כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רכב יד שנייה – כדאי לנו?

כולנו חשופים לאתרים, לאפליקציות ולמנגנונים השונים המאפשרים לנו רכישה של מוצרים מיד שנייה.

13/10/2015
דרך אייפונים וכלה בהליכוני ריצה. שוק היד השנייה תפס תאוצה בשנים האחרונות ונדמה שהוא נמצא בנסיקה תמידית וכמעט לכולנו יש מוצר אשר נרכש ביד שנייה. ישנו סקטור פופולארי של מוצרי יד שנייה שהיה כאן עוד לפני שהיו כל אתרי המכירות השונים אשר הציעו לנו מוצרים משומשים, ומדובר כמובן על שוק הרכב. מה הופך את הרכבים מהיד השנייה לכה נחשקים?

חדש עם ניילון או הוכחת ביצועים בשטח?

הישראלים ידועים בתור נתח שוק אשר אוהב לקנות. לא משנה מה המצב הכלכלי בארץ וכמה אנחנו מרוויחים או כמה אנחנו מקטרים, אנחנו לא נוותר על המותרות שלנו. רכב הוא רכישה שלא מבצעים בכל יום ובעת שאנחנו קונים רכב אנחנו חושבים על השקעה לטווח הארוך וכמוצר שאמור לשרת אותנו לשנים הקרובות. גם כאלו שהינם בעלי תקציב נאה וגם כאלו אשר ברשותם תקציב צנוע יותר, בפני כולם עולה השאלה האם לרכוש רכב חדש מהחברה או האם לקנות רכב יד שנייה?

נגישות לכלל האוכלוסיות

נדמה שלכל אחד מהשניים יש יתרונות וחסרונות, אך נדמה כי רכישת רכב מיד שנייה בעלת יתרונות רבים אשר הופכים את העסקה לכדאית. ראשית, מדובר בהוצאה קטנה יותר אשר הופכת את כליי הרכב לנגישים ליותר אוכלוסיות. סטודנטים למשל אשר ידועים באורח חיים צנוע יותר, יכולים הודות לשוק רכבי היד שנייה לרכוש לעצמם רכב סטודנטים אשר ישרת אותם בתקופת הלימודים שלהם.

חתול בשק? – לא! מוצר עם תעודות? – כן!

לא די בכך, בעת שאנחנו רוכשים רכב חדש מהניילון, ישנה כאן קניה מסוימת של חתול בשק. שמענו אינספור סיפורים על צרכנים שהשקיעו את מיטב כספם ברכישת רכב חדש ולבסוף הרכב התגלה עם תקלות, בעיות יצור או שהוא פשוט לא תאם את הציפיות והקונים המאוכזבים נותרו מאוכזבים מבלי יכולת לפעול יותר מדי. מנגד, בעת שרוכשים רכב יד שנייה אנחנו מיודעים על ידי בעל הרכב הנוכחי על הביצועים, היתרונות והחסרונות של הרכב וכך עושים את השיקול שלנו בנוגע לרכישתו.

לא רק קניה, גם מכירה

שוק רכבי היד השנייה הינו עסק משתלם לכל הצדדים: הקונים והמוכרים. מצד הקונים מדובר באפשרות להצטייד ברכב ולזנוח את שירותי התחבורה הציבורית הודות למחיר הנוח אשר השוק הזה מציע. לצד אלו נמנים מוכרי הרכבים אשר ביכולתם למכור את כלי הרכב שלכם, לשלש לכיסם את סכום הרווח וכך לקנות בקלות יחסית רכב חדש בו הם חושקים. מכירה של רכב יד שנייה לרוב קלה מאד עבור אלו המבקשים למכור הודות לביקוש הבלתי נגמר לכלי הרכב. בעוד אנחנו פחות מתלהבים מלקנות חולצה מיד שניה, נדמה שדווקא בשוק הרכבים המגמה הפוכה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים