כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התמחות בעבודות זכוכית

אם אתם רוצים לעבוד במקצוע רווחי, מגוון ובעיקר יוצא דופן, התמחות בעבודות זכוכית יכול להתאים לכם. עיצוב בזכוכית הוא מקצוע מבוקש מאוד בכל תחום אפשרי, מהבית ועד המשרד, מעיצוב חנויות ועד עיצוב אולמות אירועים, ולמעשה כמו כל מקצוע אחר יש אפשרויות מגוונות בשוק.

16/01/2018

בואו ללמוד עיצוב בזכוכיות

בואו ללמוד עיצוב בזכוכיות
עיצוב בחומר מסוג זה הוא אחד המקצועות המעניינים ביותר ולמרות שכולנו לא כול כך שמענו עליו עד לעכשיו, מדובר באחד המקצועות החשובים ביותר שמלווים את היסטוריה כבר זמן רב. עיצוב בזכוכית מאפשר לנו ליהנות מכל הכלים העשויים מחומר זה שאנו מכירים כיום, מחלונות ועד שולחנות וחיפויים, כולל עיצובים מיוחדים ויוקרתיים למקלחת ולמטבח. עבודות אלו כוללות גם פריטי נוי וגם מוצרים בסיסיים יותר, זכוכיות דקות מאוד או עבות מאוד כמו דלתות וכולה.

איפה ניתן ללמוד קורס בתחום?

יש מספר מקומות בארץ שילמדו אתכם כיצד לבצע את עבודות הזכוכית הטובות ביותר שיש ומספר מוסדות כאלו מפוזרים בכל רחבי הארץ מצפון ועד דרום. חשוב לזכור שהמקומות הללו יכולים לשים את הדגש על התמחות אחת ספציפית, כמו למשל עיצוב ב-ויטראז' או עבודות בסיסיות יותר, ולכן חשוב מאוד להבין טרם הלימודים מה אתם באמת רוצים. יש מספר התמחויות שניתן לעבור כמו למשל פסיפס ופיוז'ינג- התכה של החומר, וכך הכיוונים שלכם יכולים להיות שונים. כמובן שאפשר ללמוד שתי התמחויות שונות וכך האפשרויות שלכם יהיו פתוחות ורחבות יותר.

עבודות זכוכית – מה שחשוב לדעת!

חמישה דברים שחשוב לדעת לפני התחלת ההתמחות:

חובה התמחות מעשית-

לא חייבים לבחור התמחות ולמעשה אין כללים נהוגים וכל אחד יכול ללמוד כמה דברים שמוצאים חן בעיניו כי עבודות מסוג זה תמיד אנשים יצטרכו ותמיד יהיה ביקוש. אין תחום בולט יותר מהשני אם כי העבודות הבסיסיות ביותר הן החשובות ביותר. חשוב לזכור שיש צורך גם בהתמחות מעשית לאחר הלימודים כדי לצבור ניסיון.

ניתן לעשות התמחות בזמן לימודים-

ניתן להתחיל את ההתמחות כבר בזמן הלימודים. אמנם כדי להתעסק בתחום מסוג זה מול לקוח יש צורך ברישיון, כמו גם התעסקות בכלים ובמכשירים בהם מתעסקים ביצירת עבודות הזכוכית השונות, אך להתמחות עצמה יוכלו לקבל אתכם בלי בעיה.

לחפש מקום התמחות מומלץ-

חשוב למצוא התמחות במקום הטוב ביותר עבורכם מבחינתך הניסיון שתרכשו. אין ספק שבעבודה מעשית כמו עבודות זכוכית אין דבר חשוב יותר מאשר מקום שייתן לכם הזדמנות ללמוד את העבודה מקרוב וכך תדעו בדיוק מה תצטרכו לעשות בהמשך. חשוב מאוד לקבל את ההזדמנות ולא רק לצפות מהצד כאשר גם אפשרות להמשיך במקום לאחר מכן תהיה טובה ביותר.

יחסי אנוש הם חלק עיקרי מהלמידה-

המקום שבו תצברו את הניסיון שלכם יהיה המקום הכי חשוב שיש. למעשה, אם לא תבחרו במקום הנכון הקריירה שלכם בתחום עלולה להיות בסיכון, ויכול להיות שגם תבינו דברים לא נכונים על התחום כולו. זה נכון כלפי עבודות זכוכית כמו שזה נכון לכל מקצוע אחר אך בתחום כזה, שהוא יחסית קטן בארץ ואין תמיד מקום להזדמנות שנייה, יחס רע מצד החופפים יכול להיות קלון. חשוב מאוד לבחור את המקום הנכון בהתאם לתחושה שלכם ובהתאם ליחסי האנוש עצמם.

כיצד נעסוק בתחום לאחר מכן?

אחרי שתבחרו את ההתמחות שלכם ואחרי שתצברו ניסיון מעשי, אתם יכולים לבחור להמשיך לעבוד כצוות או לפתוח חברה משלכם. שימו לב שכעצמאי לבד אינה תמיד אפשרית כי יש פעמים מסוימות שחייבים להיות בצוות ותפעול כמה מכשירים, בנוסף המלאכה לבד יכולה להיות יותר קשה ולפעמים בלתי אפשרית בכלל אלא אם מדובר בעבודות קטנות. עיסוק כעצמאי בתחום הוא דבר שיכול לייצר רווחים טובים אך חשוב להשקיע ולבצע כמובן עבודה איכותית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים