כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהן הדרישות המקצועיות של בתי דפוס מעובדיהם

התמחות של עסק בהדפסת עיתונים שבועיים מחייבת את העובדים לעמוד בשורה ארוכה של קריטריונים

17/09/2014
התמחות של עסק בהדפסת עיתונים שבועיים מחייבת את העובדים לעמוד בשורה ארוכה של קריטריונים. במאמר הבא נסביר כיצד מגייסים עסקים בתחום הדפוס את העובדים ומה רצוי לבדוק לפני שחותמים על חוזה העסקה

עובדים של בית דפוס לא יכולים לקפוא על השמרים. עליהם להתעדכן על בסיס קבוע בטכנולוגיות הדפוס החדשות, להכיר את כל חומרי הגלם המשמשים את הלקוח ולנסות לייעל ככל האפשר את העבודה השוטפת. עסקים בתחום הדפוס משקיעים משאבים רבים בגיוס עובדים והם מבינים את ההשפעה שלהם על איכות התוצאה. עובדים ברמה גבוהה שווים הרבה כסף עבור בתי דפוס והם יכולים לתרום בטווח הקצר והארוך.
בעיקר מעניין לבדוק את הדרישות המקצועיות של עסק המתמחה בהדפסת עיתונים שבועיים. בניגוד לעסקים קטנים בהם הדגש הוא על ההיבט הטכנולוגי של הדפוס, הדפסה של עיתונים שבועיים מחייבת לא מעט דרישות מקצועיות מהעובד:

א. ניסיון של לפחות שנה בתחום – ניסיון מאפשר לעובד להתמודד עם בעיות בלתי צפויות בתהליך ההדפסה. בעיה טכנית לדוגמא עלולה להוריד לטמיון השקעה של מאות דפים ודיו בהדפסת עיתונים שבועיים ויש להימנע ממנה בכל דרך אפשרית. ניסיון של שנה יבטיח כי העובד יידע לפתור את הבעיה ולתת מענה גם במצבי חירום.

ב. הפעלת מכונות – יש מגוון מכונות המשמשות לצורך הדפסת עיתונים שבועיים. על העובד לדעת כיצד להפעיל מכונות דפוס אופסט, מכונות דפוס גדולות ומכונות של דפוס דיגיטלי.

ג. יכולות מגוונות – היכולות הנדרשות מעובד של בית דפוס הן עבודה בכריכיה, הפעלת גיליוטינה וידע בערבוב צבעים. יכולות אלו הן חלק בלתי נפרד מסל השירותים של העובד ומתהליך הדפוס של עיתונים שבועיים. עובד עם יכולות מוכחות מקבל עדיפות על פני דורשי עבודה שלא התנסו בסוג כזה של פעילות מקצועית.

האם יש משמעות לתעודת דפס?

עסקים בתחום הדפוס יכולים לסנן בין דורשי עבודה גם לפי תעודת דפס מקצועית. המשמעות העיקרית של התעודה היא בתהליך ההכשרה שעובר העובד. תעודת דפס מוכיחה כי מדובר על דורש עבודה עם ידע מקצועי ותיאורטי נרחב. מצד שני, התיאוריה כאמור לא תמיד מספיקה וגם הניסיון משחק תפקיד חשוב. לעיתים קרובות עדיף עובד מנוסה בהפעלת מכונות עם יכולת מוכחת מאשר דורש עבודה צעיר בעל עבודה טריה.

לסיכום, בית דפוס המעוניין לבצע תהליך יעיל של גיוס עובדים נדרשים להביא בחשבון פרמטרים רבים. עליו להגדיר בשלב הראשון את תפקיד העובד ולהבחין בין דפוס רגיל לבין הדפסת עיתונים שבועיים. שנית, כדאי להשקיע בהשוואה בין יכולות העובדים ובשום פנים ואופן לא להקל ראש באלמנט של הניסיון. הפרטים הקטנים יכולים בתחום הדפוס לעשות הבדל גדול ולעזור לעסק לפרוח ולצמוח. עובדים אחראיים במידה רבה על המוניטין של עסק בתחום הדפוס ולכן המעביד לא יכול להרשות לעצמו לקחת סיכון.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים