כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפול סיעודי – משפחתי או מטפל?

הקשר הין הורה לבין ילד הוא אולי הקשר הכי מיוחד שיש. על רקע זה יש לציין שברגע שההורה שלנו הופך לסיעודי חייו של הילד משתנים לחלוטין ועל כן חשבנו כי יהיה זה נכון להרחיב על הנושא הזה.

17/12/2018

תלות המבוגר על הסביבה

תלות המבוגר על הסביבה
אין דבר יותר קשה מאשר לראות את ההורים שלנו מזדקנים. יש פעמים רבות שבהם הורה בין חודש אחד מזדקן והופך לקשיש התלוי בנו לחלוטין, יש לא פחות פעמים בהם ההזדקנות לוקחת זמן רב אך התהליך עצמו הוא לא פחות קשה. מה שברור שכאשר ההורים שלנו מזדקנים אנחנו צריכים לתת להם את הטיפול הטוב ביותר.

עזרה חיצונית

ברור כי אנחנו לא יכולים להיות 24 שעות עם ההורים שלנו אם הם סיעודיים וזאת מכיוון שאנחנו צריכים לעבוד ולדאוג לילדים שלנו. על כן ברור כי אנחנו צריכים לפנות אל עזרה חיצונית. אך וזה חשוב לומר, למרות שאתם פונים אל עזרה חיצונית אתם צריכים עדיין להקדיש חום ואהבה להורים שלכם ולבקר אותם כמה שיותר וזאת עקב ההשפעה האדירה שיש לביקורים הללו על ההורים שלכם.

מהו הדבר הכי חשוב בטיפול סיעודי?

כאשר אנחנו מדברים על טיפול סיעודי אנחנו צריכים לעשות הכול בכדי שהוא יהיה הטוב ביותר מכיוון שהחיים של ההורים שלנו תלויים בכך. אין מחלוקת על כך כי ככל שהטיפול יהיה יותר טוב כך איכות החיים של ההורים שלנו תהיה יותר גדולה וכך תוחלת החיים תהיה יותר גדולה וזהו משהו שאנו חייבים לקחת בחשבון. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי מרכיב מרכזי בכל טיפול וטיפול הוא איכות המטפלת שלקחתם להורה שלכם. ככל שתבחרו מטפלת סיעודית יותר טובה כך הטיפול בהורים שלכם יהיה יותר טוב וכך אתם תוכלו להיות יותר רגועים ולדעת כי הפקדתם את הטיפול בהורים שלכם בידיים נאמנות.

פיקוח ובקרה

מפתח בעל חשיבות אדירה בטיפול סיעודי. עליכם לתת את הדעת על כך כי גם העובד הטוב ביותר לא יבצע עבודה איכותית אם לא מפקחים עליו, מבקרים אותו ובוחנים את עבודתו בצורה מדוקדקת. זה נכון כאשר אנחנו מדברים על פועל במפעל, על עורך דין במשרד עורכי דין ועל מטפלת סיעודית. על כן כאשר אתם פונים אל מטפלת אתם צריכים לבחון לא רק את התכונות שלה אלא גם את החברה אשר מעסיקה אותה. אתם צריכים לוודא כי החברה הזאת מפקחת בצורה טובה על המטפלות ואתם צריכים להיות בטוחים כי יש ביקורי פתע אצל ההורים שלכם לפחות מספר פעמים בחודש אם לא כל שבוע וכך תבטיחו כי ההורה שלכם זוכה לטיפול מיטבי.

נסו לדבר עם ההורה

דברו עם ההורה שלכם לפני הזדקנותו בכדי להחליט האם לטפל בו בבית או בבית אבות. אחת השאלות החשובות ביותר היא האם לשלוח את ההורה אל בית אבות או שמא לקחת לו מטפלת סיעודית צמודה. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אתם לא צריכים להחליט על כך לבדכם ולפני שההורים שלכם הופכים לסיעודיים שאלו אותם מה הם היו רוצים ומה הם היו מעדיפים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים