כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מתי צריך להחליף את גלגלי הרכב?

החלפת צמיגים חשובה לשמירה על בטיחות הנהג, הנוסעים ושאר הרכבים על הכביש. במאמר הבא נסביר לכם איך לזהות מתי צריך להחליף צמיגים ומה עושים כדי לשמור על לחץ אוויר תקין

11/03/2018

תקינות הצמיגים כתנאי לבטיחות בנהיגה

תקינות הצמיגים כתנאי לבטיחות בנהיגה
תקינות הצמיגים היא תנאי לבטיחות הרכב. הצמיגים הם הקשר היחיד של הרכב עם הכביש ולכן יש להם השפעה ישירה על יציבות הרכב ותחושת הביטחון של הנהג, על בטיחות הנוסעים וכמובן על השליטה ברכב וההתנהלות מול שאר הרכבים בכביש. אף על פי כן, הרבה נהגים לא מביאים בחשבון את החלפת הצמיג ולא יודעים איך לזהות תקלות בגלגל.

הנה למשל כמה סימנים שמעידים על כך שהגיע הזמן להחליף את הצמיג:

צמיג ישן

יש להחליף ללא שיהוי כל צמיג שגילו מעל 10 שנים ולבדוק באותה הזדמנות מתי הוא הותקן ברכב. אורך חיי צמיג נע סביב 3-4 שנים, ואם עברו 4 שנים מיום ההתקנה צריך להחליף אותו על מנת למנוע תקלות. את גיל הצמיג אפשר לדעת לפי שתי הספרות מימין שמייצגות את השנה, ושתי הספרות משמאל שמייצגות את השבוע בשנה.

מספר קילומטרים

חשוב לעקוב על מנת לבדוק כמה קילומטרים הרכב נסע עם הצמיג. במידה והנסיעה עם הצמיג היא למרחק של מעל 70 אלף ק"מ, אין ברירה אלא להחליף אותו. אפשר לזהות צמיג שחוק באמצעות חריצים שעומקם פחות מ-2 מ"מ.

יובש

יובש על גבי סוליית הצמיג נוצר כאשר הוא לא נמצא בשימוש, או לחילופין אם הוא עבר מספר גבוה של קילומטרים. את היובש מזהים בחלק העליון של הצמיג או בעת ביקור במוסך והתייעצות עם אנשי מקצוע.

רוצים להימנע מהחלפת צמיגים? שמרו על לחץ אוויר תקין

כמובן שיש דרכים להאריך את חיי הצמיג ולשמור עליו. הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא לשמור על לחץ אוויר תקין. את לחץ האוויר המומלץ לכל סוג רכב, דגם וסוג צמיג ניתן לדעת לפי מספר הרכב. במידה ולא מוצאים את הנתונים האלה בספר הרכב או שהספר עצמו הלך לאיבוד, צריך לבדוק בתווית שמודבקת על הדלת לצד הנהג.

שמירה על לחץ אוויר תקין פשוטה מכפי שנהוג לחשוב כי כל הנתונים נמסרים על ידי יצרן הרכב. ניתן להקדיש כמה דקות אחת למספר שבועות בשביל למלא אוויר בצמיגים כאשר נכנסים לתחנת הדלק לתדלק, או לעשות זאת באופן יזום טרם נסיעות ארוכות. שמירה על לחץ אוויר תקין לא רק מאריכה את חיי הצמיג אלא גם משפרת את האחיזה ברכב ולכן גם את תחושת הביטחון.

לסיכום, תוכלו לדעת שהגיע הזמן להחליף את הצמיג כאשר הוא הופך להיות ישן מדי או שעברתם איתו מספר גבוה של קילומטרים. כמו כן, החליפו צמיגים יבשים והקפידו על לחץ אוויר תקין.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים