כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לארוז שטיח פרסי למעבר דירה?

על פניה, אריזת שטיח למעבר דירה נשמעת כמשימה פשוטה וקלה. אך אם יש לכם שטיח פרסי אמיתי או שטיחים יקרים אחרים, חשוב לדעת כיצד לטפל בהם באריזה ובהובלה נכונים כדי למנוע נזקים. לפניכם המדריך המלא להובלת שטיח במעבר דירה.

17/12/2018

טיפול נכון לשטיח בעת אריזת הדירה

טיפול נכון לשטיח בעת אריזת הדירה
הובלת דירה היא עסק מתיש למדי – כל כך הרבה לארוז, למיין ולסדר, שלא לדבר על הפירוק לאחר המעבר. לא כל חפץ ניתן לזרוק בלי מחשבה שנייה לתוך ארגז: חפצים שבירים ויקרים מחייבים טיפול הולם, למשל כלי הזכוכית והקריסטלים. כמוהם גם שטיחים בעבודת יד כמו שטיחי זיגלר, פרסיים, אפגניים וכו', שמחירם יקר והם ממש כיצירת אמנות. ללא טיפול נכון באריזה ובהעברה, יכולים להיווצר סדקים ופגעים במרקם השטיח היקר לכיס וללב, אחרי שכה השקעתם בו מן הרגע בו בחרתם אותו באותה חנות שטיחים במרכז ובמשך שנים רבות של שמירה והקפדה על ניקיון בביתכם.

אז כיצד דואגים למעבר בטוח עבור שטיחים בעבודת יד בעת הובלת דירה?

צעד ראשון: ניקוי השטיח

נצלו את ההזדמנות, ודאגו לניקוי השטיח בטרם האריזה – הן ניקוי מאבק ולכלוך, והן הסרת כתמים. אם מדובר בשטיח עדין ויקר, או בכתמים קשים, כדאי לפנות לחברה מקצועית לביצוע הניקוי על פני שאיבה וניקוי בבית.

למידע כיצד לנקות את השטיח בצורה בטוחה ונכונה, בדקו עם אותה חנות שטיחים בה רכשתם את הפריט.

לא לקפל!

שטיחים פרסיים, ובכלל שטיחים בעבודת יד או מרבדים יקרים, אסור לקפל בעת אריזה למעבר דירה או לאחסון. הקיפול שלהם הופך אותם מועדים להיסדקות בקווי הקיפול, וכך בסיס השטיח נחלש בצורה משמעותית.

השלב הבא: מגלגלים

מאחר ואסור לקפל את השטיח, יש לגלגל אותו בזהירות ובתשומת לב. לשם כך העבירו אותו לרצפה ישרה. לרוב מומלץ להתחיל בגלגול כשהצד היפה של השטיח כלפי מטה (כלומר, שהוא הפוך), מכיוון שכך יש פחות לחץ על בסיס השטיח העדין. יש שממליצים לגלגל אותו עם סדין בד אוורירי, אך זה אינו מחויב המציאות.

חשוב יותר לדאוג בטרם הגלגול שהשטיח ישר לחלוטין, בלי עיוותים או קמטים. לאחר מכן יש לגלגל אותו בעדינות – לא בצורה הדוקה מדי, אך ישר ושווה לכל אורכו.

קשירה

כדי שהגלגול לא ייפתח תוך כדי הובלה, כדאי לחזקו באמצעות קשרים – מספרם יהיה תלוי באורך השטיח. השתמשו במספר חוטי קשירה לפי הצורך, ובצעו את הקשר בעדינות, ללא הידוק המפעיל לחץ על השטיח.

עיטוף

אינכם רוצים כי שטיח פרסי יקר יתלכלך במהלך ההובלה, ולכן כדאי לעטוף אותו. אפשר לעשות זאת באמצעות הגלגול בסדין כפי שהוסבר קודם, או במארז של מגבת גדולה או אפילו ניילון – אך אל תשאירו אותו ארוז כך למשך ימים. אריזה בפלסטיק לאורך זמן יכולה ליצור נזקי לחות בשטיח.

במהלך ההובלה

על השטיח לשכב מגולגל על רצפת משאית ההובלה, ולא "לעמוד" כדי שלא ייווצרו עיוותים. בדקו שאכן משכיבים אותו, וששום דבר לא עומד מעליו או בסכנת נפילה עליו בדרך לדירה החדשה. לאחר המעבר דאגו לפתוח את השטיח ולשחרר אותו מאריזתו מהר ככל האפשר, כדי שלא יישאר לאורך שבוע או יותר בצורתו זו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים