כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הניקיון מעל הכל - כיצד חברת ניקיון מכשירה את עובד

כיצד חברות כוח אדם בוחרות עובדי ניקיון, מהי ההכשרה שעובדים אלו נדרשים לעבור ועל סמך מה הם מתקבלים לעבודה?

01/10/2014
אנשים רבים שוכרים מעת לעת את שירותיה של חברת נקיון אחראית שהם יכולים לסמוך עליה בעיניים עצומות. אולם, כמה פעמים עצרתם לחשוב כיצד חברת הניקיון מכשירה את העובדים שלה? האם בכלל חשבתם עד כמה חשוב שהעובדים יהיו אנשי מקצוע? חלקנו אולי רואים את עבודת הניקיון כעבודה בסיסית וקלה, אך כדי להיווכח מדוע איןזה כך - נסו לנקות בעצמכם משרד גדול במשך כמה שעות, ותבינו תוך זמן קצר, שזו לא עבוד שיכולה להתאים לכל אחד, והיא דורשת הכשרה מיוחדת והתאמה למקצוע, ממש כמו כל עבודה אחרת. אם כך, כיצד חברות הניקיון מכשירות את העובדים שלהן? ואילו שלבי הכשרה יש?

תהליך ההכשרה של כוח האדם

תהליך ההכשרה של כוח האדם
● מיון מועמדים - חברת ניקיון שמכבדת את עצמה, לא תשכור את שירותיו של כל אדם. יש לזכור שעבודות הניקיון יכולות להיות ארוכות, ובמקרים רבים הן נעשות לפנות בוקר או בשעות הלילה. לכן יש עדיפות לבחור אנשים שמצבם הבריאותי הוא תקין והעובדים אף צריכים לעבור בדיקות גופניות תקופתיות. כמו כן, העובד צריך להיות עם לו"ז גמיש יחסית ויכולת לעבוד גם בשעות שאינן שגרתיות. עבודת ניקיון היא לא עבודה מ9 בבוקר עד 5 בערב, אלא בשעות אחרות וחשוב שהעובד יוכל להתחייב לכך.

● ניסיון קודם - באופן עקרוני, עובד של חברת ניקיון לא חייב להיות עם ניסיון קודם, אך צריך שתהיה לו אוריינטציה בסיסית לביצוע של עבודות ניקיון. עובד שלא יודע איך להעביר מטלית, איך לטאטא ואיך לשטוף רצפה, כנראה יצטרך למצוא עבודה אחרת שתתאים לו יותר. יש לזכור שאמנם יש תוכנית הכשרה למנקים של החברה, אך הם צריכים להיות באופן בסיסי עם יכולת קליטה מהירה באשר לשימוש בחומרי הניקוי, וכמובן זריזים ומהירים בקצב העבודה שלהם.

● הכשרת העובדים - כעת, חברת הניקיון עוברת להכשיר את עובדיה, בכדי שיוכלו לבצע עבודות ניקיון מורכבות יותר מהעבודות הבסיסיות. יש לזכור שפעמים רבות חברת ניקיון מספקת שירותים מיוחדים כגון ניקיונות פוליש, שירותי שאיבת אבק לשטיחים מקיר לקיר, ניקוי חלונות חיצוניים באמצעות סנפלינג, ועוד. את כל העבודות הללו לומדים העובדים של החברה, ועוברים על כך הדרכות ממנקים מנוסים יותר. במקרה של ניקיון בסנפלינג מדובר על הדרכות של עבודה בגובה, ומעבר קורס מיוחד שכולל גם מבחן מעשי. שימו לב אם כן שבחלק מהמקרים, ההכשרה היא ארוכה ומשמעותית למדי.

מה זה אומר לכם?

אם אתם לקוחות פוטנציאליים שמעוניינים להזמין את שירותיה של חברת ניקיון, כדאי מאד לשים לב לסוגיית הכשרת העובדים שלה. זה לא נושא שיש להקל בו ראש וזה אפילו לא משהו ששמור לענייניה הפנימיים של חברת הניקיון. בררו האם העובדים עוברים תהליך הכשרה מלא ומקיף. לרוב, מצב ההכשרה של העובדים - מעיד על האיכות של החברה עצמה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים