כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך להתגונן מפני פריצה לרכב וגניבת רכב?

מוצאי שבת, שתיים בלילה ובדיוק סיימתם בילוי מוצלח עם חברים בתל אביב. אתם חוזרים לחניה בה חנה הרכב שלכם, ולהפתעתכם מגלים שהוא אינו במקומו. אתם בודקים לראות את השילוט מסביב, אולי פספסתם איזה שלט שאוסר לחנות במקום, אבל המדרכה אפורה, ואין שום שלט בקרבת מקום, אז כנראה שלא העירייה גררה לכם את המכונית.

05/01/2014
לאט לאט אתם מתחילים להבין כי כנראה גנבו לכם את המכונית. פריצה לרכב היא אחד מן התרחישים הפחות נעימים, והיותר מפחידים שיכולים לקרות. עוגמת הנפש גדולה, במיוחד אם הרכב חדש ויקר, והיא גדלה עוד יותר אם השארתם רק לרגע את הארנק, התיק או לפטופ בתוך המכונית. נכון, אמנם אין בכוונתכם לשכור שומר ראש 24 שעות ביממה, זה מעשה אשר שמור לראש המאפיה, וגם אינכם מתכוונים לקשור את הרכב בשרשרת לעמוד, לכן אספנו בעבורכם מספר טיפים חשובים ובטיחותיים שיסייעו לכם להתגונן בפני פריצה לרכב.

כיצד ניתן למנוע גניבת רכב?

• המשפט "פריצה קוראת לגנב" נכון גם במקרים של גניבת רכב. כל מוצר כדאי כמו: לפטופ, טאבלט, ארנק, תיק, כרטיס אשראי או פריטים יקרים אחרים, עשויים לשמש פרצה לגנב. יתכן מאוד ואם קודם הגנב לא התעניין בגניבה של הרכב דווקא שלכם, עכשיו יכול מאוד להיות שהוא יעשה זאת. לכן, חשוב מאוד לא להשאיר חפצים יקרים וחשובים בתוך הרכב, גם לא רק לרגע. ואם כבר השארתם חפץ יקר, הקפידו להחביא אותו היטב.
• חשוב מאוד לנסות ולהצטייד בכלל אמצעי המיגון השונים אשר יכולים לסייע לכם בזמן פריצה לרכב, ולהקשות על הגנבים את פעולתם. למשל: אזעקה טובה לרכב עשויה להרתיע גנבים, כיסוי לרכב יכול גם הוא לסרבל ולהרתיע, וכמובן מתג התנעה עם קודנית יכול בהחלט ליצור הרתעה, ואף למנוע גניבה מאחר וקשה לנטרל או לפרוץ קודניות אלו.
• לבסוף, השתדלו כמה שפחות לבלוט ולמשוך אל מכוניתכם תשומת לב, והקפידו להנמיך או לכבות את המוזיקה בעת הכניסה לשטחי מגורים.

מה קורה במקרים בהם הגנבים עקשנים?

הטכנולוגיה המתקדמת של היום אמנם מאפשרת לנו לעשות שימוש באמצעי הגנה טובים ויעילים, אולם היא גם הופכת את הפורצים למשוכללים יותר, ואת תהליך גניבת רכב יוקרתי וממוגן לאפשרי הרבה יותר. גנב נחוש ועקשן יצליח לפרוץ לכל רכב בו הוא חפץ. לכן, חשוב מאוד להצטייד מראש בביטוח רכב לכל מקרה שלא יהיה. אם בכל זאת יצליח הגנב לגנוב את רכבכם, לפחות תהיות מכוסים מבחינה כלכלית, ועוגמת הנפש תהיה קטנה מעט יותר.

התגוננו בהתאם

גניבת רכב היא אינה מעשה נדיר, ואנו נתקלים במקרים מן הסוג הזה על בסיס קבוע. לכן, חשוב מאוד לנסות, ולהתגונן בהתאם באמצעות כל האמצעים העומדים לרשותנו. הגנה נכונה על הרכב יכולה להרתיע את הגנב, ולגרום לו לעבור ולנסות לגנוב רכב אחר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים