כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מקלחון פינתי לחדר הרחצה בדירה החדשה

לאחרונה ניתן לראות כי ישנן דירות רבות עם שטח קטן יחסית ועלינו לדעת איך ניתן לנצל את השטח שיש לנו חדר האמבטיה בדירה החדשה בצורה הטובה ביותר.

20/11/2017

עיצוב החדר המקלחת בדירה חדשה

עיצוב החדר המקלחת בדירה חדשה
חדר הרחצה הוא אחד החדרים החשובים ביותר בכל דירה. טרנד הבניה החדש בבנייני מגורים ניתן לראות שהאדריכלים מעדיפים לתת יותר שטח מרובע לחדרי שינה ומטבחים. לכן חדרי הרחצה בדרך כלל יותר קנים מבחינת השטח. עלינו לדעת איך לנצל את השטח שברשותנו על מנת שהנוחות שלנו לא תיפגע.

פתרון גדול לחלל קטן

כאשר יש ברשותנו חדר אמבטיה קטן, מקלחונים פינתיים הם הפתרון המתאים ביותר עבור חלל זה. בניגוד לאמבטיות, הוא ללא ספק תופס פחות מקום, ומשתמש בשניים מהקירות הקיימים של חדר הרחצה ובכך ניתן לשמור על שטח פנוי. בזכות כך, הוא יכול לשמש פתרון מצוין לחדרי רחצה קטנים, יחידות דיור, או אפילו לשמש כמקלחון נוסף בחדר רחצה אשר מכיל כבר אמבטיה. מעבר להיותם קומפקטיים ונוחים, מקלחונים פינתיים יכולים לשמש גם כאלמנט עיצובי או כפתרון רחצה נגיש עבור בני בית אשר אינם מתניידים בעצמם.

בחירת העיצוב

כאשר מחליטים לקנות מקלחון פינתי לחדר הרחצה ישנן אופציות רבות מאוד שצריך לבחון. ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של עיצובים. העיצובים נבדלים זה מזה בסוג הזכוכית המחפה אותו, בצורת הפתיחה של דלתות שלו, צורתו הכללית, והרצפה שלו. ניתן לבחור במקלחון מעוגל מזכוכית חלבית בעל דלתות הזזה ואגנית, או לחלופין בכזה מרובע מזכוכית שקופה עם עיצוב חול בהתזה, בעל דלת ציר וניקוז רצפתי. כמו כן, ניתן לשלב בין אלמנטים שונים ליצירת אינספור סוגים וסגנונות שונים. לכן, חשוב להחליט מראש איזה סוג דלתות, זכוכיות, אגניות, וצורות רוצים, ועל סמך כך להחליט.

בחירת המידות המתאימות

לפני המעבר לדירה החדשה, אפשר לעשות זאת אפילו, עוד בזמן התוכניות של הבית כדי לשרטט את כל שטח הדירה ופרט חדר האמבטיה. בתהליך הבניה תוסיפו לשרטוט את כל הרהיטים והציוד הנלווה שיהיה בתוך החדר. לאחר מכן תוכלו לפנות לחברה המייצרת או משווקת מקלחונים, להתאמת המידות תהיה קלה הרבה יותר.

מה היתרונות של מקלחון פינתי בחדר הרחצה?

בראש ובראשונה כמו שכבר הזכרנו, הוא חוסך מקום ומתאים לחדרי רחצה קומפקטיים. בנוסף, ניתן לצרף אותו לחדר רחצה שכבר קיימת בו אמבטיה ובכך להגדיל את מספר אפשרויות הרחצה בבית. כמו כן, בבתים בהם יש בן בית בעל מוגבלות פיזית, ניתן להתקין מקלחון פינתי ללא אגנית (כזה שמורכב על רצפת האמבטיה בתוספת ניקוז) אשר יאפשר כניסה ויציאה בצורה נוחה ומונגשת.

איך ניתן לשמור עליו בצורה הטובה ביותר?

יתרון נוסף שלהם הוא שהם פשוט קלים לניקוי. אם מדובר בכזה ללא אגנית מובנית, ניתן לשטוף את רצפת שלו יחד עם רצפת חדר הרחצה, ואם יש אגנית היא קלה יחסית לניקוי בניגוד לאמבטיה למשל. כמו כן, את דלתות ניתן לנקות בקלות בעזרת חומר לניקוי חלונות. ניקיון קפדני ישמור עליו לאורך זמן רב, ובקלות רבה ביותר.

מתאים לכל דירה

כשמעצבים חדר רחצה רוצים לעצב אותו בצורה נוחה ככל האפשר. מקלחונים פינתיים יכולים להיכנס בקלות לכל חדר רחצה על ידי התאמה אישית, או אפילו לפעמים בדגמים סטנדרטיים המוכנים מראש. כמו כן, הם נוחים מאוד לניקיון ותחזוקה, ומקטינים את השימוש במים בהשוואה לרחצה באמבטיה. מאחר וניתן להזמין מקלחונים בהתאמה אישית, מקלחונים פינתיים הם פתרון מצוין לכל בית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים