כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

החשיבות של ליווי עסקי לעסקים

בעלי עסקים, בעיקר אלה עם העסקים הקטנים והבינוניים הם בדרך כלל אנשים יזמיים, יצירתיים ועם תשוקה לחלוק עם הסביבה את מה שברשותם. ואולם לא פעם, נתקלים אנשים אלה בקשיים אסטרטגיים, שיווקיים, לוגיסטיים ופיננסיים וזקוקים ליד מכוונת. כאן נכנס מקומו של המלווה העסקי.

11/10/2015

בחירת מלווה עסקי

בחירת מלווה עסקי
לפעמים, עוד בשלב הקמת העסק, ואפילו לפניו, כדאי לבחור מלווה עסקי אשר יסייע למקם על העסק העתידי על יסודות איתנים. מלווה עסקי יסייע לעסק מתהווה לגבש תכנית עסקית מפורטת ככל שניתן המתייחסת להיבטים כמו: פילוח קהל יעד, מחקרי שוק לגבי פעילות המתחרים, מיתוג, אסטרטגית חדירה לשוק, מימון, תזרים מזומנים, אסטרטגיה שיווקית, ניהול זמן ועוד ועוד. את המלווה העסקי יש לבחור, כמובן, בקפידה, תוך התאמה מרבית ביניכם לבינו ברמה הפרסונלית והעסקית כאחד. בהתאמה עסקית הכוונה לניסיון שיש למלווה שבחרתם עם עסקים מסוגכם או הפונים לקהלים דומים לשלכם, האם הוא ידע לנווט אתכם על פי התקציב העומד ברשותכם את היעדים אותם את רוצים להשיג ועוד.

ליווי עסקי בבניית תכנית עסקית

מהי תכנית עסקית? זוהי מפת הדרכים של העסק או הגדרה מדויקת לאופן שבו מתכוון העסק להשיג את יעדיו ביחס ללוחות הזמנים שבעל העסק מגדיר. תכנית עסקית מאפשרת לכל בעל עסק לעבוד אל מול לוח זמנים ומנהל משימות ברור ולא רק זאת: היא מאפשרת לבעל העסק לבחון ולמדוד את עצמו ואת הישגיו ביחס לתוכנית שהוגדרה. נחיצותה של התוכנית העסקית מתגלה גם כאשר העסק זקוק למימון לצורך הקמתו. כל גוף מממן ידרוש תכנית עסקית ברורה על מנת לוודא שהכסף המושקע עתיד לחזור אליו (ובזמן מוגדר וידוע מראש).

על פי רוב תכלול התכנית עסקית את הפרופיל הייחודי של העסק, את מכלול מוצריו או השירותים אותם הוא מציע וזירת המתחרים המרכזיים על מוצריהם או שירותיהם, תחזית צפויה של מכירות והדרך להשיגן, תזרים מזומנים, אסטרטגית השיווק המתוכננת ועוד.

ליווי עסקי - פיננסי

חלק ניכר מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים מאותגרים מאוד בתחום הפיננסי. החל מגיוס משקיעים או לקיחת הלוואות וכלה בתכנון מנצח של תזרים המזומנים של העסק. זו, כשלעצמה, סיבה טובה מאוד להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מומחה כמו יועץ עסקי. ייעוץ עסקי מביא להתייעלות כלכלית-פיננסית של העסק בעודו עוסק בתכנון קצר וארוך טווח, בדיקת אפשרויות החיסכון והיעילות באופן שישמור על אספקה שוטפת של מזומנים – שהיא החמצן המהותי של העסק להתקיים בעולם.

שמירה על רווחיות

ייעוץ עסקי אסטרטגי בודק ומנתח גם את מגמות השוק וזאת על מנת לדעת להתאים את פעילות העסק להשתנות המתמדת שבחוץ, אל מול העדפות קהל היעד מחד ואל מול מה שמציעים המתחרים – מאידך. הייעוץ העסקי בודק ומוצא כשלים בהתנהלות התפעולית של העסק כגון: העסקת עובדים, משכורות ותנאים סוציאליים, היבטים של מיסוי ותשלומים למוסדות הבירוקרטיים, מיתוג ועוד. היועץ עוזר לעסק להציב את המטרה הרצויה וממנה לגזור את הצעדים שיש לבצע. על ידי כך שומר היועץ העסקי על העסק כך שיהיה רווחי, יעיל, וישמור על רוחו בתוך עולם משתנה תדיר.

ייעוץ עסקי המתייחס לצד הפיננסי-שיווקי ידע לאתר נקודות תורפה שעשויות לעכב את העסק מלהתקדם, ולנטרל אותן.

כיצד מתבצע הליווי העסקי?

רוב העסקים המתהווים וגם הצעירים נדרשים לפגישת ליווי שבועית על מנת לוודא שהם על מסלול ההאצה. בשלבים המקדמים יותר ניתן מעט לרווח בין הפגישות ולמקד אותן סביב בדיקת הקיים ותכנון אסטרטגי עתידי על מנת להבטיח צמיחה מתמדת והגשמת היעדים שלו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים