כרגע באתר
3
8
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יתרונות בחיפוש עבודה בלוח דרושים

.

25/12/2013
שלא כמו בעבר, מצבים שבהם מובטחת לאדם יציבות תעסוקתית נדירים יותר מאי פעם. אם לפני מספר שנים החיפוש אחר משרה באמצעות לוח דרושים היה רלוונטי בעיקר כאשר היה מדובר על אנשים צעירים כגון חיילים משוחררים או סטודנטים שסיימו את לימודיהם, הרי שכיום המצב שונה למדי. אפילו בקרב המעסיקים הגדולים במשק ישנם עובדים רבים שאינם יכולים ואינם מצפים לסיים אצל אותו מעסיק את תקופת העבודה המשמעותית של חייהם.
על רקע מצב דברים זה, הרלוונטית של לוח דרושים כאמצעי מוביל לחיפוש עבודה גדולה מתמיד. בלוחות כאלה עושים שימוש אנשים בני כל הגילאים, גברים, נשים ואפילו בני נוער שמחפשים לעצמם עבודה לשעות אחר הצהריים. מיד נראה מדוע אותו אמצעי ותיק למציאת מקורות פרנסה הינו יעיל כל כך, וכיצד משחקת כאן תפקיד הטכנולוגיה המודרנית.

כל התפקידים, לכל המקצועות

היתרון הגדול של לוח דרושים טמון ביכולת שלו לרכז במקום אחד מגוון עצום של תפקידים ומקצועות. באופן כזה, כמעט כל אחד יוכל למצוא בו תפקידים שיכולים להתאים עבורו. בין התפקידים השונים ניתן למצוא למשל:

• עובדים לענף המסעדות המזון והמשקאות – עובדים לבתי קפה, מסעדות, בארים או פאבים. לוח דרושים מפרט תפקידים שמיועדים לטבחים, מלצרים, ברמנים, מוציאי מנות, מארחות, מנהלי משמרת, שוטפי כלים ועוד.

• עובדים לענף ההייטק – כאן מדובר על האפשרות למצוא עבודה בהנדסת מחשבים, פיתוח, הדרכה, תכנות, עיצוב אפליקציות, קידום אתרים, מנתחי מערכות, מנהלי רשתות, אבטחת מערכות מידע ועוד.

• עובדים כללים – כאן ניתן למצוא סוגים רבים ומגוונים של עבודות ומשלוחי יד, חלקם מקצועיים וחלקם בלתי מקצועיים.

• עבודה בחו"ל – לאור הביקוש הרב למשרות של עבודה בחו"ל, גם לוח דרושים שמיועד בעיקר לאיוש משרות בארץ יכיל פעמים רבות משרות דרושים מעבר לים. חלק מהתפקידים יהיו במכירות ואחרים יכללו תפקידים בכירים או מקצועיים שונים.

לוח דרושים מקוון

לוח דרושים של פעם היה מגיע למועמדים לרוב באמצעות העיתון. בלוח כזה החיפוש עלול להיות משימה מתישה. לעומת זאת, היתרון של לוח דרושים מודרני, כלומר כזה שמפורסם באמצעות אתרי אינטרנט שונים, נובע מכך שאין צורך לדפדף, לסמן, לגזור ולשמור. בלוח מקוון אפשר בקלות:

• לסנן את התפקידים בהם מעוניינים.

• לבצע חיפוש של משרות על פי אזורים או על פי חתכים שונים.

• להתעדכן בכל שעה ובכל מקום שכן האינטרנט של היום נמצא לא רק במחשב אלא גם בטאבלטים ובשאר המכשירים הניידים.

• לסמן משרות מועדפות ולשמור אותן בצורה קלה ונוחה מאין כמוה.

תמיד מעודכן

יתרון חשוב נוסף שטמון בלוחות שניתן למצוא בעיקר באינטרנט נובע מכך שהלוחות הללו תמיד מעודכנים. שלא כמו בעיתונות המודפסת, כאן ניתן למצוא מודעות שהמפרסם מעלה לאתר באופן מיידי. במקביל, קל מאוד להסיר חיש מהר משרות ותפקידים שכבר אוישו. בכך משיגים מחפשי העבודה מידע עדכני והם אינם צריכים לסנן משרות שהיו רלוונטיות אתמול אך הן אינן רלוונטיות היום.

ערך מוסף לכל אחד

ערך מוסף לכל אחד
הלוחות של היום, במיוחד אלה המקוונים, מציעים למעשה הרבה יותר מאשר הצעות עבודה. הלוחות הטובים והרציניים מציעים גם ערך מוסף למחפשי העבודה בצורה של מאמרים מקצועיים, עצות וטיפים מהמומחים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים