כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

זכויות עובדת בהיריון במקום העבודה

עובדת בהיריון? מוטב כי תכירי לעומק את כל הזכויות המגיעות לך אשר נאכפות על ידי בית דין לעבודה. הכרה של זכויות אלה וניצולן עשויות להקל עלייך באופן משמעותי לאורך כל תקופת ההיריון.

23/05/2018

חוק זכויות לנשים עובדות בהיריון

חוק זכויות לנשים עובדות בהיריון
זכויותיהן של עובדות בהיריון מובנות ומעוגנות בשלושה עוגנים: היותן בני אדם, היותן נשים, היותן נשים בהיריון. כאשר מדובר בזכויות, כל אחד משלושה העוגנים עלול להוות מקור להפרת זכויות, בדרגת סיכון עולה: נשים הרות עלולות לסבול יותר מכול מהפרת זכויות כנשים עובדות. במשך השנים נחקקו חוקם שונים בנושא זה, אולם עצם קיומו של החוק, שבו מעוגנות זכויותיהן, אינו מהווה כשלעצמו ערובה למימושן.

פנייה לעו"ד דיני עבודה

זו הסיבה לכך שנשים עובדות שזכויותיהן מקופחות ומופרות נדרשות לסיוע של עורך דין דיני עבודה כדי להיאבק על מה שהיה אמור להגיע להן ללא מאבק... חשיבות הנושא באה, בין השאר, לידי ביטוי במינוי אדם לתפקיד ממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה.

הגנת החוק על עובדת בהיריון

עובדת בהיריון זכאית ליהנות משורה ארוכה של זכויות, החל בזכות הבסיסית ביותר- איסור על המעסיק להפלות אישה בשל הריונה. במהלך תקופת עבודתה זכותה ליהנות מתנאי העסקה שוויוניים, מהשתלמות מקצועית, מחסינות מפני פיטורין בכלל הריונה ועוד. מעסיקים הפוגעים בנשים עובדות בהיריון צפויים לתשלום קנסות.

פירוט זכויות לעובדת בהיריון

מאחר שעל האישה להודיע למעסיק כי היא בהיריון החל מהחודש החמישי, ממועד זה נכנסים לתוקף שורה של איסורים, המהווים הגנה על עובדת בהיריון כגון איסור על חיוב העובדת בשעות נוספות, כיבוד שעות המנוחה, צמצום היקף המשרה, פגיעה במשכורת, היעדרות מהעבודה בגלל ההיריון (עד 30 ימי היעדרות ייחשבו לצורך זיכוי בדמי מחלה) ועוד.

להכיר לעומק את מכלול הזכויות

חשוב להתוודע אל מכלול הזכויות הנאכפות על ידי בתי דין לעבודה. בשל הרגישות הטבעית והמובנת של האישה ההרה וחששותיה המתרבים ומחריפים בתקופת ההיריון, הביטחון התעסוקתי שלה במהלכו הוא חשוב מאין כמוהו ועשוי לאפשר לה לעבור את התקופה הקשה בלאו הכי ביתר קלות.

לדרוש את המגיע לך

בכל מקרה שבו עובדת בהיריון חשה – ודאי כאשר היא יודעת – כי זכויותיה כאישה עובדת מופרות, עליה לדרוש אותן בתוקף. מעסיקים המנצלים נשים עובדות באופן פוגעני שיש בו מקום שלילת זכויותיהן עושים מעשה שלא רק מכעיס ומקומם מבחינה מוסרית- הוא בראש ובראשונה מעשה לא חוקי.

לא לתת למעסיק סיבות לפיטורין

נשים הרות עלולות להיות מועדות ומועמדות להיות החוליה החלשה במצבת כוח האדם במפעלים וחברות שונות וגם בעסקים פרטיים. דווקא משום שמעסיק עלול לתלות בהריונן את אי התאמתן לביצוע משימות שונות או לטעון כלפיהן כי בגלל ההיריון הן לא יכולות לבצע מוטלות שהתפקיד שלהן מחייב אותן לעשותן או לבצען באופן חלקי בלבד, חשוב שנשים עובדות לא יתנו למעסיקיהן שום עילה לפיטוריהן ויבצעו את עבודתן במסירות ובנאמנות.

זכויות המעוגנות בחוק

זכויות העובדת בהיריון במקום העבודה הן זכויות יסוד המעוגנות בחוק. חשוב לעמוד על משמרן ולא לאפשר למעסיקים להפר אותן. נשים רבות נאלצות לעבוד עד סמוך למועד הלידה ולכן לעמידה על משמר זכויותיהן יש חשיבות רבה. הסירוב להסכים לקיפוח זכויות נשים הרות בעבודתן הוא בראש ובראשונה הסירוב להיות מנוצלות כבנות אדם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים