כרגע באתר
9
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איש ביג דאטה - כך תמצא עבודה בהייטק

עבודה בעולם ההייטק הוא כיום חלומם של רבים מאיתנו, ומי שרכש השכלה בתחום קרוב יותר להגשמת החלום, כניסה לשוק עבודה יוקרתי ומתקדם. הכירו את תחום הביג דאטה וגלו כיצד אנשי ביג דאטה יכולים למצוא עבודה בתחום כה מבוקש.

24/08/2016
נתונים שונים אשר מלמדים על המצב של ההייטק הישראלי ובפרט על שוק התעסוקה בתחום מלמדים, שהמשבר הגדול של סוף העשור הראשון של שנות האלפיים כבר מאחורינו, וכיום אנחנו יכולים לראות ביקוש הולך וגובר למומחים בתחומים שונים כשאחד מהם הוא ביג דאטה. הביקוש מביא איתו כמובן עלייה בכל הקשור לשכר שלהם.

מה זה ביג דאטה וכיצד הוא פועל

תחום ביג דאטה הפך עם השנים לאחד התחומים החשובים ביותר, לא רק בעולם ההיי טק אלא בכלל בעולם של ניהול חברות ואופרציות משרדיות. זו הסיבה שקיים ביקוש גדול לעובדים בתחום זה. ביג דאטה כידוע הוא תחום שמתעסק באיסוף מידע ממקורות שונים, קטלוג שלו, תעדוף על פי מודולים שונים, כך החברה יכולה לשמור מידע רב ולהשתמש בו לצרכיה בכל עת שתרצה, כשהרעיון הוא, כמובן, לייצר באמצעותו תהליך קבלת החלטות יעיל ואפקטיבי. המידע שהחברה צוברת עם הזמן, מאפשר לה, בין היתר, גם ליצור דוחות איכותיים, מדדי יעדים ולבחון כיצד פרויקטים שונים מתקדמים.

מה עושה איש ביג דאטה

כפי שניתן להבין, עובד בתחום של ביג דאטה מתמחה בהקמה ותפעול מערכות ניהול מידע על כל המשתמע מכך. העבודה שלו מתבססת על בניית מודולים במערכות של ביג דאטה, מודולים שיתאימו לחברה, הוא מנהל את כל התהליך של זרימת המידע אל תוך המערכת, איסופו וקטלוגו, יצירת דוחות מנתונים שונים ועוד. עובד בתחום זה צריך להיות בעל חוש אנליטי, יכולת יצירתית, ידע במדעי המחשב, וכן הבנה עסקית ועליו להכיר היטב את צרכי ומטרות העסק.

האופציות של איש ביג דאטה למצוא עבודה בהייטק

כיום קיימים מספר מסלולים בעזרתם אפשר למצוא עבודה בהייטק, בחברות גדולות או קטנות, אנחנו נציג כאן 3 מסלולים:

רשתות חברתיות

המסלול העיקרי הוא דרך רשתות חברתיות פיזיות או וירטואליות, כלומר דרך רשתות של חברים אשר עובדים בחברות שונות או דרך רשתות חברתיות באינטרנט אשר מציגות הצעות עבודה מטעם חברות שונות.

אתרי דרושים

מסלול אחר הוא דרך אתרי דרושים באינטרנט. ישנם אתרים שעובדים אך ורק בתחום ההייטק, ופועלות באופן ישיר עם חברות הייטק שונות. שם גדלים הסיכויים למצוא עבודה בתחום. לא תמיד מדובר בחברות גדולות ומוכרות, אך אין זה אומר שהתנאים אינם טובים או שהעבודה איננה מעניינת ומאתגרת.

מוסדות הלימוד

מסלול נוסף הוא דרך מוסד הלימודים. ישנם מוסדות שמפעילים מרכזי השמה וגיוס עבור הבוגרים שלהם. לשם כך יש ליצור קשר עם המוסד ולבדוק האם חברות פנו אליהן בבקשה לאתר עבורם בוגרים בתחום של ביג דאטה. לעיתים זה לוקח זמן רב, אך יש מוסדות שעובדים עם מגוון רחב של חברות בתחומים שונים ועל כן קל יותר למצוא עבודות בתחום.

ביקוש רב- שכר גבוה

חשוב להבהיר, מאחר ויש ביקוש רב לעובדים, הרי שהתנאים הם מאוד איכותיים, לכן מי שמחפש עבודה בתחום, יכול למצוא עבודה עם תנאי שכר נוחים מאוד.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים