כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כמה עולה הובלת משרד?

מה שהתחיל כעסק קטן שבו הייתם המנכ"ל, הסמנכ"ל, מנהל השיווק ואחראי שירות הלקוחות, הפך לעסק גדול יותר. המשמעות היא שגם הצוות גדל ואתם מתחילים לתכנן את המעבר למשרד החדש שלכם. השאלה היא כמה תעלה ההובלה, והתשובה תלויה בכמה פרמטרים שכדאי שתכירו.

24/01/2018

כמות הציוד שתובילו

כמות הציוד שתובילו
עסק ביתי קטן שיוצא לראשונה החוצה הוא עסק שאיננו מאופיין בכמות גדולה במיוחד של ציוד. המשמעות היא שתוכלו להסתפק לרוב בכלי רכב קטן יחסית ובצוות של שני מובילים לכל היותר, מה שיוזיל את העלויות. לחלופין, ארגון שמונה עשרות או מאות עובדים יצטרך לשלם הרבה יותר על העברת עשרות (או מאות) שולחנות, ארונות, ארגזים, וגם מחשבים, מדפסות וציוד משרדי. זאת משום שההובלה כולה תיארך זמן רב יותר, וגם משום שחברת ההובלות תצטרך להעמיד לרשותכם צוות גדול עם מספר רב של משאיות.

השינוי הגיאוגרפי של העסק

אם יש משתנה אחד שמשפיע על מחירה של ההובלה שלכם, זהו המשתנה הגיאוגרפי. אם עד היום עבדתם מהמשרד הקטן בדירתכם בפתח תקווה ועכשיו אתם עוברים לתל אביב, מדובר על הובלה שונה בהשוואה למעבר שדורש נסיעה קצרה בלבד בין נקודות המוצא והיעד. אם כן, פרמטר בסיסי למדי שיופיע בכל מחירון הובלות באשר הוא, הוא הפרמטר הזה בדיוק.

מורכבות התהליך

היום אתם עובדים מחדר קטן וצר בקומה הרביעית, אליה אתם מטפסים מדי יום בעמל רב, פשוט משום שאין מעלית. אם נוסיף לזה גם מסדרון צפוף נגלה שלחברה יהיה די מאתגר להוציא החוצה את הספה או את שולחן הכתיבה שלכם. יש כמובן דרכים שונות להתגבר על הקושי, לרבות שימוש במנוף או בציוד ייחודי אחר שיאפשר הובלה של הציוד דרך החלון במקום דרך הדלת. גם פירוק של פריטים מסוימים הוא אפשרי, אבל הפירוק וההרכבה יעלו לכם קצת יותר. אם כן, אין ספק שגם מורכבות ההובלה שלכם משפיעה על מחירון ההובלות.

המועדים הלוהטים

כל מי שאי פעם העביר את תכולת הדירה שלו מנקודה אחת לאחרת יודע עד כמה מורכבת ויקרה היא הובלה שמתבצעת בחודשי הקיץ. אם נדמה לכם שכולם עוברים דירה דווקא בקיץ אתם לא ממש טועים, והשיקולים הללו חשובים גם בקביעת מחירון הובלות לעסק. למשל, עסקים רבים מעדיפים לבצע את המעבר שלהם בסוף החודש או בתחילתו, בהתאם לסיום השכירות הנוכחית ולתחילתה של השכירות החדשה. אם תדחו את המעבר שלכם בשבוע אחד בלבד אתם עשויים לגלות שהמחיר יהיה קצת יותר נמוך, פשוט משום שחברת ההובלות פנויה יותר.

תיאום ציפיות

אחת הסיבות לכך שבעלי דירות מופתעים לגלות שהמחיר שנקבע להם בתום ההובלה גבוה יותר מהמחיר המקורי שהוצע, היא סיבה פשוטה למדי. אם המוביל לא הגיע בעצמו אל הדירה כדי לבחון את הציוד שלכם, אלא סמך על ההערכות שלכם, ייתכן בהחלט שקיים פער בין המידע שמסרתם לבין המציאות. כלומר, בהחלט ייתכן שציפיתם להעביר 20 ארגזים אבל בפועל ארזתם 40, וייתכן ששכחתם לקחת בחשבון את מכונת הכביסה או את המיטה של הילד. אם מדובר בפריט או שניים לרוב לא תחויבו על כך, אבל ההעברה מורכבת משמעותית מזו שהוגדרה מראש, זה כבר סיפור אחר לחלוטין.

מקצועיות וניסיון

לבסוף, אין ספק שחברת הובלות מקצועית וטובה, עם ניסיון וצוות סבלני ואדיב, היא חברה שתגבה סכום קצת יותר גבוה מהאחרות. על שירות טוב אנחנו משלמים קצת יותר, ולא פחות חשוב מכך – על מחיר זול אנחנו משלמים ביוקר כשאנחנו מגלים ציוד שנשבר בדרך לדירה החדשה. התמקדו בנושאים החשובים באמת, ואל תתנו למחיר נמוך במיוחד לנצח בלי סיבה אמיתית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים