כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לאריזת כלים שבירים במעבר דירה

אריזה של כלים שבירים היא ככל הנראה השלב החשוב והקשה ביותר בהובלה. איך אורזים את הכלים לקראת מעבר דירה מתוכנן, עם מי אפשר להתייעץ ואיזה ציוד אריזה ימנע נזקים בלתי הפיכים? הנה כל הטיפים שאתם חייבים להכיר.

14/02/2018

מתי מתחיל המעבר?

מתי מתחיל המעבר?
מעבר דירה הוא תהליך ארוך שמגיע לשיאו עם ההובלה, אך האמת היא שהוא מתחיל עוד הרבה לפני כן. אחד השלבים הקשים במעבר הוא למשל אריזה של הכלים השבירים והתמודדות עם כל הציוד שנצבר בבית. יתרה על כך, הורים לילדים מגלים עד כמה קשה לארוז את הכלים השבירים כאשר הם צריכים לעשות את זה תוך כדי שהם שומרים עליהם מפני נזקים בלתי הפיכים.

פתרון לכלים חשובים

הפתרון הכי טוב לאריזת כלים שבירים במעבר דירה, לפני האריזה בתוך קרטון, היא קודם כל להיפטר מכל הציוד שאין בו צורך. אפשר להעביר מוצרים ישנים לתרומה, למסור כאלה במצב טוב לחברים או משפחה או אפילו למכור חלק מהם כל עוד לא עושים בהם שימוש. ככל שמצמצמים מלכתחילה את מספר הכלים השבירים שצריכים לעבור דירה יחד איתנו, כך מגנים על החשובים ומעלים את הסיכוי להובלה מוצלחת.

בחירת קרטונים, ציוד ושירותי אריזה

כל הכלים השבירים שבכל זאת שרדו וצריכים לעבור יחד איתנו לדירה החדשה דורשים אריזה בנפרד. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור בהקשר הזה:

השתמשו בקרטונים קטנים ולא כבדים

הטעות הנפוצה של רוב האנשים היא לנסות להעמיס את כל הציוד השביר באותו קרטון, מתוך מחשבה שזה יקל על המובילים או לפחות ירכז את הסיכונים במקום אחד. הבעיה היא שזה בדיוק מה שמעלה את הסיכוי לכלים שבורים ולכן עדיף להימנע מכך. יש להשתמש בקרטונים בקטנים בלבד ולהקפיד על כך שמשקלם לא יעלה על כמה ק"ג בודדים.

רכשו ציוד אריזה ייעודי

יש המון סוגים של ציוד אריזה שמתאים ספציפית עבור כלים שבירים במעבר דירה. אפשר למשל לקנות נייר פצפצים, ניילון נצמד, משטחי קלקר, מחיצות להפרדה בין כוסות וצלחות ועוד. במידה ומעוניינים לחסוך בהוצאות, ניתן להשתמש בגזירי עיתון ישנים ולדחוף אותם לתוך הארגזים כדי למנוע תנועות לא רצויות של הכלים השבירים.

בררו על שירותי אריזה

מעבר מדירה גדולה של משפחה עם ילדים לבית אחר עשוי להיות משימה מורכבת ומתסכלת. הפתרון לעיתים הוא לברר על שירותי אריזה שניתנים על ידי חברות הובלות. שירותי אריזה מתומחרים כמובן בנפרד ודורשים הוצאה כספית של כמה מאות שקלים לפחות, אך יכול להיות שמדובר בהשקעה משתלמת. חברת ההובלות לוקחת על עצמה את האחריות של אריזת כלים שבירים ונציגיה יודעים היטב מה לעשות כדי למנוע תקלות.

מתי כדאי להתחיל לארוז את המטבח?

עוד טעות נפוצה היא להתחיל את האריזה מוקדם ולנסות להיפטר מהשלב של ארגון הכלים השבירים כבר כמה שעות לפני המעבר. התנהלות כזו בדרך כלל גורמת יותר נזק מתועלת, כי סביר להניח שיהיה קשה לשמור על שגרה בבית כאשר כל הכלים החשובים של המטבח, השירותים וחדרי הרחצה נמצאים בתוך ארגזים.

אל תחכו!

מצד שני, אין סיבה לחכות לרגע האחרון כאשר אורזים את הדירה לפני המעבר. הפתרון הוא לפיכך למצוא את שביל הזהב. אפשר להתחיל עם אריזת בגדים שלא קשורים לעונה ולשים את הקרטונים שלהם בצד, להמשיך עם צעצועים של הילדים שלא נמצאים בשימוש ולארוז גם את רוב הסדינים, המצעים ואביזרי הטקסטיל. לאחר מכן אורזים את שאר חדרי הבית ומשאירים רק את הציוד השביר של המטבח לשבוע של המעבר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים