כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

השקעה בנדלן – מסחרי או דירה

אם אתם מחפשים לקנות נכס חדש כדי ליהנות מתשואה שנתית נאה ומהכנסה פאסיבית, אתם בטח חושבים להשקיע במשרד או בדירה. מה עדיף? עד כמה משפיעים מחירי הדירות? איזו השקעה נכונה יותר ולאלו פרמטרים חשוב להתייחס? במאמר זה נציג את כל הפרטים שאתם חייבים להבין.

21/11/2018

מה מניב תשואה גבוהה יותר?

מי שרוצה להשקיע בנדל"ן, בין אם הוא רוצה לקנות דירה או משרד, חייב להבין תחילה את מילון המושגים. אולי המילה המוכרת ביותר היא כמובן תשואה, כאשר התשואה היא למעשה הרווח שלכם באופן כללי מאותו הנכס. ככל שהתשואה גבוהה יותר כך ההשקעה טובה יותר אם כי בדרך כלל תשואות גבוהות מכילות גם סיכון גבוה יותר. אם תרכשו דירות תקבלו תשואה נמוכה יותר כאשר היא נעה בין 2 ועד 5 אחוזים כאשר משרדים להשכרה יכולים להניב בין 8 ועד 10 אחוזים. עם זאת, התשואה של מחירי המשרדים עולה בקצב נמוך יותר, אך מצד שלישי מחירי הדירות די נעצרו לאחרונה.

מה רמת ההתעסקות והתחזוקה?

אחרי שקראתם את הפסקה האחרונה בטח יצאתם מעט מבולבלים. מצד אחד, מצד שני, מצד שלישי, אפשר כבר להבין שהשקעה בדירות או במשרדים ובאופן כללי כל השקעה אחרת אינה כל כך פשוטה. יש הרבה צדדים לסיפור כאשר התשואה יכולה להיות מצד אחד גבוהה אך מצד שני יהיה חיסרון אחר שצריך להתייחס אליו. כך למשל למרות התשואה הגבוהה על הנכס המשרדי שלכם, צריך לזכור כי הוא גובה מכם יותר זמן התעסקות. יש צורך לתחזק אותו, לעבור עם בעלי מקצוע רבים יותר וגם ההשקעה הכספית שלכם תהיה הרבה יותר גבוהה.

מה לגבי ההיצע שיש בשוק?

שוק הנדל"ן ובאופן ספציפי יותר שוק הדירות הוא אחד השווקים הכי אטרקטיביים שיש. אם יודעים היכן להשקיע ועושים זאת בזמן הנכון אפשר להרוויח סכומים נאים מאוד בזמן יחסית קצר. עם זאת, חשוב לזכור ששוק הנדל"ן הוא בסופו של דבר היצע מול ביקוש. ככל שיש יותר ביקוש כך המחיר עולה וככל שהוא יורד כך המחיר יורד. ההיצע בשוק הדירות הרבה יותר נמוך ביחס לביקוש, וכך למעשה אם יש לכם משרד יהיה לכם הרבה יותר קשה להשכיר אותו. זה נתון שחשוב לזכור כי הוא חלק אינטגרלי מההחלטה שלכם, כי למרות התשואה הגבוהה, יהיו לכם יותר 'חלונות' ללא הכנסה.

מה מבחינת מחיר הנכס?

כמה פעמים שמעתם על מחירי הדירות בשנה האחרונה? ככל הנראה הרבה וזה גם ימשיך להיות כך בשנים הבאות. מחירה של דירה ממוצעת בת 4 חדרים בישראל יכול להגיע למעלה ממיליון שקלים, תלוי במיקום ובעוד מספר פרמטרים, לעומת משרדים להשכרה שיעלו הרבה פחות. למרות שהדירה יכולה להישמע לכם הרבה יותר אטרקטיבית בשיקול הכולל, חשוב לזכור שלא תמיד ההלוואה שתקבלו מהבנק למימון של הדירה תשאיר אותה אטרקטיבית כל כך.

הכו לתלוי בשאר הפרמטרים בעסקה

המאמר האחרון בסך הכול חושף כמה דברים חשובים על ההשקעה הבאה שלכם בנדל"ן, והוא לא כול להחליף כל ייעוץ אחר. הסיבה לכך היא שלכל אדם יש את המצב אינדיבידואלי שלו, כל אחד הוא סוג משקיע אחר והוא יראה יתרון או חסרון כלשהו כגדול יותר מהאחר. לכן חשוב מאוד לקבל החלטה שקולה בהתחשב בכל הפרמטרים הללו ולהתחשב גם במצב הקיים בשוק באותם ימים גורליים להחלטה, וכמובן בהתחשב במבט לעתיד הרחוק. בעוד שהשקעה נבונה יכולה לסדר לכם את החיים בשנים הבאות, השקעה לא נבונה תגרע מהם מאוד ואף ברמה גבוהה יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים