כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קניית מונית יד שניה או חדשה?

רכשתם מספר למונית, עכשיו מה שנותר זה להחליט האם לקנות מונית חדשה או לקנות מונית יד שנייה. ההיצע בשוק הוא גדול בשני השווקים, בשניהם ישנה אפשרות לתשלום דרך ליסינג, כעת ההחלטה היא בידכם.

26/02/2015
קניית מונית כידוע היא ההוצאה הגדולה ביותר של כל נהג בתחום, לכן ההחלטה צריכה להיות מחושבת.

לפני קניית מונית

לפני שנציג את היתרונות והחסרונות של קניית מונית יד שנייה או חדשה ברצוננו להסביר מעט על העלויות השונות. ובכן, ההוצאות על מוניות (לפני קיזוז ממס הכנסה וכדומה), מדברות על רישיון רכב, ביטוח, תיקוני בלאי ודלק. בקרב נהגי מוניות (אך לא רק) הדלק היא ההוצאה השנתית הגדולה, בממוצע אצל נהג מונית מדובר על הוצאה שנתית של 70 אלף שקל. שאר ההוצאות מגיעות על הוצאה שנתית של סביב 20 אלף שקל (בהנחה ומדובר על בלאי תיקונים גדול, ומאחר ומדובר בהרבה נסיעות, סביר להניח שכך הדבר). כמובן שאת רוב הכסף ניתן להחזיר דרך הרווחים על הנסיעות, ובכל זאת, מוטב לבדוק האם ניתן לחסוך בהוצאות, כאן נכנסת השאלה, קניית מונית יד שנייה או מונית חדשה.

מונית יד שניה

קניית מונית יד שנייה תחסוך לכם אלפי שקלים אם לא מעבר לכך בעת הרכישה. הרי רכב יד שנייה מחירו נמוך מרכב חדש. מצד שני רכב יד שנייה, בלאי החלקים שלו גדול יותר, והוא גם צורך יותר דלק בדרך כלל. לא מדבר באחד לאחד מבחינת המחירים אך בהחלט יכול להיות שהחיסכון לא יעמוד באותה שורה כמו ההוצאות. נקודה נוספת, רכב יד שנייה תתקשו למכור אלא אם תעשו את זה דרך חברות ליסינג שיסכימו לעשות איתכם טרייד אין. אז תיהנו מביטחון מסוים ברכישת רכב (למרות שיש לקחת בחשבון שיש חברות שלא קונות רכב יד שנייה) אך ממחיר נמוך.

קניית מונית חדשה

לעומת זאת קניית מונית חדשה תאפשר לכם ליהנות מרכב ללא בלאי, בטוח יותר, עם צריכת דלק נמוכה (בהנחה ואתם לא קונים מכוניות שצורכות הרבה דלק כמובן), תנאים נוחים לכם ולנוסעים ובכלל משדרוג כולל ביחס למה שיש לכם. המחיר הראשוני שתשלמו הוא גבוה אך אם תבחרו ללכת על ליסינג מימוני אתם יכולים לפרוס את התשלומים בצורה נוחה כך שלא תרגישו את זה ומצד שני ההוצאות הנלוות יקטנו. מה שחשוב לזכור זה, שאם תחליפו את הרכב בעתיד, הרווח שתשיגו עליו הוא גבוה מזה שתשיגו על רכב שנמכר לכם כיד שנייה. זה נכון הן במקרה של טרייד אין והן במקרה של מכירה רגילה.
טיפ נוסף הוא, אם אתם קונים רכב יד שנייה או חדש בחברת ליסינג, נסו לעשות את כל הטיפולים והביטוחים דרכה. זה יחסוך לכם בעלויות (התשלומים יותר זולים במקרה כזה) וגם יהיה הרבה יותר יעיל עבורכם. ככל שתשקיעו פחות זמן וכסף בעלויות נלוות, כך רכישת הרכב תהיה הרבה יותר משתלמת עבורכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים