כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיסה עם כלב - זה אפשרי!

אין ספק שלטוס לחו"ל עם חברים זה יכול להיות נפלא, אבל הפעם אנחנו מתכוונים לטיסה עם החבר הכי טוב שלכם שהולך על ארבע.

28/12/2014

הסוד טמון בתכנון מראש

לא משנה אם אתם רוצים לקחת את הכלב שלכם אתכם בטיסה כי אתם עושים רילוקיישן, טסים לצורכי עבודה או לימודים או פשוט טסים לחופשה ארוכה – הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לעשות כדי שהטיסה והכניסה למדינת היעד יעברו בשלום – הוא לתכנן מראש.

רכישת כרטיס מהחברה הנכונה

רכישת כרטיס מהחברה הנכונה
אין ספק שזה אפשרי, הרי אנשים עושים את זה כל הזמן, אבל בכל זאת יש דברים שכדאי לדעת לפני שעולים עם כלב על המטוס, כדי שהטיסה תהיה באמת נעימה גם עבורכם – ובעיקר עבורו.,יש מספר חברות תעופה שמגדירות את עצמן "pet friendly". מומלץ להזמין כרטיסים דרכן וכך גם לקבל את כל המידע הדרוש בנוגע להטסת הכלב.

להכיר את הנהלים

כל מדינה מפרסמת נוהלים להכנסת בעלי חיים לשטחה. הנה, לדוגמה, הנהלים להכנסת כלבים למדינות אירופה (פרט לאנגליה):

• הכלב צריך להיות מחוסן נגד כלבת. בכל מקרה יש לבצע בדיקה לנוגדני כלבת ואם הם נמוכים מדיי יש לבצע שוב את החיסון ולחזור על הבדיקה אחרי חודשיים.

• הכלב צריך להיות מסומן (באמצעות שבב אלקטרוני או קעקוע).

רק על מנת לסבר את האוזן – על מנת להכניס כלבים לארה"ב נדרש לבצע חיסון נגד כלבת בטווח של עד 30 ימים ממועד הטיסה, ועל מנת להכניסם לאנגליה, ניו-זילנד וקפריסין נדרש הסגר של חצי שנה.

ביקור אצל הווטרינר

על מנת להימנע מאי נעימויות בזמן העלייה למטוס ובזמן ההגעה לארץ היעד, חשוב מאוד לקחת את הכלב לביקור אצל הווטרינר. בביקור זה חשוב שהווטרינר יבדוק שהכלב בריא, שהוא קיבל את כל החיסונים הדרושים ושהוא אכן כשיר לטיסה. אם במהלך הבדיקה יגיע הווטרינר למסקנה שעדיף יהיה לתת לכלב תרופת הרגעה על מנת שיצליח לעבור את הטיסה, יש להצטייד בתרופה במועד. בנוסף, מומלץ לנסות את התרופה בבית, על מנת לוודא שאין תופעות לוואי שמצריכות התייחסות מיוחדת.

בדיקה אצל הווטרינר המחוזי

מעבר לביקור אצל הווטרינר הרגיל, יש לקבוע תור לווטרינר המחוזי על מנת לקבל אישור טיסה. יש לקבוע את התור לאחר קבלת התשובות התקינות מבדיקת נוגדני הכלבת. חשוב: האישור של הווטרינר המחוזי תקף ל-10 ימים בלבד, ולכן יש להגיע אליו 10 ימים או פחות לפני מועד הטיסה.

היכן נמצא הכלב במהלך הטיסה?

כלבים ששוקלים פחות מ-5 ק"ג יכולים, בדרך כלל, לשהות עם בעליהם בתא הנוסעים. חשוב להצטייד במנשא המתאים ולהרגיל את הכלב אליו, על מנת שהטיסה תעבור עליו כמה שיותר בנעימים. כלבים במשקל כבד יותר ישהו במהלך הטיסה בכלוב שיושם בתא המטען. לכלבים אלה לפעמים כדאי לתת כדור שינה או טשטוש, על מנת להקהות תחושות טבעיות של פחד ולסייע להם לעבור את הטיסה בצורה נעימה יותר. חשוב לוודא שצוות הטיסה יודע שיש בעלי חיים בתא המטען ודואג לאוורורו לפני הטיסה ולחימומו כשהמטוס נוסק לגבהים.

לסיכום

טיסות עם הכלב שלכם הן דבר אפשרי בהחלט, אם מתכוננים אליהן כמו שצריך. יישום הטיפים שפורטו לעיל יסייע לכם מאוד להתכונן למשימה ולדאוג שהטיסה תעבור עליכם ועל החבר הכי טוב שלכם על הצד הטוב ביותר.

טיסה נעימה!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים