כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דרכים לאיטום גגות

איטום גגות היא משימה חשובה כל כך עד כי אם לא תבצעו אותה, העלות של תיקון הנזקים שייגרמו למבנה בחורף תהיה יקרה כפליים.

17/05/2018
אלו שיטות קיימות כדי לאטום גגות בימינו? ואיזו שיטה היא העדיפה ביותר? במאמר זה נדבר על כל השיטות שיש כיום כולל המקרים ליישומן.

השיטה הנפוצה ביותר, ובצדק

יכול להיות שכבר ניחשתם מהי השיטה הנפוצה ביותר לאיטום גגות, הרי זו השיטה העמידה והמתאימה ביותר, איטום ביריעות ביטומניות. שיטת איטום זו מתאימה לגגות בטון שטוחים בלבד, אך אלו הם למעשה רוב גגות בתי האב בישראל כמו גגות של מבני תעשייה, מבני עסקים, מוסדות ציבור וכולה. שיטה זו זוכה לפופולריות רבה בעיקר בגלל העמידות האיתנה שלה לטווח הארוך כאשר אין סיבה שהיא תגלה כל בעיה לפחות לשבע עד עשר שנים מרגע הנחתן, אם כמובן יושמו בצורה נכונה. ההתקנה מתבצעת באמצעות הלחמת היריעות אל גג הבטון אחרי שנוקה ויובש היטב.

זיפות גגות: השיטה הקלאסית הקודמת

אנו עוד ממשיכים באיטום גגות בטון כאשר השיטה הנפוצה ביותר הקודמת, עד שהיריעות הביטומניות הסירו אותה מהמום הראשון בדרכים לאיטום גגות, זיפות הגג. זפת היא חומר איטום נהדר שיכול להיות שימושי ביותר למבנים בעלי שטח גדול וזאת הודות למחיר הנוח שלה, שזול יותר מיריעות ביטומניות עד ל-60 אחוזים מהמחיר. עם זאת, שיטת זיפות הגגות היא לא המדרכים לאיטום גגות לטווח ארוך כיוון שהיא מחזיקה מעמד רק לחמש שנים בממוצע ולעתים אף פחות, ויש צורך לחדש אותה. חיסרון בולט של הזפת היא הצורך להלבין אותה כמו אי היכולת לרצף את הגג.

דרכים לאיטום גגות קלים

גגות קלים הם סיפור אחר לגמרי. בעוד גגות בטון הם גגות מאסיביים שניתן להלחים עליהם יריעות ביטומניות או לזפת אותם בזפת חמה, גגות קלים כמו גגות גבס, גגות עץ או גגות אסבסט לא יכולים לעבור איטום בדרכים אלו. כדי לאטום גגות אלו ניתן להשתמש במגוון שיטות כאשר יריעות ביטומניות להדבקה היא אחת השיטות הטובות ביותר וניתן להניח אותן בקלות גם באופן עצמי. כמו כן, ניתן להשתמש בחומרים אקריליים או חומרים משחתיים אחרים כדוגמת הפוליאוריטן שהוא חומר עמיד ונהדר, כאשר המריחה שלהן עצמאית, זולה ופשוטה אם כי חייבת לעבוד חידוש כל כמה שנים.

יריעות PVC או איטום בהתזה

יש עוד יריעות מפורסמות שיכולות להיות חומר איטום מעולה ואלו הן יריעות ה-PVC. יריעות אלו עשויות מהחומר התרמו פלסטי המפורסם PVC שכבר מוכר לנו ממחסני גינה ומוצרי פלסטיק עמידים רבים, והיריעות הללו בלתי חדירות למים וקלות יותר להתקנה, אם כי אותן לא מלחימים. גם איטום בהתזה היא שיטה נהדרת שיכולה להתאים לכל גג, אפילו לגגות בטון, אך מדובר בשיטה פחות עמידה. שיטה זו נפוצה בעיקר לגגות משופעים שלא ניתן להשתמש בהם בזפת או ביריעות ביטומניות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים