כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודתו של מנתח עמוד שדרה

ניתוח עמוד שדרה הוא פרוצדורה רפואית מורכבת שמחייבת רמה גבוהה של מיומנות ומקצועיות. במאמר הבא נסביר על תהליך ההכשרה של מנתח זה, על אופי העבודה ועל המשמעויות עבור קהל המטופלים.

26/12/2017
עמוד שדרה הוא אחד החלקים הכי חשובים בגוף האדם ובגופם של בעלי חיים נוספים. הבעיה היא שמדובר גם בחלק רגיש יחסית שעלול להיפגע ולדרוש מעורבות רפואית. המעורבות הזו מתבצעת במסגרת טיפול בפריצת דיסק, ניתוחים לאחר כאבי גב, טיפולים בנפגעי תאונות דרכים ועוד. את כל הטיפולים הקשורים לחלק הזה של הגוף מבצע מנתח זה וכדאי להכיר את מאפייני העבודה שלו.

סוגי שירותים של מנתח עמוד שדרה

מנתח עמוד שדרה עובר הכשרה רחבה ועושה שימוש במיקרוסקופ ניתוחי כדי לשלוט בכל הטכניקות הזעיר-פולשניות. בין אלו יכול המנתח להציע שירותים שקשורים לא רק לטיפול בפריצת דיסק אלא גם לצריבות דיסק מותני וצווארי, אנדוסקופיה, קיבוע שברים ומחלות ניווניות בשיטה המיקרוכירורגית.

כירורגיה בניתוח עמוד שדרה

הליך כירורגי בעמוד השדרה מאפשר למנתח לבצע את עבודתו גם על בסיס השירותים הבאים:

תחלואה של עמוד שדרה

ניתן לפנות למנתח מסוג זה עם הופעת סימנים ראשונים של בעיות גב. הוא יודע לטפל בכל סוגי התחלואה של עמוד השדרה, לרבות גידולים, טראומה בעקבות חבלות ושברים, מחלות עיוות מולדות וזיהומים.

ניתוח לשחרור לחץ

העבודה הכי מורכבת ורגישה של מנתח עמוד שדרה היא מטבע
הדברים ניתוח. במסגרת ניתוחי עמוד שדרה מבצע המנתח שחרור לחץ, קיבוע וייצוב של עמוד השדרה ולעיתים גם שילוב בין השניים.

כירורגיה ספינלית

המאפיין הכי בולט של כירורגיה ספינלית זעיר-פולשנית כפי שמתבצעת על ידי מנתח הוא הפחתת סיכונים. הניסיון של מנתח עמוד שדרה להפחית סיכונים לא בא על חשבון צמצום משך ההחלמה, שיפור איכות החיים של המטופל וביצוע אלפי ניתוחים עבור גברים ונשים בטווח רחב של גילאים.

בחירת מנתח

בחירה נכונה של מנתח עמוד שדרה מבוססת על היכרות עם שיטת העבודה ותהליך ההכשרה שלו. אפשר לבדוק האם הוא עובד במסגרת ציבורית ופרטית ולשאול על ייעוץ רפואי טרם טיפול בפריצת דיסק או ניתוחים מורכבים יותר. הניתוח במסגרת ציבורית נחשב זול ומכוסה על ידי משרד הבריאות, בעוד ניתוח במסגרת פרטית דורש אישור מטעם קופות חולים פרטיות או חברות ביטוח.

למה חשוב לבחור מומחה?

על אף האמור לעיל, יש גם הבדלים גדולים בין תחומי התמחות. כל מנתח עמוד שדרה יכול לבחור תחום התמחות אחר ולהציע בו טיפולים שונים. התמחות בטיפול בטראומה של עמוד השדרה למשל מאפשרת לו לפתור בעיות שקשורות לחבלות ותאונות, בעוד טיפול במחלות עמוד השדרה בגיל המבוגר מבוצע על ידי מנתח שמכיר את הצרכים של אוכלוסיית הגיל השלישי.

התמחות בטיפול בפריצת דיסק

פריצת דיסק היא תופעה מוכרת של גברים ונשים ולכן המנתח חייב להתמחות בשירותים המתאימים עבור. במסגרת תחומי התמחות של מנתח עמוד שדרה ניתן לפתור יחסית במהירות בעיות שקשורות לפריצת דיסק ולשפר את איכות חייהם של המטופלים. הטיפול דורש שימוש בכלים מגוונים והוא בעיקר מחייב התאמה של הטכניקה להיסטוריה הבריאותית.

שירותים ייחודיים של מנתח עמוד שדרה

יש שורה ארוכה של שירותים ייחודיים הניתנים על ידי מנתח עמוד שדרה. שירותים אלו כוללים ניתוחים לתיקון עיוותי היציבה, ניתוחים ראשוניים לתיקון עקמת וטיפולים שמרניים. גם ניתוחים אלו מחייבים רמת מיומנות גבוהה ומקצועיות של המנתח.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים