כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהי תסמונת הבניין החולה

שיקום מבנים מיועד להתמודד עם שורה ארוכה של ליקויי בנייה ובין היתר ניתן להיעזר בו גם בשביל למנוע את תופעות הלוואי של תסמונת הבניין החולה. מה מאפיין תסמונת מן הסוג הזה, במי היא פוגעת ואיך מבצעים שיקום יעיל? הנה כל הפרטים.

14/11/2017
תסמונת הבניין החולה מתארת מצבים שבהם דיירי בניין מסוים סובלים בתדירות לא סבירה מהשפעות בריאותיות חריפות, מבלי שאפשר יהיה להצביע על גורם תחלואה ספציפי. את תסמונת הבניין החולה אפשר לזהות באמצעות תופעות אלרגיות מסוימות וסימפטומים פיזיים. בנוסף, התסמונת נגמרת משלל סיבות וכדאי להכיר אותן לפני שמנסים לטפל בבעיה.

שכיחות מוגברת של מחלות כלליות

הבעיה העיקרית עם זיהוי תסמונת הבניין החולה היא שיש הרבה מצבים שבהם הדיירים סובלים ממחלות כלליות ורגילות שאינן קשורות לבניין. כתוצאה מכך, המפתח לזיהוי התסמונת והאינדיקציה לכך שלא מדובר במחלות כלליות היא שכיחות מוגברת. ככל ששכיחות המחלות בקרב דיירי הבניין עולה או שניתן להצביע על התחלה של החמרה בתוך פרק זמן קרוב – עולה הסיכוי לכך שמדובר בתסמונת הבניין החולה.

סימפטומים פיזיולוגיים וזיהוי התופעה

במידה ושכיחות מוגברת של מחלות כלליות אכן מאפיינת מגורים בבניין מסוים, יש להיכנס לעובי הקורה ולעקוב אחר הסימפטומים. לפי המחקרים, התסמינים כוללים אחת או יותר מהתופעות הבאות: גירוי בעיניים, באף, בגרון ובעור, רעילות של מערכת העצבים, בעיות בריאות כלליות, תגובה של רגישות יתר, מחלות זיהומיות , תחושות לא טבעיות של טעם וריח תופעות אלרגיות שמתפתחות בשל נוכחות פטריות וחיידקים. אנשים ששוהים באותו בניין למשך זמן רב וחווים את הסימפטומים הללו בשכיחות גבוהה צריכים להתייחס לסוגיה בכובד ראש ולבדוק אותה לעומק.

גורמים לתסמונת

שיקום מבנים מבוצע על ידי אנשי מקצוע בשלל מקרים והוא נפוץ גם בהתמודדות עם תסמונת הבניין החולה. כפי שאפשר לראות ברשימת הגורמים לתסמונת הבניין החולה, המאפיין המשותף לכולם הוא שמדובר בסימפטומים שנוצרים כתוצאה מליקויי בנייה. מטרת השיקום היא לטפל באופן ממוקד באותם ליקויים ולמנוע מהם להחמיר.

מהו שיקום מבנים?

שיקום מבנים מבוצע על ידי אנשי מקצוע בשלל מקרים והוא נפוץ גם בהתמודדות עם תסמונת הבניין החולה. כפי שאפשר לראות ברשימת הגורמים לתסמונת הבניין החולה, המאפיין המשותף לכולם הוא שמדובר בסימפטומים שנוצרים כתוצאה מליקויי בנייה. מטרת השיקום היא לטפל באופן ממוקד באותם ליקויים ולמנוע מהם להחמיר.

שיקום נכון של מבני מגורים ומשרדים

חברה מקצועית יכולה לסייע לדיירי בניין מגורים או עובדים בבנייני משרדים משותפים שחוששים מתסמונת הבניין החולה. בשלב הראשון אמורים להגיע אנשי מקצוע אל הבניין בשביל לבדוק את התשתיות והנכסים, בשלב השני נבחרת שיטת פעולה אפקטיבית לפי הסימפטומים בפועל ובשלב השלישי קובעים לוח זמנים. הטיפ בהקשר הזה הוא לתת עדיפות לחברה מנוסה שמכירה את תסמונת הבניין החולה ויודעת מה לעשות בשביל להתמודד איתה.

מניעת תסמונת הבניין החולה

במקביל לתהליך מסודר של שיקום מבנים כדאי לאמץ מספר כללי התנהגות למניעת תסמונת הבניין החולה. מניעה דורשת ניקוי רעפים להסרת אצות, עובש וסוג של כחוליות שמאפיין גגות רעפים והיא מחייבת גם החלפת אריחים ושטחים שמוכתמים במים. המלצות נוספות הן להגדיל את מספר החלפות האוויר בבניין ובדירות ולדאוג לתחזוקה של מערכות הקירור, מערכות החימום וכמובן מערכות מיזוג האוויר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים