר חסכונית במקום שימוש בדלק או בחשמל.

מדחס יבש או רטוב?

יש מגוון רחב של מדחסי אוויר שמתאימים לשימושים שונים. מדחסים רטובים הם למעשה מדחסים שעולים ממנו אדי שמן מה שהופך אותו ללא יעיל לתעשיית מזון או תרופות. השימון חייב להתבצע כדי שהמדחס ימשיך לעבוד בצורה נאמנה אך מי שרוצה להשתמש במדחסים יבשים שמוציאים אך ורק אוויר נקי מאדי שמן יכול לרכוש אותם בלי בעיה. מדחסים כאלו יהיו שימושיים לא רק במפעלי מזון או מפעלי תרופות שצריכים אוויר נקי מאדים כלשהם אל א גם בשימושים עסקיים קטנים יותר כמו אצל רופאי שיניים.

מדחס אוויר ליעילות המפעל

בימינו יש הרבה פתרונות אנרגיה וביניהם פעילות חשמלית אשר מונעת על ידי סולר אך יש להן חסרונות רבים. ראשית, מדובר בשימושים שיכולים להיות מאוד מזהמים כמו למשל סולר או דלק מה שמצריך ארובות לפליטת העשן, זיהום אוויר שממנו מנסים להימנע מקימי המפעל ובעיקר עלות יקרה מאוד. אוויר דחוס לעומת זאת מתקבל על ידי מכונה אחת שאמנם דורשת חשמל רב אך הרבה יותר זולה מאשר שימושים אחרים. אמנם לא כל מפעל יכול להשתמש במדחס אוויר לפעולתו ולעתים יש צורך בהפעלת כלי רכב או תהליכים מסוימים שמחייבים שריפה או הפעלה חשמלית אך במדחס אוויר השימוש הופך להיות יותר יעיל ויותר פשוט.

התקנה פשוטה שמטיבה עם השנים

התקנת מדחסי אוויר איכותיים ומתאימים לאופי המפעל יכולים להיות צעד משמעותי בדרך למפעל הרבה יותר יעיל בהמשך. אמנם מדובר רק על מעבר שיכול להיות לא פשוט והפיכת פס ייצור שלם שעובד ללא הפסקה לעבודה באמצעות מדחסי אוויר שמונעים על ידי בוכנות אינה מהווה תהליך מעבר פשוט אך היעילות של המדחס תבוא לידי ביטוי כבר בחודש הראשון. אמנם מדחס אוויר יכול ליצור תנועה אך השימושים שלו מגוונים מאוד והוא יכול לשמש גם לקירור מוצרים מסוימים, לייבוש צבע ואף להשתתפות בתהליכים כימיים שדורשים נוכחות של אוויר בצורה מוגבלת.

באלו מפעלים נדרשים מדחסי אוויר?

כמעט כל מפעל יכול להשתמש במדחס אוויר כדי לייעל את העבודה שלו והבולטים שבהם מפעלי הייצור. מפעלים אלו שמכילים פסי ייצור שנעים באופן רציף דורשים עבודה יעילה ובטוחה מה שהאוויר הדחוס יכול לספק. מלבד פסי ייצור אלו שחייבים אנרגיה כדי לנוע גם תעשיות מתכת יכולות להשתמש במדחסים כדי לקרר מתכות כחלק מהתהליך. האוויר הדחוס יכול לשמש גם כדי למצוא חורים ופגמים בייצור וכאשר ממלאים כלי מסוים באוויר ניתן לראות האם יש בו ליקויים או חורים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים